Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie modułu GSM SE GM47 z komputerem

Dawid90u 23 Cze 2013 23:57 669 0
  • #1 23 Cze 2013 23:57
    Dawid90u
    Poziom 23  

Witam

Zgłaszam się z prośbą o naprowadzenie jak prawidłowo zestawić połączenie PC - Moduł GSM

Zakupiłem niedawno moduł GSM Sony Ericsson GM47 który chciałem skomunikować z uC. Ale najpierw chciałem pobawić się modułem przez komputer.
    Po stronie PC mam przejściówkę USB na ft232rl pracującą na 3.3V
    Moduł zasilam napięciem 3.3V. Połączenie wykonałem wg tego schematu:
    http://www.serasidis.gr/circuits/SMSremoteV3/images/schematicLarge.GIF
    Efekt jest taki że nie ważne czy moduł jest włączony, czy nie. Do terminala dochodzą śmieci w formie krzaków na ekranie. I to non stop tak sieje. (Sama przejściówka jest dobra, bo jak zrobię zwarcie rxd z txd to powraca to co wyślę).
    Więc w akcie desperacji podłączyłem bezpośrednio kable i śmieci ustąpiły. I teraz tak, to co moduł wyślę, do terminala przychodzą dane nie takie jakie powinny np:

23:19:4> ?????A~k?
    23:19:38> ?R

To była odpowiedź na polecenie dzwonienia komendą ATD ale moduł tego połączenia nie wykonuje. Gdy dzwonie na numer z modułu, pojawia się informacja o przychodzącym połączeniu (oczywiście wiadomość podobna do tej co wyżej) i dopiero po drugim czy trzecim wpisaniu komendy odebrania ATA połączenie zostaje odebranie. Dodam że prędkość ustawiona jest prawidłowa i były testowane różne terminale. Siedzę nad tym któryś dzień i nie mogę tego połączenia prawidłowo ustalić. Czy ktoś wie w czym tkwi problem?
    Pozdrawiam

0 0