Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-519V - Pioneer VSX-519V-K Nie włącza się, brak czuwania

22 Cze 2013 14:39 5691 10
  • Poziom 24  
    W czasie pracy wyłączył się i klapa.
    Nic nie świeci.
    Za trafo stanby napięcia prawidłowe: 3,3V, 5V, 10V.
    Procesor M3030RFEPFP zasilony 3,3V
    Na SDA i SCL też po 3,3V
    na pin 19 2,5V
    na rezonatorze tj pin 13 3,3V i pin 15 0V

Wymusiłem podając 3,3V na pin 100 zadziałanie przekaźnika który to załączył trafo Power.
    Pojawiły się pozostałe napięcia +B -B +12V -12V i grzanie radiatora na którym jest IC103 i dwa tranzystory Q106 i Q107.
    Wyświetlacz nadal ciemny.

Mam dwa pytania:
    1. Jak sprawdzić procesor (jak sprawdza się RESET)
    2. Ponieważ na ten objaw inni wymieniali IC 103 12V co wydaje mi się bez sensu bo IC nie bierze udziału w stanby, działa dopiero po załączeniu trafa Power pytam czy ktoś z Państwa spotkał się z inną usterka niż IC 12V bo na forum nie znalazłem.
  • Spec od komputerów
    Cytat:
    na rezonatorze tj pin 13 3,3V i pin 15 0V

Zmierz przebiegi oscyloskopem.
  • Poziom 24  
    Dziękuję za pierwszą podpowiedź ale zależy mi szczególnie na odpowiedzi na moje pytania, przynajmniej na pierwsze pytanie.
    Na razie sprzęt skręciłem i odstawiłem na półkę i zastanawiam się co kupić w zamian ?
    Trochę mi szkoda bo zostało od kompletu sprawne DVD i dobrze to chodziło nawet z tunera satelitarnego amplituner przez HDMI poprawiał jakość obrazu!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Witam.
    Posiadam ten sam tuner z dokładnie tymi samymi objawami. Wymiana procesora wydaje się rozwiązaniem, ale ze względu na cenę (ok. 200zł) jest to trochę ryzykowne, a poza tym nie wiadomo czy uda się kupić odpowiednio zaprogramowany układ.
    Czy udało się Panu rozwiązać problem?
  • Serwisant
    Zacznij od resetu.Z mojej praktyki wynika mała szansa by był uszkodzony procesor.
  • Pomocny post
    Serwisant
    Mam na myśli "miękki" reset.Na czuwaniu jednocześnie wciskasz Advanced Surround +Power On przez parę sekund.Powinien się załączyć.
  • Poziom 11  
    Hmm.. dziwne, ale zadziałało chociaż wydaje mi się, że próbowałem już tego wczesniej.
  • Poziom 24  
    radiogaga napisał:
    Mam na myśli "miękki" reset.Na czuwaniu jednocześnie wciskasz Advanced Surround +Power On przez parę sekund.Powinien się załączyć.

Dziękuję bardzo, załączył się.
    Jest jakiś przydźwięk ale może gdzieś masy nie dokręciłem, bo miałem wyjętą płytę a śrubek mnogo.