Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lumix fz 28 - Uszkodzony włącznik aparatu

mikus39 24 Jun 2013 11:25 2148 6
    mikus39
    Level 10  
    Mój aparacik po "sesji" fotograficznej odmówił posłuszeństwa.Mianowicie przestał reagować na przełącznik wł/wył.Sam przełącznik zrobił się bardzo "luźny". Nie jest wyczuwalny żaden opór.Przypuszczam,że uszkodził się wewnątrz mikroprzełacznik.Jak można się do niego dostać i czy ewentualnie można to samemu w domu naprawić?Jaki ewentualny może być koszt naprawy serwisowej?
    mikus39
    Level 10  
    Na serwisie aukcyjnym niestety nie ma,a co do filmu to tylko LCD.Jak się dostać głębiej.oto jest pytanie.
    mikus39
    Level 10  
    No ładnie to wygląda,chyba jednak się nie podejmę.Może jak by był łatwiejszy dostęp.A można ten multiprzełacznik rozebrać i wymienić sam przełącznik?
    Robert 1960

Level 32  
    Witam !
    Trzeba popróbować, włącznik wraz z pokrętłem stanowi oddzielny moduł, trzeba go wyjąć i zobaczyć co się stało z samym włącznikiem !
    mikus39
    Level 10  
    Tak właściwie wg instrukcji serwisowej to nie bardzo widzę jak się dobrać do modułu.Na filmie wyraźnie widać taśmę połączeniową.Martwi mnie jednak,sposób montażu płyty głównej.Czy ona nie jest przypadkiem przylutowana?Mam wrażenie że bez demontażu płyty nie dostanę się do modułu (chociaż nie jestem do końca pewien). Serwis za panel zażyczył sobie 150zł plus 65 wymiana plus 34 koszty przesyłki (jak dla mnie za drogo). Sam moduł jest prawdopodobnie tylko wsuwany nie przykręcany.Myślę dalej.I czekam na propozycje.Aparat otworzyłem z tyłu.Mam dostęp do płyty głównej.Co mam robić teraz po kolei żeby nie zepsuć?