Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

YAMAHA A-500. Uszkodzone końcówki mocy. Koszt naprawy.

piotrek582 04 Mar 2005 14:48 4349 4
    piotrek582
    Level 2  
    mam do kupienia tanio YAMAHA A-500 ale jest ona uszkodzona ale kontrolki sie swiecoł sprzedawca twierdzi że uszkodzone ma koncowki mocy ile by kosztowała naprawa albo co moze byc innego zepsute prosze o odpowiedzi pozdrawiam[/b]
    slawoslaw
    Level 18  
    Witam. Po pierwsze właściciel pisze że jest uszkodzony że długo leżał w serwisie, bardzo prawdopodobne że serwisanci nie mogli sobie poradzić z naprawą(chociarz nie chce podważać tutaj wiedzy serwisantów) Drugą sprawą jest to że wzmacniacz przez dlugi czas leżał w piwnicy, wiec i wilgoć mogła zaskodzić układom elektronicznym oraz kondensatorom. Po zdjęciu widać że to jest leciwy sprzęt. Można zaryzykować ale może się okazać że ten wzmacniacz będzie poźniej jedynie biernie zdobił regał w twoim pokoju. Naprawa może okazać się zbyt kosztowna lub niemożliwa tymbardziej że właściciel pisze że końcówki mocy są uszkodzone, a zepsute w takim wzmaczniaczu może być jeszcze wiele innych elementów. Ale jeśli jesteś uparty to możesz spróbować podjąć się naprawy. Decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam.
    piotrek582
    Level 2  
    W takim razie ile może kosztować naprawa końcówek mocy pozdrawiam
    lisek
    Service technician RTV
    Wg jednego z tematów na tym forum Link, org. tranzystory końcówki zastapiono

Quote:
    Tranzystory wymieniłem na 2SA1295 i 2SC3264

Na tym forum o tym wzm. napisano
    Quote:
    Fraza: Yamaha A500 Znaleziono 116 wyników (0,10 s)

Na ebay poj. tranzystory są one po ok.2.$/szt. , para ( 2SA1295 & 2SC3264 ) ok. 5.$ (H-Kong)
    Ile w PL nie wiem?

SM wzmacniacza masz pod Link
    Pamiętaj, że to model z 1983-85r., więc jak pisał kol. wyżej oprócz końcówki do wymiany : elektrolityczne kondensatory, poparwienie "zimnych lutów" , ...

Na znanym PL portalu aukcyjnym ten wzm. widziałem po ok. 300pln , sprawny!
    398216 Usunięty
    Level 43  
    lisek wrote:
    oprócz końcówki do wymiany : elektrolityczne kondensatory, poparwienie "zimnych lutów" , ...
    Tranzystory mocy to nie końcówki mocy, ale część ich. Sama końcówka mocy (wzmacniacz mocy) składa się z kilku tranzystorów i wszystkie muszą być sprawne.