Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy - Technik Informatyk 2013 (Czerwiec)

Matush5 30 Sie 2013 16:43 14079 53
  • #31 30 Sie 2013 16:43
    domekw124
    Poziom 2  

zdane :)

pisemny 76% (podstawy przedsiębiorczości 75%)
    praktyczny 88%

• #32 30 Sie 2013 19:12
    kuma85
    Poziom 12  

Ja również zdałem ;)
    Teoretyczny:
    I - 82%
    II - 80 %
    Praktyczny
    94 %

Hip Hip Huraaa :)

• #34 31 Sie 2013 19:54
    mikielok
    Poziom 9  

Witam, szukam skana z zadania praktycznego z części numer 5 tegorocznej z informatyka.

Ma ktoś link do pobrania?
    pozdro.

• #35 01 Wrz 2013 18:20
    CPUAMD
    Poziom 1  

Czy zdał ktoś praktyczny na 99% ?

• #36 01 Wrz 2013 20:30
    kuma85
    Poziom 12  

Krzysiek99 napisał:
    88% :D

Z czego ?

CPUAMD napisał:

Jest szansa aby zdać nawet na 100 % :) Ale czy można aż tak dobrze wbić się w klucz?;)

• #37 01 Wrz 2013 21:10
    technik_informatyk1
    Poziom 2  

60%
    65%
    76%

• #38 01 Wrz 2013 22:17
    Krzysiek99
    Poziom 27  

CPUAMD napisał:

Najlepszy z mojej klasy maił 92%, osoba która samodzielnie pisze programy, strony... I ma swoją firmę.

kuma85 napisał:
    Krzysiek99 napisał:
    88% :D

Z czego ?

CPUAMD napisał:

Jest szansa aby zdać nawet na 100 % :) Ale czy można aż tak dobrze wbić się w klucz?;)

Z abcd mam 60% (egzemplarz "a" z programowaniem) i 50% (dziwne bo z przedsiębiorczości miałem na próbnych zawsze min 16 dobrze na 20) a z pisemnego 88% ponieważ niestety mam dysleksje i dysgrafie przez co musiałem pisać po woli by to było maksymalnie czytelne i nie zdążyłem opisać wszystkiego co bym chciał, gdy reszta siedziała bezczynnie to mi zabrano kartkę z pod długopisu ;/

• #39 02 Wrz 2013 23:23
    Matush5
    Poziom 14  

A ja niestety nie zdałem i chyba jednak to co wcześniej mi podpowiadaliście się okazało prawdą...

Z pisemnego 24 :) z PP 13 a z praktycznego 70% nie wiem jakim cudem ponieważ zrobiłem wszystko od deski do deski. I zastanawiam się czy to nie przez te wydruki bo 4 kartki wydrukowały się w połowie białe pomimo prośby ponownego wydrukowania nie zostały wydrukowane. Ale czy przez to mogli mi odjąć te 5% ?

• #40 03 Wrz 2013 08:27
    Krzysiek99
    Poziom 27  

I ty to tak zostawiłeś ? Trzeba było im kazać drukować! Screeny są bardzo wysoko punktowane (zależy od zestawu np. 7pkt). Zakładając ze miałeś tam tylko po jednym screenie sam zobacz ile straciłeś.

Płyta z egzaminem zawiera całość, możesz próbować jakoś to odkręcić, ale jak to nie wiem, ktoś z forum może będzie wiedział do kogo się zgłosić.

• #41 03 Wrz 2013 09:15
    Matush5
    Poziom 14  

A co mialem zrobić ? Moja szkoła 1 raz przechodziła taki test nauczyciele do komisji byli brani z pierwszej łapanki. Mówiłem, dla egzaminatora że strony są źle wydrukowane i proszę ponownie drukowanie to odpowiedział mi " Wszystko jest w porządku ". Przecież mówiłem o tym wszystkim kolegą jeden mógłby potwierdzić to, że były białe w połowie. To mnie własnie gryzie bo wydaje mi się że duzo % straciłem przez to własnie. Ponieważ praktyczny był dla mnie prosty i zaskoczył mnie wynik.

Jak by nie patrzeć 4 kartki = 8 zrzutów.....

• #42 03 Wrz 2013 10:03
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Jak co, kłócić się bo to w twoim interesie jest by było wszystko dobrze wydrukowane.

