Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tv led 3D kupić sony 55w805a czy sharp 60le840?

Przmmo 23 Cze 2013 20:14 6177 14
  • #1 23 Cze 2013 20:14
    Przmmo
    Poziom 6  

Witam,jestem tu nowy i pierwszy raz piszę zapytanie.Chcę zakupić telewizor jak w temacie sony 55w805a czy sharp 60le840.Używany będzie do tunera N i ps3,3D nie jest tak ważne czasami obejrzymy jakis film i to wszystko najbardziej zależy mi na pieknym obrazie 2d full hd.Odległość od odbiornika ok 4m telewizor będzie stał może kiedyś go zawieszę.Bardzo proszę o pomoc bo czytam fora i nic już nie wiem.

0 14
  • #2 23 Cze 2013 21:18
    darekwko
    Poziom 11  

Witam szanownego kolegę. Tak się składa że kilka lat temu kupiłem Sony zresztą jeden z najwyższych wtedy modeli. Była szumna reklama że akurat ten typ zdobył w Berline prestiżową nagrode EISA. W zeszłym roku natomiast kupiłem Sharpa z tej lini LE ledowy ale z czwartym żółtym kolorem i powiem że rewelacja. Tez mam N-kę i przy dobrym sygnale obraz jak kryształ. Według mnie nie ma co porównywać. Sony niby dobrze gra ale jak postawisz obok siebie te dwa telewizory to dopiero widać róznicę. Może też kwesta że Sony 3 lata starszy i technologia idzie do przodu ale dla mnie nie ma alternatywy. Sharp jest swietny mam też z dużym 52 calowym ekranem i tak z bliska jak z daleka obraz żyleta. Gdybym teraz kupował TV to tylko SHARP i tylko ledowy i tylko Z CZTEREMA KOLORAMI (oznaczony jest Aquos Quattron i ma cztery kolorowe kwadraciki czerwony,niebieski,zielony i zółty). Uwierz mi że ogladałem u znajomych wiele rożnych modeli i Samsungi to takie chińskie zabawki u każdego prawie się popsuły w przeciągu 4 lat, w Sony płacisz za markę i niekoniecznie lepsze cechy telewizora. Sharp jest świetny. Myślę że jak kupisz ten model o którym piszę nie bedziesz żałował ani wydanych pieniędzy ani wyboru.

0
  • #3 23 Cze 2013 21:47
    AxelNext
    Poziom 38  

Bierz Sharpa LE840, a nie pożałujesz.

0
  • #4 23 Cze 2013 22:33
    Przmmo
    Poziom 6  

Dziekuje bardzo za szybkie odpowiedzi chyba jednak wezmę sharpa ;-)

0
  • #5 24 Cze 2013 02:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sharp 60 le 840 będzie zanacznie lepszym rozwiązaniem z uwagi na
    - skalowanie
    - ostrość
    - matrycę matową aktywną
    - wielkość
    - wykonanie
    - obróbkę
    - Input Lag

Pamiętaj tylko o kalibracji obrazu.
    Napisz na PW dostaniesz info.

0
  • #6 24 Cze 2013 18:14
    Zimny_
    Poziom 13  

darekwko - rzeczywiście porównanie nowego modelu z trzy lata starszym jest bardzo wiarygodne i oddaje 100% prawdy :D Gratuluję podejścia :wink: Pierwszy raz czytam i słyszę, aby ktoś w ten sposób doradzał... Jeśli trzy lata temu, to pewnie HX900. To bardzo pozytywnie świadczy o nim. Skoro jest porównywalny z trzy lata nowszym Sharpem :D Czyli idąc tym tokiem myślenia, gdy kupisz jakiś model Bravia, to możesz spać spokojnie. Dopiero trzy lata później model z tej samej półki, ale ze stajni Sharpa będzie prezentował lepszy obraz... Biorąc pod uwagę ogromny skok technologii i jakości obrazu każdego producenta w okresie rok do roku, to ciężko w to uwierzyć.. Ale skoro tak piszesz. Dobra rewelacyjna inwestycja z Bravia :D

