Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook elegance 3400 - piekarnik grzeje na maxa

24 Cze 2013 18:04 3897 2
 • Poziom 21  
  Witam, proszę o pomoc problem jak w temacie pomimo różnych ustawień piekarnik grzeje na MAX. Sprawdziłem czujnik ale wygląda na dobry zmienia sie oporność w zależnośći od temperatury. Opór w temperaturze około 25 st C jest w granicach 628 omów. Podejrzewam uszkodzony sterownik elektroniczny miałby ktoś z Kolegów schemat tego sterownika. Ewentualnie może poproszę o jakąś pomoc w zidentyfikowaniu usterki. gdzieś na forum znalazłem taką samą usterkę podejrzenia były skierowane na dolną grzałkę, która miała być zwarta z masą ale w mojej jest wszysto OK. Grzałki dobre (przynajmniej na takie wyglądają).

  Dodano po 7 [minuty]:

  Jeszcze jedno ciągle świecą obie kontrolki pomarańczowa i czerwona.
 • TermopastyTermopasty
 • Specjalista AGD
  Czyli termostat nie wyłącza i jest ewidentnie do wymiany.
 • Poziom 21  
  Kuchenka ma elektroniczne sterowanie nie ma tradycyjnego termostatu tylko czujnik temperatury połączony do tego sterownika.

  Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

  Po kilku godzinach problem się rozwiązał przypuszczam, że prawdopodobnie były zabrudzone styki w pokrętle regulującym właczenie grzałek, wentylatora i opiekacza. Po spryskaniu ich płynem do czyszczenia styków kuchenka "zaskoczyła". Styki są na wierzchu i po kilku latach użytkowania były oblepione drobinkami tłuszczu. Pozdrawiam i myślę, że komuś taka informacja może się przydać.
  Pozdrawiam i kończę temat.