Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Odea Go - Nie grzeje

coolrob 23 Jun 2013 18:57 3090 5
 • #1
  coolrob
  Level 15  
  Witam,

  dostałem uszkodzony ekspres do kawy, nigdy wcześniej nie bawiłem się takim urządzeniem.

  Objaw jest taki: woda zatankowana, fusów brak, kawa jest - po włączeniu zasilania słychać krótki dźwięk jakiegoś silnika, po czym zielona dioda od nagrzewania miga w nieskończoność, nie zaświeca się światłem ciągłym. Pozostałe kontrolki się nie świecą.

  Od czego zacząć? Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

  Dodano po 3 [godziny] 20 [minuty]:

  Ok piękne Panie i Panowie :)

  Rozebrałem, zresetowałem wybite zabezpieczenia termiczne. Aktualnie po włączeniu woda się grzeje, ale po naciśnięciu przycisku do parzenia kawy migają na przemian dwie czerwone kontrolki. Idąc za tropem podpowiedzi na forum rozkręciłem młynek - jest totalnie zablokowany. Odkręciłem silnik, białe koło zębate ale cała reszta ani drgnie. Później spróbuję coś z nim zrobić i napiszę o postępach.
 • #2
  coolrob
  Level 15  
  Podejście trzecie:

  Po wyczyszczeniu i odblokowaniu młynka ekspres ruszył. Grzeje, mieli, zaczyna nalewać gotową kawę i po nalaniu ok. 0,5cm do kubka zatrzymuje się, wyrzuca fusy i miga szybko czerwony wykrzyknik. Jakieś sugestie?
 • #3
  ORION9006
  Level 9  
  Witam
  Powodem problemów według mnie jest źle działająca turbinka wody (objetościomierz).
  Chociaż po przestaniu nalewania kawy jak sądzę, ekspres musisz przelać wodą przez dyszę dopiero wtedy można zrobić kolejną kawę.
  Powinno pomóż odkamienianie.
  Chociaż taki sam objaw jest przy zbyt drobno zmielonej kawie, ale fusy można obejrzeć i ocenić jak to wygląda
 • #4
  coolrob
  Level 15  
  No więc zrobiłem co następuje:

  - przeczyściłem i potraktowałem WD40 styki przy przepływomierzu, odpowietrzyłem rurkę od przepływomierza do pompy. Po tych zabiegach zacząłem przelewać gorącą wodę z dyszy, a po nalaniu ok połowy kubka przełączyłem na parę. Poleciało trochę pary i pojawił się wykrzyknik a pompa przestała pracować :/

  - w przewodzie między przepływomierzem a pompą zauważyłem powietrze, więc odpowietrzyłem. Wyczyściłem sitko w zaparzaczu (było ok, ale...), zaworek za zaparzaczem, wylewkę, kanał między wylewką a zaworkiem (wszystko raczej było czyste) i... zrobiłem pierwszą kawę!!! :D :D Nie próbuję dalej, bo czuję, że pewnie się to znowu zatka, ale o tym napiszę jutro ;)


  P.S. Co zrobić, żeby dało się włączyć ekspres z wyjętą chociaż jedną częścią obudowy? :D Przy drzwiczkach do zaparzacza jest magnes, ale z drugiej strony nie ma, a pomimo to ekspres wykrywa, że coś jest nie tak...
 • #5
  axxx
  Home appliances specialist
  Musisz pozamykać przełączniki krańcowe-switche.
 • #6
  coolrob
  Level 15  
  OK, prawie wszystko już działa, poza pokrętłem od gorącej wody/pary. Co jakiś czas ekspres zamiast uruchomić nalewanie, miga wykrzyknikiem tak, jakby pokrętło było w złej pozycji. Tam jest płytka z trzeba czujnikami na magnes. Sprawdziłem ręcznie przykładając magnes do każdego z osobna i rezultat jest taki: na początku działa wszystko, ale po chwili przesuwania magnesu pomiędzy czujnikami ekspres się blokuje i nie nalewa wody, miga wykrzyknik. Co ciekawe, sytuacja wraca do normy, kiedy przesuną magnes nad trzeci czujnik, który jest poza zasięgiem działania tego pokrętła.