Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mam podsłuch...Sony Xperia

23 Cze 2013 22:18 4338 8
  • Poziom 2  
    Ostatnio zauważyłam następujący problem...Mam telefon Sony Xperia Neo V i jak połączę ją z laptopem przez bluetooth to zauważyłam pewną sprawę...
    Często słucham muzyki z laptopa do którego podłączam głośniki wieży i kiedy laptop jest połączony z telefonem za pomocą bluetooth to muzykę słyszę przez telefon.Tak to rozumiem jakby telefon zbierał dzwięki z pomieszczenia i odtwarzał...zdziwiło mnie to...ucichło jak wyłączyłam moduł bluetooth w telefonie. Pytanie moje brzmi: czy mogę mieć podsłuch w telefonie? Ostatnio mam podstawy sądzić że ktoś mógłby chcieć mnie podsłuchiwać...może to być tez w moim pokoju...
    jak znaleźć ewentuwalne pluskwy? wiem że są wykrywacze ale nie stać mnie na to...może jakieś inne sposoby...
    Proszę pomóżcie:)
  • Poziom 27  
    Inwigilacja pełną parą :lol:. A tak na serio to pewnie zbiera śmieci jak CB radia czy inne nadajniki.
  • Poziom 2  
    Wojtku jasniej proszę :)

czy mąż mając cb radio w aucie w garażu może mnie podsłuchiwać? bo nie rozumiem:(
  • Poziom 27  
    Nie. Kabel działa jak antena i zbiera wszystkie sygnały z zewnątrz. Nie ma obawy.
  • Poziom 38  
    Podsłuchiwanie rozmów telefonu komórkowego nie jest takie proste jak Ci się może wydawać ;)
  • Poziom 28  
    Pocieszny napisał:
    Podsłuchiwanie rozmów telefonu komórkowego nie jest takie proste jak Ci się może wydawać ;)

A ja uważam, że jest prostsze niż Ci się wydaje :)
  • Poziom 14  
    Majka_77 napisał:
    Ostatnio zauważyłam następujący problem...Mam telefon Sony Xperia Neo V i jak połączę ją z laptopem przez bluetooth to zauważyłam pewną sprawę...
    Często słucham muzyki z laptopa do którego podłączam głośniki wieży i kiedy laptop jest połączony z telefonem za pomocą bluetooth to muzykę słyszę przez telefon.Tak to rozumiem jakby telefon zbierał dzwięki z pomieszczenia i odtwarzał...zdziwiło mnie to...ucichło jak wyłączyłam moduł bluetooth w telefonie. Pytanie moje brzmi: czy mogę mieć podsłuch w telefonie? Ostatnio mam podstawy sądzić że ktoś mógłby chcieć mnie podsłuchiwać...może to być tez w moim pokoju...
    jak znaleźć ewentuwalne pluskwy? wiem że są wykrywacze ale nie stać mnie na to...może jakieś inne sposoby...
    Proszę pomóżcie:)

Witam,

zjawisko, które u Ciebie występuje może mieć różne przyczyny, zdarzało się, że w telefonach komórkowych znajdowałem modyfikowane baterie, które zawierały w sobie miniaturowy modem gsm z kartą sim, jest też specjalne oprogramowanie, które bez wiedzy właściciela telefonu przekazuje wszelkie informacje o połączeniach, smsach itp. na inny, wybrany telefon.
    Tematyka podsłuchów jest bardzo szeroka a nadajniki radiowe czy podsłuchy GSM to tylko namiastka rynku urządzeń profesjonalnych - skąd to wiem, zajmuje się zawodowo poszukiwaniem tego typu urządzeń. Jeśli temat jest aktualny proszę o kontakt na PW.
  • Poziom 22  
    Jeżeli nie masz niczego na sumieniu {bo chyba nie masz ;)} to czym tu się przejmować?

A tak na serio, takie urządzenia trochę kosztują i wątpie by komuś chciałoby się w to bawić, wogóle to chyba jest to nie legalne...
  • Poziom 14  
    termit202 napisał:
    Jeżeli nie masz niczego na sumieniu {bo chyba nie masz } to czym tu się przejmować?

To nie musi być kwestia sumienia, raczej mało kto byłby zadowolony mając świadomość, że ktoś inny słucha prywatnych rozmów itp.

termit202 napisał:
    A tak na serio, takie urządzenia trochę kosztują i wątpie by komuś chciałoby się w to bawić, wogóle to chyba jest to nie legalne...

O jakim urządzeniu mowa ? Podsłuch rozmów może być prowadzony na kilka sposobów: modyfikowana bateria w telefonie (zawiera modem gsm+peryferia i kartę sim), specjalne oprogramowanie zainstalowane bez wiedzy właściciela telefonu lub podsłuch prowadzony na zlecenie instytucji rządowych przez operatora.
    Modyfikowane baterie można kupić lub zlecić przygotowanie już za kwotę poniżej tysiąca zł, programy oferujące pełną opcję inwigilacji są dostępne już od 1500-2000 zł, jeśli komuś zależy
    i może sporo zyskać wyda tyle a nawet znacznie więcej.
    Podsłuch prowadzony przez osoby/instytucje nieupoważnione jest przestępstwem, jest pewien przepis, który zwalnia z odpowiedzialności, ale to nie jest miejsce na takie dyskusje.

wojtek0995 napisał:
    Inwigilacja pełną parą . A tak na serio to pewnie zbiera śmieci jak CB radia czy inne nadajniki.

Może być tak jak twierdzi Kolega, na odległość nie da rady rozwiązać problemu.