Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lg hr923 - wykorzystanie do odbioru DVB-S2 z anteny neostrada tv

PeterXiXiX 23 Cze 2013 01:02 1893 9
  • #1 23 Cze 2013 01:02
    PeterXiXiX
    Poziom 8  

Chcę zakupić nagrywarka lg hR923 wersji dvb-s2 i wykorzystać je jako nagrywarke/dekoder.
    Czy to urządzenie umożliwia odbiór sygnału satelitarnego z otwartych kanałów (niekodowanych czyli jak rozumiem kanalow podstawowych TVP, TVN, Polsat i innych) bezpośrednio z anteny satelitarnej? Obecnie korzystam z usługi neostrada tv.

Czy może konieczne będzie wykorzystanie karty/(modułu?) ci+?

0 9
  • Pomocny post
    #2 23 Cze 2013 11:25
    mihal2002
    Poziom 43  

PeterXiXiX napisał:
    Czy to urządzenie umożliwia odbiór sygnału satelitarnego z otwartych kanałów (niekodowanych czyli jak rozumiem kanalow podstawowych TVP, TVN, Polsat i innych) bezpośrednio z anteny satelitarnej?

Nie.
    PeterXiXiX napisał:
    Czy może konieczne będzie wykorzystanie karty/(modułu?) ci+?

A posiada DVD wejście CI?

0
  • #3 23 Cze 2013 12:04
    PeterXiXiX
    Poziom 8  

A dlaczego nie będą działać?
    To urządzenie ma DVD/BR i slot ci+
    (http://www.lg.com/de/blu-ray-dvd-player/lg-HR925S) nie do końca się orientuje czym jest ci+ czy to jest modul który, się dokupuje i wkłada się kartę czy tez karta wkłada się bezpośrednio slot ci+?
    I czy kartę do kanałów otwartych można dokupić i gdzie (zakładając ze kiedyś zrezygnuje z Neostrada TV)

0
  • #5 23 Cze 2013 15:31
    PeterXiXiX
    Poziom 8  

#1 no ale jak platna i kodowana skoro mówimy o otwartych kanałach?
    interesują mnie tylko ogólnodostepne kanały TVP, TVN, Polsat i co tam jeszce jest otwartego na tej konkretnej satelicie?
    czyli kanały które sa normalnie dostepne na DVB-T na DVB-S wymagają płatności?

#2 czy kazde urządzenie z napisem CI+ ma wbudowany taki moduł czy może być tak że trzeba ten moduł dokupic i dopiero wtedy jest w co włozyć kartę?

0
  • Pomocny post
    #6 23 Cze 2013 17:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

PeterXiXiX napisał:
    interesują mnie tylko ogólnodostepne kanały TVP, TVN, Polsat i co tam jeszce jest otwartego na tej konkretnej satelicie?

Te kanały są kodowane i płatne, innej możliwości by je z satelity obejrzeć nie ma!.
    PeterXiXiX napisał:
    czy kazde urządzenie z napisem CI+ ma wbudowany taki moduł

Żadne urządzenie z napisem CI+ nie posiada żadnego wbudowanego modułu, to jest określenie mówiące o tym jakiego rodzaju jest to gniazdo w sprzęcie, i by w pełni z takiego gniazda skorzystać:
    PeterXiXiX napisał:
    trzeba ten moduł dokupic i dopiero wtedy jest w co włozyć kartę?

Dokładnie tak.

0
  • #7 23 Cze 2013 17:40
    PeterXiXiX
    Poziom 8  

dzieki za odpowiedzi

czyli wynika ze kupie urzadzenie w wersji DVB-T bo placenie na DVB-S2 za ogladanie tych samych kanałów które są darmowe i nie wymagaja zadnych kart na DVB-T to jakis totalny absurd?!

0
  • #8 23 Cze 2013 19:46
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

PeterXiXiX napisał:
    czyli wynika ze kupie urzadzenie w wersji DVB-T bo placenie na DVB-S2 za ogladanie tych samych kanałów które są darmowe i nie wymagaja zadnych kart na DVB-T to jakis totalny absurd?!

Programy w DVB-T nie są darmowe, bo też powinieneś ze nie płacić abonament ustawowo dla TVP, z tą różnicą, że płacąc np. CP, albo NC+ czy zwykła kablówka, nie zwalnia to Ciebie z obowiązku też płacenia tego zwykłego abonamentu "za używanie odbiornika telewizyjnego"........

0
  • #9 23 Cze 2013 20:23
    PeterXiXiX
    Poziom 8  

No ale ja właśnie płacę abonament i nie rozumiem wlasnie dlaczego mam dopłacać za to że odbieram ten sam kanał przez inne mediUm

#2 w każdym razie czy jeżeli skorzystam z telewizji na kartę, to nie płacąc abonamentu, ale używając tylko samej karty będę mógł oglądać tvp, tvn, polsat i tak dalej?

0
  • Pomocny post
    #10 23 Cze 2013 21:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

PeterXiXiX napisał:
    No ale ja właśnie płacę abonament i nie rozumiem wlasnie dlaczego mam dopłacać za to że odbieram ten sam kanał przez inne mediUm

Inny sposób/system dystrybucji z innym kontentem, i robią to firmy komercyjne, teraz rozumiesz dlaczego między innymi płaci się im dodatkowo.
    PeterXiXiX napisał:
    w każdym razie czy jeżeli skorzystam z telewizji na kartę, to nie płacąc abonamentu, ale używając tylko samej karty będę mógł oglądać tvp, tvn, polsat i tak dalej

NIE, bo raz, że potrzebujesz i tak modułu CI do tej karty, to N też zmieniło zasady tych "darmowych" programów, i by mieć darmowe MUSISZ raz na rok załadować full pakiet na kartę i potem przez kolejne 11 mc masz już te programy za darmo.

0