Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosba o pomoc w napisaniu prostego skryptu kopiujacego pliki

heretyk 23 Cze 2013 10:38 1356 6
  • #1 23 Cze 2013 10:38
    heretyk
    Poziom 11  

Witam!

Potrzebuje skrypt ktory pomoze zmienic mi nazwe wielu plikow oraz skopiowac je do innej lokalizacji.

Nakresle sytuacje.

Mam na serwerze mnostwo plikow. Trzeba zmienic im nazwy na zupelnie inne oraz skopiowac do innej lokalizacji. Liste plikow oraz nazwy na jakie nalezy je zmienic posiadam w pliku excel. Przy kopiowaniu zalezy mi na zachowaniu drzewa plikow. Czy ktos moglby sie podjac takiego zadania? Sprawa chyba prosta, a dla mnie to chyba jedyne rozwiazanie.
    Z gory dzieki za odpowiedz.

0 6
  • Pomocny post
    #3 23 Cze 2013 11:51
    marcinj12
    Poziom 40  

Jeżeli wszysztkie pliki źródłowe istnieją w podanej lokalizacji, tak samo jak katalog docelowy, to faktycznie proste makro załatwia sprawę (a jeśli nie, trzeba dodać kilka linijek kodu do sprawdzenia i i ew. utworzenia katalogu przed skopiowaniem).

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Edit: a w drugim załączniku wersja v2, automatycznie tworząca foldery w katalogu docelowym.

0
  • #4 24 Cze 2013 20:21
    heretyk
    Poziom 11  

Witam!

Dziekuje wszystkim za szybka pomoc. Pomysl z makro jest super. Problem w tym ze zalez mi na tym by kopiujac wszystkie pliki tworzone od razu bylo drzewo katalogow. W nowej lokalizacji nie ma folderow, jest poprostu pusta, a mnie zalezy na przeniesienu wszystkich plikow z zachowaneim struktury katalogow.

0
  • Pomocny post
    #5 27 Cze 2013 00:03
    marcinj12
    Poziom 40  

Zobacz zaktualizowaną wersję załącznika v2, która odtwarza strukturę katalogów w miejscu docelowym.

0
  • #6 30 Cze 2013 12:25
    heretyk
    Poziom 11  

Dziekuje za wszelka pomoc. Wiem ze to forum jest dla poczatkujacych programistow, a nie do spelniania zachcianek uzytkownikow, ale mam kolejna prosbe:)

Cala konwencja sie zupelnie zmienila.

Aktualnie potrzebuje tylko skrypt ktory zamieni nazwe plikow na te z pliku excel.
    Plik dolaczam ponizej. Mam pliki w 3 podobnie zbudowanych drzewach katalogow ktore mapuje tak jak w tabeli excel.

Potrzebuje zamienic nazwe plikow z kolumny "mnt filename" na te z kolumny "new MNT" dodatkowo w procesie zmiany nazwy musze pominac pliki rt_Micros_Prefs_Translations*
    *CUSTOMERS*
    all ARCHIVE folders
    rt_Micros_Prefs_Security_Privilege_SEC_PRIVILEGE*
    *CRM_DEAL*

Super gdyby excel ktore pokazywal pliki kotre zostaly zamienione prawidlowo, a ktore pozostaly bez zmian. Wystarczy chyba uzyc komendy REN, ale mam problem jak poradzic sobie z podaniem sciezek do poszczegolych folderow. Zamieniajac nazwy pliokw musi zostac zachowana taka sama struktura katalogow...

Czy moglby mi ktos pomoc w tym?

0
  • #7 30 Cze 2013 13:15
    marcinj12
    Poziom 40  

W pliku v2 w kodzie makra (ALT+F11) wystarczy zmienić

na

Resztę możesz osiągnąć używając Excela.
    Odfiltruj sobie nazwy, których nie chcesz brać pod uwagę. Z pozostałych funkcją ZŁĄCZ.TEKSTY() lub znakiem & sklej pełną ścieżkę plików przed zmianą nazwy i po (wyjaśnij też błędy #ARG które widzę że masz w pliku). Tak przygotowane ścieżki z nazwami PRZED i PO wklej do poprawionej wersji pliku i voila.

0