Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor : 40-42 cale , cena około 2500 PLN

the_legion 24 Cze 2013 10:34 2454 15
  • #1 24 Cze 2013 10:34
    the_legion
    Poziom 9  

Witam wszystkich !!

Proszę Was o pomoc w wyborze telewizora - do nowego mieszkania - z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi !!

Poniżej zgodnie z formą - odpowiedzi na podstawowe pytania :

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój dzienny ma 19 m2 z tym, że powiększony jest o aneks kuchenny 9m2 (przedzielony niewielką ścianką).
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?2,5-3m (jest też opcja 5m kiedy to będzie się oglądać telewizor z aneksu kuchennego)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost ale opcja siedzenia bokiem także wchodzi w rachubę
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? ma stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? wszystkie okna są na ścianie prostopadłej - salon jest bardzo dobrze oświetlony (duże okna) plus strona pd-zach.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam - będzie to nowy telewizor do nowego mieszkania
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? technologia 3D nie jest wymagana (chyba, że jako opcja dodatkowa nie zmieniała by znacznie ceny tv), chciałbym żeby należał do rodziny smart tv, opcja oglądania filmów z dysku zewnętrznego, opcja przeglądanie internetu plus dobry dźwięk - np podczas słuchania muzyki przez youtube.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? sieć lokalna - telewizja kablowa
    10 .Jakie urządzenia? pewnie DVD, ale na początek jakiś wzmacniacz, (może stary przerobiony amplituner)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?średnio około 3-4 h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? chyba raczej matowa - głównie ze względu dobrze oświetlonego salonu
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? kanały sport oraz edukacyjne plus czasami muzyczne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? serfowanie to za duże słowo - opcja odpalenia youyube oraz sporadyczne przeglądnięcie innych stron
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? jak na razie nie mam żadnej konsoli
    16. Preferencje co do marki? nie mam preferencji - ale wolałbym jakąś dobrą markę i serwis
    17. Preferencje co do wielkości? plus minus 40 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolna reakcja na przełączanie pomiędzy kanałami, odbijanie się okna w ekranie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w ciągu tygodnia - wieczorami, w weekendy w ciągu dnia
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? wolałbym nie przekroczyć 2700 - 2800 PLN
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie nie musi mieć 3D

Dzięki !!

0 15
  • #2 24 Cze 2013 13:36
    e-elektron
    Troll forumowy

Jeżeli autor pozwoli, dołączam się do pytania.

Poszukuję telewizora 42" do 2500zł - marki jakie mnie interesują to Sharp, Sony, LG - jeżeli macie do zaoferowania coś lepszego, czekamy na pomoc ;)

0
  • #4 24 Cze 2013 15:13
    e-elektron
    Troll forumowy

Philips i Panosonic wyglądają ciekawie, ale mam zadeklarowany budżet na 2500zł.

Za Sony i LG nie warto się rozejrzeć ?

0
  • #5 24 Cze 2013 15:21
    the_legion
    Poziom 9  

Dzięki wielkie - właśnie przeglądam - trochę są one na krawędzi mojego budżetu - będę musiał się poważnie zastanowić!

PS. Tak jak kolega wyżej - jest coś do 2500?

0
  • #7 24 Cze 2013 18:06
    eM!
    Poziom 13  

e-elektron napisał:
    Philips i Panosonic wyglądają ciekawie, ale mam zadeklarowany budżet na 2500zł.

Za Sony i LG nie warto się rozejrzeć ?

Poszukując Sony proponowałbym Ci zobaczyć bliżej model KDL-42W650A
    strona producenta
    Budżetowo trochę ponad, bo okolice 2700,- ale na prawdę warto zainteresować się tym modelem.

Mocne strony:
    -procesor obrazu X-Reality PRO
    -
    -[url=https://www.youtube.com/watch?v=OE_JSkkW5GU]Sony Entertainment Network

Słabe strony:
    -brak 3D (jak dla mnie nie jest konieczne ale w dzisiejszych czasach warto je mieć :) )
    -brak NFC (jak w modelu W8 oraz W9)

Cenowo zasugerowałem się słowem "około" z treści tematu ;)

0
  • #8 24 Cze 2013 19:17
    the_legion
    Poziom 9  

Super - bardzo jestem wdzięczny za pomoc! Teraz już na spokojnie poprzeglądam sobie te wszystkie modele i zobaczę na żywo !

Temat jeszcze nie zamykam - e-elektron- daj znać jak będzie można to zrobić.

DZIĘKI ZA POMOC!!

0
  • #9 24 Cze 2013 20:40
    e-elektron
    Troll forumowy

Ok, ok jeszcze właśnie zastanawiam się cały czas co wybrać. Telewizor nie dla mnie, stąd jest mi trudniej coś konkretnego doradzić. Technologia 3D może i bajer, ale w dzisiejszych czasach każdy chciał by ją mieć, mimo iż mało będzie jej używał... - ale ma!...

Dostęp do internetu musi być, WiFi miało kilka modeli które przeglądałem... Sony też ma.

A coś z Sharp'a, Lg? Jeżeli nie warto się nimi interesować to ok, zwrócę uwagę na Panasonic'a i Philips'a bo sony raczej odpada ze względu na brak 3D...

0
  • #10 25 Cze 2013 00:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zrobisz jak uważasz. Zakup jest na kilka lat a i tak mieścisz się w klasie z modelem Philipsa 42PFL 6008. I ambilight jak wszyscy podkreślają jest rewelacyjną sprawą. A on będzie stał czy będzie wisiał.

0
  • #11 25 Cze 2013 00:44
    e-elektron
    Troll forumowy

Pytałem dzisiaj znajomych dla których szukam tego TV i jednak 2500zł to cena jaką chcą przeznaczyć na telewizor. W tej cenie nie mieści się nic z powyższych propozycji niestety.

Będzie raczej stał.

0
  • #13 25 Cze 2013 16:12
    the_legion
    Poziom 9  

LOCOLOCO -- trochę poszperałem i teraz waham sie pomiędzy Panasonic a Philips - więc proszę Cię jeszcze o kolejną radę: który z tych modeli gdzie ma mocne a gdzie słabe strony ? co do moich (wcześniej wspomnianych preferencji)

Dzięki !!!

Dodano po 11 [minuty]:

aaa no i - chodzi mi tu o porównanie: obojętnie - czy to w pierwszych ramach cenowych, które przedstawiłeś na początku czy też w przedziale do 2500 PLN

0
  • #14 25 Cze 2013 21:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Te są ciut wyżej ale za to zupełnie inna półka.
    Najczęściej ludzie zachwycają się Ambilightem i tak ja bym Ci też polecił.

0
  • #15 26 Cze 2013 12:12
    the_legion
    Poziom 9  

OK - jak dla mnie temat zamknięty - teraz tylko ostateczna decyzja!

Jeszcze raz dzięki za pomoc !

0
  • #16 26 Cze 2013 12:49
    e-elektron
    Troll forumowy

Legion, i na co postawiłeś? Który model? :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo