Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault - Renault Premium 420 dci klimatyzacja

volume303 22 Jun 2013 19:40 7113 8
 • #1
  volume303
  Level 11  
  Mam problem z klimatyzacją w renault. Sprężarka klimy jest sprawna. Obieg zamknięty.
  Ciśnienie jest prawidłowe. Nie pamiętam wartości. Po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje. Przycisk nie świeci. Gdzie szukać przyczyny ? Który to jest przekaźnik, bezpiecznik ?
 • #2
  kwantor
  Level 38  
  Jest ciśnienie czynnika ? (teraz na upałach powinno być ponad 6 bar) czujnik ciśnienia i okablowanie sprawne?
  Ustawiona niska temperatura i włączony wentylator ?
  Ważne, aby nie szukać za daleko i za głęboko. :D
 • #3
  volume303
  Level 11  
  Wczoraj byłem załadować czynnik i powiedzieli, że ciśnienie jest prawidłowe. Wartości ciśnienia nie powiedzieli. Przed załadowaniem freonu paliła się lampka na czerwono jak się włączyło. Czujnik nie wiem czy sprawny. Może być wina okablowania tylko nie wiem gdzie sprawdzać.
 • #4
  kwantor
  Level 38  
  Gdzie sprawdzać.. po kablach, jak nie masz schematu.
  Co to za nabijanie klimy, jeśli nie została uruchomiona, lub przynajmniej nie podana diagnoza usterki- chyba, że sobie nie życzyłeś..
  Jeśli ta lampka zgasła, tzn, że czujnik funkcjonuje dobrze, przynajmniej w odniesieniu do zbyt niskiego ciśnienia- jest jeszcze w nim obwód zbyt wysokiego (jest wkręconyw przewód tłoczny, może nawet do chłodnicy).

  Jest jeszcze gdzieś czujnik zbyt niskiej temp. odparowania, nie wiem czy mechaniczny, czy już elektroniczny- tkwi gdzieś w kanale powietrza, lub w bliskości lamelek parowacza.
  Wybacz, że podaję mało konkretów, ale z tych wynalazków francuskich, to ocierałem się nieco o Magnum, podpowiedzi są orintacyjne, wynikają ze znajomości tego prostego układu, który różni się tylko paroma pierdułkami w całej gamie samochodowej.
  Teraz jest potrzebny schemat el. do ustalenia zasilania i sterowania.
  Wyłącz też przycisk ECON, jeśli masz.
 • #5
  robi1214
  Level 31  
  W sterowniku jakieś błędy?Nie wykasujesz - nie zadziała.
 • #6
  milejow
  Level 43  
  robi1214 wrote:
  Nie wykasujesz - nie zadziała.

  Skończ już pisać bajki, to nie meganka dci, że blokuje jak ma byka w pamięci. Tam klima nie ma żadnej elektroniki, sprawdzać po kolei instalację. Przednia ściana w górę i sprawdzić kable presostatu, na trzech kablach ma być +24V po włączeniu klimy.
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  Wojtek00321
  Level 9  
  Witam mam ten sam problem tylko u mnie brakuje napięcia na Presostacie . Co może być przyczyną bezpieczniki i kable przepatrzone .
 • #9
  qruq03
  Level 15  
  Jeżeli dobrze kojarzę, to w tym samochodzie przycisk powinien się zaświecić, jeżeli czujnik parownika jest faktycznie uszkodzony.

  Pod klapą masz czujnik 4-pinowy, sprawdź czy są napięcia. Czujnik możesz sprawdzić multimetrem, czy ma przejścia pomiędzy parami styków (interesuje Cię jedna z tych par, która odpowiada za minimalną ilość gazu) - w skrajnym przypadku możesz zewrzeć.

  Jednak jeżeli się nie świeci przycisk, to warto by sprawdzić, czy zasilanie do niego dochodzi - bezpiecznik, kabel, albo nawet sam przycisk może być uszkodzony).


  PS: Dla kolegi powyżej, poszukałbym w czujniku parownika - dostęp tragiczny, od strony deski.