• #44 03 Wrz 2013 12:43
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Gratuluję frihu, udało ci się wbić w ramy arkusza odpowiedzi prawie idealnie :)

• #45 03 Wrz 2013 12:46
    frihu
    Poziom 8  

Z tego co patrzyłem na stronie OKE to straciłem 2 pkt na zadaniu 6, ciekawe czego nie napisałem :D

• #46 03 Wrz 2013 14:59
    Calvex
    Poziom 9  

Zdaaaaaaaaaaałem :D :D

82% z praktycznego - jest moc :D

• #47 03 Wrz 2013 17:59
    damiancfc
    Poziom 2  

teoria 54 i 45
    praktyka 92 ;D

tyle wygrać xD

• #48 05 Wrz 2013 11:14
    pepebeen
    Poziom 8  

82, 65
    79
    Biorąc pod uwagę prawie zerowe przygotowania, to jest git. :)

• #49 05 Wrz 2013 22:01
    bluesman877
    Poziom 1  

JA z teorii miałem 58%
    a z praktycznego 100%:)
    ma ktoś może klucz do praktycznego???

• #50 06 Wrz 2013 12:14
    kin0l
    Poziom 1  

Witam :)
    Aktulnie jestem w Drugiej klasie TI i będę zdawał tą kwalifikacje w czerwcu, więc prosiłbym o przebieg egzaminu praktycznego jakie były zadania i na jakim sprzęcie zdawaliście :)

• #51 06 Wrz 2013 23:52
    frihu
    Poziom 8  

Nie wiem co chcesz wiedzieć konkretnie, ale po krótko opiszę ci co i jak. Nie wiem jak u was w szkole ale u nas można było zdawać jedynie na systemie XP. Trochę część osób było mocna zdziwiona że zdajemy na XP gdyż przez ostatni rok bardzo dogłębnie przygotowywaliśmy się do egzaminu na systemie VISTA, ale dużej różnicy nam to nie zrobiło podczas egzaminu. Sprzęt może nie był z wyższej półki, głównie zależy to od kompów które są na posiadaniu szkoły, u mnie z 1gb RAM był, a procesor o ile dobrze pamiętam to z 2,3 ghz miał. Bałem się zdawać na tych kompach ale jakoś obeszło się bez bluescreenów :D Na początku egzaminu przewodniczący komisji opowiada o egzaminie i u mnie gadał jeszcze o bezpieczeństwie BHP i PPOŻ. Gdy nadejdzie czas egzaminu dostajecie do rąk egzamin gdzie będziecie musieli się zapoznać z poleceniami i sprawdzić czy strony się zgadzają, tam zresztą wszystko napisane będziesz miał i nauczyciel wytłumaczy. Zadania mogą być różne, lecz do "pewniaków" na pewno trzeba zaliczyć nadawanie praw użytkownikom do danego dysku, folderu czy pliku. Tworzenie nowych kont i konfiguracja ich. Często też zadanie jest takie które rozwiązanie znajdziesz w gpedit.msc (zapamiętaj dobrze te polecenie, tam masz wszystkie ustawienia systemu) do innych poleceń które warto zapamiętać należą: regedit, secpol.msc, control userpasswords2. Dzięki tym poleceniom ułatwisz sobie rozwiązywanie zadań, oczywiście warto się zaznajomić wcześniej z tymi poleceniami a nie dopiero odpalać je w trakcie egzaminu i myśleć do czego to służy. :)
    Egzamin praktyczny podzielony masz na 6 zadań głównych:
    1 zadanie: Tytuł pracy egzaminacyjnej ( zazwyczaj brzmi ona: Projekt prac prowadzących do zlokalizowania i usunięcia usterki w firmie x ).
    2 zadanie: Założenia czyli dane wynikające z treści zadania i załączników.
    3 zadanie: Lista prawdopodobnych przyczyn usterki komputera na podstawie opisu objawów.
    4 zadanie: Wykaz działań, które należałoby podjąć celem zlokalizowania i usunięcia usterki komputera zgodnie z przedstawioną listą prawdopodobnych jej przyczyn.
    5 zadanie: Dokumentacja z wykazem i opisem kolejno wykonywanych czynności podczas lokalizowania i usunięcia usterki ( SCREENY w WORDZIE )
    6 zadanie: Wskazania dla użytkownika systemu dotyczące zabezpieczenia komputera podłączonego do Internetu.

Uwagę przy robieniu screenach i formatowaniu trzeba zwrócić szczególną uwagę gdyż masz podane w arkuszu zadań jakie wymiary powinien mieć obrazek (screen) i ile ma być obrazków na jednej stronie, jak nawet o 1 mm coś nie będzie się zgadzało z wymiarami, mogą ci nie uznać.
    Ogólnie nie ma czego się bać, podejść do tego na luzie :)

• #52 07 Wrz 2013 12:25
    mikielok
    Poziom 9  

Może ktoś udostępnić arkusz numer 6?

Pozdro.

• #53 02 Paź 2013 10:56
    youmound
    Warunkowo odblokowany

Miałem tutaj bana i nie mogłem się pochwalić :(

Teoria 60/62%
    Praktyczny 94%

Chyba mi nie zaliczyli tego z adminem :D

• #54 22 Cze 2014 13:24
    MarekPPN
    Poziom 35  

Zdaje ktoś we wtorek praktyczny (stary egzamin)?