Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASUS X501A - Bios 211: Brak USB w boot menu

22 Jun 2013 17:10 23418 4
  • Level 8  
    Witam, mam spory problem z zainstalowaniem windowsa 7 na moim lapku, mianowicie zrobiłem sobie bootowalne usb z windowsem, ale nigdzie w biosie nie mam wyboru portu USB jako miejsca skąd mam się załadować system. Od razu mówię że nigdzie nie mam opcji zmiany Fast boot, Launch CSM, Secure Boot Control na Enabled bądź Disabled. Nie mam pojęcia co mam zrobić, byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w tym temacie, z góry dzięki za odpowiedź.
  • Level 24  
    Wejdź do BIOS'u, włącz CSM z zakładki Boot i zapisz, zresetuj komputer i wejdź ponownie do BIOS'u, wybierz opcję USB (jedyne bez prefixu UEFI) jako Boot #1 Option i zapisz. Zresetuj komputer i zainstaluj system. Po pierwszym resecie przez instalator musisz wejść do BIOS'u i wyłączyć CSM i ustawić dysk twardy jako Boot #1 Option i zapisać.

Pozdrawiam

Dodano po 42 [sekundy]:

Pamiętaj, żeby pendrive był cały czas podłączony, podczas zmian w UEFI też.
  • Level 8  
    @starepc.pl

Tak jak napisałem wcześniej nie mam takiej opcji jak CSM w zakładce boot, mam jedynie "Launch PXE OpROM". Co zauważyłem, kiedy restartuje lapka z włożonym usb w "boot option" priorities pojawia się opcja "UEFI: Patriot Memory PMAP". nie mam pojęcia co to jest.
  • Level 24  
    Spróbuj zabootować z wciśniętym F12, albo zaktualizuj BIOS do wersji 213.

Dodano po 1 [minuty]:

Co masz w zakładkach Security i Advanced ->USB configuration?
  • Level 8  
    Ok, udało mi się. W tabie Save & Exit mam opcje Boot Override: wybrałem opcje Patriot Memory PMAP po czy uruchomił się instalator windy.