Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka Alaska - przebicie - dioda kondensator ??

arturm_94 22 Cze 2013 18:32 2961 6
  • #1 22 Cze 2013 18:32
    arturm_94
    Poziom 7  

Witam, mam problem z mikrofalówką Alaska, która ma przebicie i kopie przy dotknięciu śrub na obudowie. Gwarancja skończyła się w zeszłym roku.
    Rozkręciłem obudowę, pomierzyłem trochę miernikiem i wg mnie dioda łącząca kondensator (duży) z obudową nie działa. Czy ta dioda lub kondensator może być powodem przebicia na obudowę?

Jeśli tak to gdzie mogę taką dostać RG910 (chyba - słabo widoczne), czy ewentualnie można ją zastąpić inną diodą? Na alle... nie znalazłem takiej diody.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

0 6
  • Katalog Megger
  • #2 22 Cze 2013 20:46
    movzx
    Poziom 39  

arturm_94 napisał:
    kopie przy dotknięciu śrub na obudowie.
    W pierwszej kolejności do sprawdzenia ciągłość przewodu uziemiającego. Bez tego jakiekolwiek naprawianie czy używanie może skończyć się bardzo nieciekawie.
    arturm_94 napisał:
    pomierzyłem trochę miernikiem i wg mnie dioda łącząca kondensator (duży) z obudową nie działa.
    Miernikiem tej diody nie sprawdzisz.
    arturm_94 napisał:
    Czy ta dioda lub kondensator może być powodem przebicia na obudowę?
    Dioda jest jednym końcem przykręcona do obudowy, więc nie bardzo.
    Skoro przy napięciu na obudowie zabezpieczenia w instalacji nie działają to uziemienie jest niesprawne, a dalej jak napisałem w pierwszym zdaniu.

0
  • Katalog Megger
  • #3 23 Cze 2013 09:50
    arturm_94
    Poziom 7  

Przewód uziemiający jest dobry, jednak uziemienie w gniazdku jest połączone dziwnie, ponieważ sąsiadów piętro wyżej kopią krany.

Jak podłącze plus miernika do anody, minus do katody, to powinna mi się wyświetlić wartość. Na innych diodach wyświetla a na tej nie.

To może to być ta dioda czy może kondensator albo trafo. Czy tą diodę można zastąpić jakąś inną?

0
  • #4 23 Cze 2013 12:30
    movzx
    Poziom 39  

arturm_94 napisał:
    uziemienie w gniazdku jest połączone dziwnie, ponieważ sąsiadów piętro wyżej kopią krany.
    To to jest, przepraszam ja Ciebie, dom wariatów a nie zepsuta mikrofalówka. Ciebie kopie kuchenka, sąsiadów kopią krany (wiesz jakie to niebezpieczne?) a wszyscy są szczęśliwi i nikomu nie przyjdzie do głowy że coś jest nie tak.
    Trzeba pilnie zrobić porządek z instalacją a nie rozwalać sprawną kuchenkę. Bo jak kogoś zabije to będzie za późno.
    arturm_94 napisał:
    Jak podłącze plus miernika do anody, minus do katody, to powinna mi się wyświetlić wartość.
    Nie, w tym przypadku nie powinna. Sprawdzenie diody w mikrofali jest opisane na forum.
    arturm_94 napisał:
    To może to być ta dioda czy może kondensator albo trafo. Czy tą diodę można zastąpić jakąś inną?
    Za zabezpieczenie przeciwporażeniowe odpowiada obudowa, uziemienie i bezpieczniki, a nie dioda czy trafo WN!

0
  • #5 23 Cze 2013 14:16
    arturm_94
    Poziom 7  

movzx napisał:

arturm_94 napisał:
    uziemienie w gniazdku jest połączone dziwnie, ponieważ sąsiadów piętro wyżej kopią krany.
    To to jest, przepraszam ja Ciebie, dom wariatów a nie zepsuta mikrofalówka. Ciebie kopie kuchenka, sąsiadów kopią krany (wiesz jakie to niebezpieczne?) a wszyscy są szczęśliwi i nikomu nie przyjdzie do głowy że coś jest nie tak.
    Trzeba pilnie zrobić porządek z instalacją a nie rozwalać sprawną kuchenkę. Bo jak kogoś zabije to będzie za późno.

Źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że jak moja kuchenka mnie kopie to sąsiadów kopią krany ale jak wyciągnołem kuchenkę to jest wszystko w porządku u sąsiadów.

0
  • #6 23 Cze 2013 15:59
    movzx
    Poziom 39  

arturm_94 napisał:
    jak moja kuchenka mnie kopie to sąsiadów kopią krany ale jak wyciągnołem kuchenkę to jest wszystko w porządku u sąsiadów.
    Nadal problem z instalacją elektryczną.

0
  • #7 23 Cze 2013 18:09
    Mirek Z.
    Moderator

Zamykam. Pomyśl o wezwaniu fachowca, nie musisz próbować doświadczeń z prądem elektrycznym.

0