Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrozaczep, podłączenie ukrytego otwierania

24 Cze 2013 15:35 2568 5
  • Poziom 12  
    Cześć!

Mam w domu domofon a dokładnie cztery plus przy bramie połączone ze sobą w ten sposób, że mogę dzwonić z kazdego z nich do siebie np. z pierwszego piętra na drugie, z bramu na 3 pietro itp. i z tych domowych otwierać bramę lub furtke (elektrozaczep)

I jest tak, że często wracam wieczorem lub w nocy i nie chcąc budzić reszty domowników jak zapomnę klucza od furtki muszę skakać przez płot i wchodzić ogródkiem ;]
    Pomyślałem sobie, że zrobię gdzieś koło lampki ukryty mikroswitch i jak sobie go nacisnę do dam zasilanie na elektrozaczep i furtka otwarta, koniec skakania przez płot ;]

Ale rozkręciłem zamek jedyne co udało mi sie odczytać z elektrozaczepu to 10V +/- 2V, nie widać modelu ani nic więcej.
    Pomyslałem że to mi pasuje i wezmę bateryjkę 9 V i nie bede musiał ciągnać kabli i z niej będe podawał napięcie na eletrozaczep.

Ale jak mierzę napięcie na dwóch, jedynych kablach jakie wychodzą z elektrozaczepu, aby sprawdzić + i - nic się nie wyświetla kompletne zero ani w chwili gdy jest możlwie otwarcie furtki ani w zamknięciu.;/;/
    tak samo podłączając na krótko bateryjke 9V pod ten zaczep nic sie nie dzieje;/;/
    Miernik to prosty DT9205A zakres 20V DC.

Moze mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi i jak to podlączyć?
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Zmień zakres na AC
  • Poziom 12  
    czyli moze być tak, że jest zasilany prądem przemiennym?;]
    Tez tak sobie do tego doszedłem po przeczytaniu mojejgo postu ale myslałem że wszystkie małe urządzenia maja zasialnie DC hmnn... więc widzę że nici z bateryjki 9V;/|
    Będe musiał ciągnąć kabel i jakiś zasilacz 10v Ac;/
  • Pomocny dla użytkowników
    Bateryjka 9V jest za mało wydajna prądowo.

Na twoim miejscu nie kupowałbym dodatkowego zasilacza. Przecież wystarczy ten, który jest obecnie. Jedyne co musisz zrobić, to podciągnąć kabelki do ukrytego przycisku.
    Inna opcja, to zakup pilota zdalnego sterowania z odbiornikiem i zamontowanie tegoż odbiornika przy twoim unifonie. Oczywiście wyjście załączające odbiornika równoległe do przycisku otwierania. Wtedy to wracając do domu, pilotem będziesz otwierał furtkę.
  • Poziom 12  
    hmnn podalczajac ta bateryjke chyba uwalilem elektrozaczep bo juz nie chodzi nawet wciskajac domofonem;/ a jest jak mowiliscie 12 V AC nie DC
    no nic musze kupic nowy elektrozaczep i chyba pociagne prad od domofonu mam nadzieje ze tam tez bedze 12V AC.
    Jak nie to zmiana na kod.

Dzieki zamykam temat.;)