Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multiroom NC+ przez Wifi - TL-WR740N i TL-WR702N

24 Jun 2013 11:59 15345 11
  • Level 9  
    Witam

Jest to już kolejny temat związany z NC+ i Multiroom. Przejrzałem chyba wszystkie tematy i wpisy w internecie i nie spotkałem się z przypadkiem podobnym do mojego.

Posiadam 2 dekodery "Czarny" - główny oraz "Biały" drugi dekoder. Usługa multiroom jest wykupiona oraz aktywowana.

Aby upewnić się że wszystko jest aktywowane i wykluczyć problemy po stronie NC+ podłączyłem dekodery skrętką - crossowaną. Całość ma komunikować się między sobą bez podłączonego internetu.

1. Konfiguracja - skrętka cross
    Ustawienia :
    Czarny dekoder
    IP:192.168.2.1
    Maska : 255.255.255.0
    Brama : 0.0.0.0
    DNS:0.0.0.0

Dekoder Biały:
    IP: 192.168.2.2
    Maska 255.255.255.0
    Brama: 192.168.2.1
    DNS:0.0.0.0

Całość ruszyła bez problemu.

2. Konfiguracja Router TL-WR740N + odbiornik

Router z NAT podłączyłem do dekodera czarnego z uruchomionym DHCP. Dekoder pobrał sobie prawidłowo IP i był widoczny w liście klientów DHCP.

Biały dekoder połączył się poprzez TL-WR702N jak Client i Bridge ( przeźroczysty) z routerem i również był widoczny na liście klientów DHCP routera.
    W konfiguracji Multiroom została wybrana opcja dekoder---router---- dekoder bez internetu.
    Urządzenia pracują w tej samej sieci. Podłączając w tej samej konfiguracji komputery zamiast dekoderów widzą się nawzajem dołączając internet również wszystko działa.
    Na sztywnych IP również próbowałem. Sieć WiFi zabezpieczona jest kluczem WPA2.

3. Konfiguracja TL-WR702N + TL-WR740N bez NAT - przeźroczyste

W tej konfiguracji postąpiłem jak w przypadku skrętki tylko że bezprzewodowo. Obydwa urządzenia skonfigurowane zostały jako Bridge - przeźroczyste - bez NAT. Podłączając znów 2 komputery wszystko działa prawidłowo a dekodery nie chcą się połączyć.

Dodatkowo na infolini dowiedziałem się że mając router w sieci trzeba odblokować porty 6999-9999 z naciskiej na 8080. I tutaj mam już problem.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem, bo mi brakuje już pomysłów.

Bardzo proszę o pomoc.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 22  
    Nie przechodzisz ruchem przez NATa to niby jak mialbyś odblokować porty?

Poszło ci w końcu? Mam podobny temat.
  • Moderator of Cars
    W konfiguracji 2, na TL-WR740N adres TL-WR702N/drugiego dekodera do DMZ.
  • Level 22  
    Juz pisałem że nie idzie ruch przez NAT to jak to sie ma tez do DMZ.

Bez sensu. Cały ruch między dekoderami zostaje na LANie wiec nic to nie ma prawa zmienić.
  • Moderator of Cars

• Level 30  
    Miałem podobny problem i już go rozwiązałem! Multiroom działa prawidłowo.
    Mam multiroom standard HD : tuner główny mediaBOX+ 3 dodatkowe BOX+.
    Całość działa na:
    - Access Point TL-WA701ND 4 szt.
    - Router bezprzewodowy TP-Link TL-WR740N 1 szt.

Napisz mi jaki masz multiroom i jaki masz status na każdym z tunerów.
    Sprawdzisz to w menu tunera.