0
  • #7 24 Cze 2013 18:20
    eM!
    Poziom 13  

Ja mam KDL-42W805A i przyznam, że jestem z niego na prawdę zadowolony. Niestety budżetu nie starczyło na model w wielkości 55" ale nie żałuję żadnej z wydanej złotówki na ten TV.
    Jakość obrazu, skalowanie, kolor - jak dla mnie na najwyższym poziomie
    W końcu doczekaliśmy się obsługi dysków w systemie NTFS oraz czytania ukochanego MKV :). 3D pasywne, myślałem że tu zaczną się schody ale nie odstaje dużo od brata z półki wyżej czyli modelu W9 z aktywną technologią.
    Dodatkowo poprawione działanie usługi SEN i aplikacji YouTube + ciągłe wsparcie modelu. Ostatnio pojawiła się nowa aktualizacja o której pisałem na forum.

Podsumowując:
    jakość / cena - jestem w 99,9% zadowolony ;)

0
  • #8 24 Cze 2013 19:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja mam Sharpa i jest rewelacyjna ostrość, obrys i wyrazistość obrazu.
    A duża przekątna w mieszkaniu nasłonecznionym z matrycą matową aktywną to jest bajka.
    Nic się nie odbija w ekranie
    Jak powiększysz to widać że światła z okna i to świecące prosto w telewizor - nie ma. To oznacza że nawet w nasłoneczniony dzień jest rewelacyjnie.

0
  • #9 25 Cze 2013 13:26
    darekwko
    Poziom 11  

Porównując Sharpa i Sony pisałem że jak dla mnie Sharp jest lepszy i to nie w kontekscie telewizorów kupionych w odstępie 3 lat. Nie wiem czemu Zimny_ zaczepia się do tego stwierdzenia bo tylko pisałem co kupowałem. Nawiasem mówiąć 3 - 4 lata temu Sharp oferował telewizor z pełnym powierzchniowym podświetleniem ledowym matrycy a nie obwodowym czego w Sony na pewno nie było przynajmniej w Polsce. Dobrze wczytując się w mojego posta można doczytac że widziałem i testowałem wiele różnych modeli różnych telewizorów u znajomych bo się tym akurat interesowałem ( i to z tego samego okresu). Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii i gustu. jak dla mnie obraz jego parametry są o wiele lepsze w Sharpie jak w Sony gdzie płaci się za logo. Poza tym czy warto płacic czasem za niczemu nie służące gadżety które tylko robią wrażenie przy zakupie. Dla mnie liczy się jakość obrazu, dzwięku, możliwość regulacji i podłączeń dodatkowych urządzeń (np aparatu, komputera, telefonu) a nie jakiegoś wynalazku którego nie kupisz w Polsce. W każdym razie jak dla mnie to Sharp wymiata jakością technologią obsługą. Ja kupiłbym Sharpa.

0
  • #10 25 Cze 2013 21:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zgadza się bo Sharp sam produkuje matryce i telewizory.
    Sony nie ma już żadnej fabryki na świecie telewizorów a matryce też zamawia z innych źródeł.
    Wszystkie produkcje Sony są obecnie tylko OEMowe

0
  • #11 28 Cze 2013 17:56
    Przmmo
    Poziom 6  

Witam,do Locoloco nie bardzo wiem jak napisac do ciebie na priv o kalibracje obrazu jestem kierowca teraz jestem w trasie i piszę z doskoku żadko mam internet 7 lipca bede w domu i w poniedziałek jade po tv więc bedzie mi potrzebna instrukcja mój email jak co pemo38(malpa)interia.pl ,pozdro.

0
  • #12 29 Cze 2013 03:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Napisz na PW lub na gg 2868228 - dostaniesz całe info.

0
  • #13 12 Lip 2013 08:13
    Przmmo
    Poziom 6  

Witam,do LOCOLOCO zakupiłem sharpa wszystko ok tylko proszę wyslij mi kalibracje jak to zrobić nie wiem jak napisać do ciebie na priv ,pozdrawiam

0
  • #14 12 Lip 2013 12:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Napisz na PW - kalibracja w quatronie jest konieczna.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo