Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker Mexico CD - Laser nie czyta TOC ale udaje się odsłuchać CD ...

Pittro 23 Cze 2013 00:27 1143 1
  • #1 23 Cze 2013 00:27
    Pittro
    Poziom 9  

Jak w temacie.
    Moduł lasera po wymianie (można powiedzieć, że nowy choć dawno już nie produkowany). Odtwarzacz nie czyta ścieżki TOC, parę razy zakręci płytą w jedną i drugą stronę, kolimator "popyka" i płyta out...
    Jednak - udało się spowodować, że muzyka popłynęła z CD, powiedzmy od 4 utworu (czyli laser sprawny). Niestety nie da się przełączyć na kolejną/poprzednią ścieżkę - bo TOC nie odczytany?

Zacytuję dj-MatyAS-a z tego wątku

Cytat:
    Z samym TOC'em nie ma aż takich problemów, gdyż ilość informacji tam zapisanych jest mniejsza i nie wymaga aż tak rygorystycznie utrzymania prędkości - stąd pierwszym objawem zużycia lasera jest czytanie bez większych problemów zawartości TOC'a , a wydłużony (lub nawet całkowity brak ) odczytu ścieżki...
    ...

U mnie jest odwrotnie :)

Mechanika Serwo, a konkretnie pałąk silnika z tacką kręcącą płytą- ma leciutki, ledwo wyczuwalny luz -czyli płyta na tacce może się leciutko odchylić od poziomu i nie być prostopadle ustawiona w stosunku do promienia lasera. Luz jest ledwo wyczuwalny. Acz wiem, że tam nie powinno być żadnego luzu.
    Obroty - szybsze przy próbie odczytu TOC (płyta się odchyla), wolniejsze im dalej od środka płyty - za małe siły, płyta prostopadle do wiązki lasera i możliwy odczyt ścieżki - dobrze kombinuję?
    Mechanika Serwa raczej nie do kupienia (Sony KSM-130A). Mam drugie serwo z mechaniką, ale tam luzy w tym samy miejscu są już wyraźne wyczuwalne - a po podmianie aż telepie płytą. Da się zreanimować mechanikę serwo? - w końcu mam dwie mechaniki, niestety z usterka w tym samy miejscu...
    Na 100% wina tej mechaniki czy jakieś inne sugestie?
    -przeczyścić i nasmarować mechanizm przesuwu modułu lasera
    - sprawdzić elektrolity
    - czy obwód fotodiody regulujący moc optyczną diody laserowej jest zawsze wykorzystywany w CD? (podłączony jest)

I jeszcze jedna kwestia. Mam drugi moduł lasera - na pewno wykończona dioda laserowa. Dioda laserowa jest zamontowana w taki sposób, że bez uszkodzenia czegokolwiek można ją wydłubać i wymienić. Koszty diody ok 25zł (cały moduł ok 300 zł). W jaki sposób sprawdzić i dobrać zamiennik takiej diody?

0 1
  • #2 01 Paź 2013 16:18
    Pittro
    Poziom 9  

Ostatecznie pomogła wymiana i regulacja lasera, paru kondensatorów.

0
  Szukaj w 5mln produktów