Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop lenovo migotanie ekranu

24 Cze 2013 14:02 3483 6
  • Poziom 2  
    witam posiadam laptopa lenovo od kilku dni migocze mi ekran tz. dostaje przebarwien, albo robi sie cały czarny ekran i wraca do normy, mysle ze jest to zwiazane z klapką ponieważ jak zmienie kąt to jest ok, problem w tym że jestem za granicą i wracam dopiero za miesiąc a tutaj nie chce oddawać laptopa do naprwy bo po pierwsze nie wiem gdzie taki serwis sie znajduje a po drugie nie znam takiego specjalistycznego słownictwa. Moje pytanie brzmi czy laptop z taką usterka wytrzyma jeszcze miesiąc. dziekuje za odpowiedz
  • Poziom 38  
    Usterce uległa najprawdopodobniej taśma matrycy (do wymiany), przy odpowiednim kącie nachylania "żyłki" taśmy się stykają i jako tako działa. Sugerował bym nie zmienianie kąta matrycy (nie zamykanie go) oczywiście o ile jest taka możliwość im więcej ruchu taśmy tym krócej wytrzyma. Zostaje jeszcze sprawdzić na zewnętrznym monitorze o ile ma koleżanka taką możliwość tam powinno działać normalnie (jeśli to taśma matrycy)
  • Poziom 2  
    nieztety nie posiadam zewnętrznego monitora, zobaczę jak to będzie staram sie go już nie zamykać, tylko czasem zdarza się że pod tym kontem też zaczyna migać i wtedy muszę znowu zmienić ustawienie monitora, ale dziękuje za odpowiedz
  • Spec od komputerów
    Wcześniej czy później i tak taśmę trzeba będzie wymienić.
    Proponuję nie zwlekać z tym.
  • Poziom 38  
    kasia885 napisał:
    wracam dopiero za miesiąc
    kasia885 napisał:
    a tutaj nie chce oddawać laptopa do naprwy
    Więc może jakoś wytrzyma a nawet jak padnie całkiem to jakiegoś wielkiego spustoszenia nie powinno być po prostu wymienić.
  • Spec od komputerów
    dominik55555 napisał:
    A ja myślę, że gdyby doszło do zwarcia na taśmie to szkody będą większe. Podzielam opinię kolegi boro, że raczej nie ma co z tym zwlekać.

Dokładnie.