Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 1995r - Różnice w głośności pracy silnika a sprzęgło

bartek17w 24 Cze 2013 14:50 2262 5
  • #1 24 Cze 2013 14:50
    bartek17w
    Poziom 9  

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
    Ostatnio pojawił się u mnie pewien problem i nie wiem, jak rzecz zdiagnozować i czy jest to rzecz poważna/na teraz, czy jednak można ten problem odłożyć na później i póki co się nie przejmować.
    Przejdę może do sedna. Sprawa wygląda tak: zauważyłem, że silnik w moim B5 pracuje na różnych głośnościach: jeśli się stanie obok samochodu to przy puszczonym sprzęgle pracuje głośniej, natomiast przy wciśniętym sprzęgle pracuje tak, jakby był za ścianą - dużo ciszej. I teraz moje pytanie: czy to oznacza, że sprzęgło jest już przy końcu swojego żywota, czy może raczej popracuje jeszcze dość spory czas, zanim szlag je trafi? Pytam, bo mam kilka większych wyjazdów w najbliższym czasie i nie wiem, czego się po tym spodziewać... Dodam może, że sprzęgło nie ślizga się, ani nic takiego, wszystko poza tymi różnicami w głośności jest w porządku.
    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!

0 5
  • #2 24 Cze 2013 15:04
    Ireneo
    Poziom 40  

Łożysko oporowe do wymiany,a jak wyjmiesz skrzynię to zobaczysz czy tarcza nie jest już podjechana.

0
  • #3 24 Cze 2013 18:05
    balonika3
    Poziom 36  

Skrzynia robi za orkiestrę, pewnie oleju na dnie.

0
  • #4 27 Cze 2013 22:35
    ossol
    Poziom 9  

Zdecydowanie łożysko oporowe do wymiany. Możesz tak jeździć dość długo, aczkolwiek najlepiej byłoby wymienić. Łożysko nie duży koszt lecz trzeba zdemontować skrzynię przy wymianie.

0
  • #5 27 Cze 2013 23:12
    bartek17w
    Poziom 9  

Tak myślę, że raczej się wstrzymam i wymienię cały zestaw sprzęgła, jak to mi się nasili - nie wiem, w jakim stanie są pozostałe elementy, więc wolałbym nie ograniczać się tylko do łożyska oporowego... jak sądzicie - długo to wytrzyma, jeśli już mi się tak odzywa?

0
  • #6 28 Cze 2013 00:24
    balonika3
    Poziom 36  

bartek17w napisał:
    natomiast przy wciśniętym sprzęgle pracuje tak, jakby był za ścianą - dużo ciszej.
    A wiecie mądre głowy, że łożysko oporowe pracuje właśnie przy wciśniętym pedale sprzęgła?

0