Multiroom NC+ przez Wifi - TL-WR740N i TL-WR702N
  • Level 22  
    Treść usunięta przez autora
  • Moderator of Cars
    pawol wrote:
    Prośba więc do geniuszy sieciowych jak wyżej, co nie potrafią uzasadnić dlaczego coś zaczęło działać, żeby nie bredzili bo zmarnują mniej biegłym w temacie kupę czasu.
    I powiedzcie mi teraz jak to się ma do wypocin o blokowaniu portów i DMZcie?
    To teraz prośba do Ciebie - jak uzasadnisz, że łącząc dekodery bezpośrednio skrętką wszystko działało?
    Zresztą autor wyraźnie pisze, że szło przez NAT:
    adas_r wrote:
    Router z NAT podłączyłem do dekodera czarnego z uruchomionym DHCP.

Jeśli w tej sieci nie ma być Internetu to moja propozycja połączenia jest taka:
    Czarny dekoder (włączony serwer DHCP) -> port LAN1 TL-WR740N (wyłączony serwer DHCP) -> WiFi -> TL-702N (AP Client) -> Biały dekoder.
  • Level 22  
    Bzdury i zabobony. Akurat networking to dość przewidywalna dyscyplina.

Do wiadomości forumowiczów.
    Starsze tunery klasy BSKA, BSLA nie obslugują auto crossingu. Nowe jak najbardziej obsługują i nie ma znaczenia przeplot. Każdy z tych tunerów to normalne, standardowe urządzenie sieciowe obsługujące DHCP i inne ficzersy - nie ma co dopowiadac legend.
    Bzdetami jest upieranie się przy statycznej konfiguracji zamiast dhcp.

Sprawdzone i nie mam czasu o tym dyskutować. Widziałem to i swoje wiem.

@tzok
    Odnośnie konfiguracji z netem. Widziałes kiedys router z zablokowanym domyślnie portem 80 i 8080? Jak ma się multiroom po stronie lan do dostępu do internetu?

Oświeć mnie
  • Moderator of Cars
    NAT z definicji blokuje WSZYSTKIE porty od strony WAN, więc widziałem.

Autor tematu ewidentnie podłączył port WAN routera do portu LAN dekodera (inaczej router nie pobrałby IP z serwera DHCP w tunerze, więc odpuść sobie i poczytaj co jest napisane.

Opis autora jest dość chaotyczny i 100x lepiej by było gdyby zamieścił schemat jak to podłączył ale tego nie zrobił.

I znów nie czytasz dokładnie co piszę - w moim "schemacie" jest serwer DHCP - jeśli oba tunery są po stronie LAN to może tam działać tylko jeden serwer DHCP - albo w tunerze albo w routerze. Ja zdecydowałem, że lepiej będzie jak będzie to serwer w głównym tunerze (a drugi tuner będzie klientem DHCP).

• Level 30  
    Ja tylko uzupełnię wypowiedź kolegi @pawol, że ze statusu tunera można się dowiedzieć czy tuner BOX+ pobrał uprawnienia czy pracuje w trybie DEMO. Tryb demo może działać nawet do trzech dni.

Status : 120 uprawnienia pobrane - 000 tryb DEMO

Ponadto jeśli nawet po resecie tunera i pobraniu nowego softu nadal nie mamy odpowiedniego statusy to konieczne jest zrobienie kolejnego resetu czyli wpisanie "magicznego kodu" czerwony,czerwony,7,3,7,3,8.

Często się zdarza, że ten kod nie działa to trzeba wpisać 'magiczny kod" niebieski,niebieski,7,3,7,3,8

Sądzę, że to tyle w temacie multiroom.!
  • Level 22  
    I jeszcze jedno co może nieźle zmylić:

Te szare dekodery na gnieździe ethernetu maja diody kontrolne... które nie są wykorzystywane i nie świeca jak jest link i latają pakiety. To jedyny odchyl od normalnych urządzen sieciowych.

@tzok
    A kto normalny odstawia szopki z mieszaniem wanu i lanu w jednym segmencie?
    Nawet nie analizuje po ch.. to ktoś robił