Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GAB 1,6 - agregat-niestabilna praca.

23 Cze 2013 22:24 1293 2
  • Poziom 10  
    Witam kol.na forum. Opiszę problem. Otoż nabyłem agregat prądu 1 faz.z wojskowych remanentów.Dopiero po dluższej pracy zaczyna silnik to gasnąc i wchodzic naobroty.Jest to niedopuszczalne.Agregat ma silnik 2 suw, moc 1,6KW i ma symbol GAB1,6 prod. w Finsterwelde-Niemcy.I teraz pytanie czy tą usterkę da się naprawić? Czy wymienić slnik -mam Hondę G150-4 suw.Bardzo proszę o propozycje i uwagi do ww. problemu.Już z góry wszystkim b.dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Sprawdź jaką mieszankę (proporcję) wymaga ten silnik, paliwo powinno być świeże.
    Gaźnik do sprawdzenia (wszystkie dysze muszą być drożne) oraz filtr paliwa. Uruchom silnik bez korka zbiornika paliwa, może niedrożny w nim otworek. Do sprawdzenia świeca zapłonowa i "fajka" świecy, jakość iskry z cewki WN a także tłumik wydechu, który nie może być zapchany nagarem (próba pracy silnika bez tłumika).
    Powodzenia.
  • Poziom 10  
    Witam.Wszystkie zalecenia ,( oprócz wymiany paliwa )wykonałem,i jeszcze spojżałem do świecy.Okazało się że jest ona bez śladów nagaru i chyba "OK" próbowałem go odpalić i nic. Obejżałem jeszcze raz gażnik i chcialem pdnieść poziom paliwa ale na iglicy pływaka niema nacięć.Czy ten typ tak ma? Czy jeszcze jest jakiś inny powód?Z paliwem sugerowałem się faktem, że w motocyklu WSK nawet po roku postoju nie wymieniałem paliwa i po przelaniu gażnika motor odpalał.Ateż jest 2 suw. Chyba że jest jeszcze coś o czym niewiem.