Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja - Blue Line Wire Card Splitter pod TV kablową.

void305 24 Cze 2013 19:40 2949 13
  • #1 24 Cze 2013 19:40
    void305
    Poziom 9  

Witam, wujek poprosił mnie o pomoc w konfiguracji w/w splittera pod telewizję cyfrową. W zestawie była dołączona instrukcja, postępowałem zgodnie z instrukcją, lecz nie było zamierzonego efektu. Telewizory stoją w różnych pokojach oraz obsługują DVB-C. W zestawie są 3 skrętki i dwie karty klienckie oraz karta abonencka od operatora, więc zastanawiam się jak połączyć owy rozdzielacz z TV w innym pokoju.

1 13
  • #2 24 Cze 2013 22:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

void305 napisał:
    wujek poprosił mnie o pomoc w konfiguracji w/w splittera pod telewizję cyfrową

Cyfrowej kablówki nie podzielisz, każdy tv musi mieć własny dekoder z kartą, lub moduł CI lub CI+, to usługa też wymaga aktywacji jako multiroom.
    Jaka to dokładnie kablówka?.

0
  • #3 25 Cze 2013 06:14
    void305
    Poziom 9  

Są dwa moduły CAM, ale jedna karta abonencka. To jest kablówka TVK SM Grudziądz.

0
  • #4 25 Cze 2013 10:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

void305 napisał:
    To jest kablówka TVK SM Grudziądz

Cytat ze strony producenta
    "Przewodowy rozdzielacz kart Blue Line Wire Card Splitter umożliwia dostęp do programów telewizji płatnych np. Cyfra+ (Seca), TNK (Conax), SkyLink (CryptoWorks), kanały erotyczne (Viaccess)"
    No jakoś nie widzę tutaj wymienionej Twojej kablówki.
    Skąd masz pewność, że ten splitter w ogóle obsługuje karty Twojej kablówki, to jest splitter do rozdzielenia kart operatorów satelitarnych, jakoś nie słyszałem by ktokolwiek podzielił tak kablówkę.
    Tym bardziej, ze twoja kablówka ma opcję multiroomu na własnym sprzęcie, ale za dodatkowa miesięczną opłatą.

0
  • #5 25 Cze 2013 16:10
    void305
    Poziom 9  

Rozdzielacz jest od mojego operatora.

0
  • #6 25 Cze 2013 19:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

void305 napisał:
    postępowałem zgodnie z instrukcją, lecz nie było zamierzonego efektu

To znaczy co?.
    void305 napisał:
    Rozdzielacz jest od mojego operatora.

Oczekujesz pomocy, a twoje odpowiedzi są tak enigmatyczne, że trzeba je z Ciebie wyduszać, czy to tak trudno opisać co dokładnie zrobiłeś, w jaki sposób, czym, jak, skoro to jest od nich sprzęt, to powinni Ci to zainstalować sami z tej kablówki.
    void305 napisał:
    więc zastanawiam się jak połączyć owy rozdzielacz z TV w innym pokoju.

Jak czym, no chyba logiczne, że kablem.

Doceń to, że ktoś poświęca swój czas na odpowiedzi!.

0
  • #7 25 Cze 2013 19:21
    void305
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:
    To znaczy co?.

http://blue-line-satellite.com/obrazki/cms/40.zalaczniki.pdf tutaj jest instrukcja według, której robiłem krok po kroku. Przy czwartym punkcie były schody, poniewaz umieściłem kartę kliencką w module CAM. TV widział, że jest podłączony moduł, lecz nie znajdowało kanałów mimo, że rozdzielacz i karta były połączone kablem.
    KOCUREK1970 napisał:
    Jak czym, no chyba logiczne, że kablem.

To jest oczywisce. Pytanie, tylko w jaki sposób?

0
  • #8 25 Cze 2013 19:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

void305 napisał:
    Przy czwartym punkcie były schody, poniewaz umieściłem kartę kliencką w module CAM. TV widział, że jest podłączony moduł, lecz nie znajdowało kanałów mimo, że rozdzielacz i karta były połączone kablem.

A kable z samym sygnałem z kablówki podłączyłeś?.
    void305 napisał:
    Pytanie, tylko w jaki sposób

Normalnie, kablem telefonicznym "linka" + końcówki telefoniczne, zarabiasz końcówki zaciskarką, zaciskasz wtyk tel zaciskarką, sprawdzasz testerem czy jest przesył na kablach i tyle.

0
  • #9 25 Cze 2013 19:48
    void305
    Poziom 9  

Antenowy jest cały czas jest podłączony w każdym telewizorze. W zestawie są 3 skrętki ( RJ-11 jak się nie mylę ). Połączyłem kartę kliencką z rozdzielaczem skrętką. W rozdzielaczu była karta abonencka.

0
  • #10 25 Cze 2013 19:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

void305 napisał:
    W rozdzielaczu była karta abonencka.

A sparowałeś karty klienckie, czy karta główna jest w ogóle aktywna, karta abonencka włożona we właściwy sposób do splittera?.

0
  • #11 25 Cze 2013 20:08
    void305
    Poziom 9  

Tak, parowałem karty klienckie. Karta główna jest aktywna. Kartę abonencka włożyłem chipem do dołu. Na rozdzielaczu nie miga dioda po połączeniu rozdzielacza i karty klienckiej ( punkt piąty).

0
  • #12 25 Cze 2013 20:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

void305 napisał:
    parowałem karty klienckie.

I diody na "bazie" jak i na kartach klienckich mrugały?.
    void305 napisał:
    Na rozdzielaczu nie miga dioda po połączeniu rozdzielacza i karty klienckiej ( punkt piąty).

Kable poprawnie zarobione i poprawnie podłączone w końcówkach, jest przesył danych, końcówki rj11 prawidłowo zaciśnięte na przewodach?.

0
  • #13 25 Cze 2013 20:44
    void305
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:
    I diody na "bazie" jak i na kartach klienckich mrugały?.

Migały na czerwono przy parowaniu i zapalily się na zielono, więc są poprawnie sparowane.
    KOCUREK1970 napisał:
    Kable poprawnie zarobione, jest przesył danych, końcówki rj11 prawidłowo zaciśnięte na przewodach?.

Kable były w zestawie, wyglądają na poprawnie zacisnięte.

0
  • #14 25 Cze 2013 21:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

void305 napisał:
    Migały na czerwono przy parowaniu i zapalily się na zielono, więc są poprawnie sparowane.

void305 napisał:
    Kable były w zestawie, wyglądają na poprawnie zacisnięte.

Coś mi tu śmierdzi....
    Daj fotkę tego modułu co dostałeś od operatora z obydwu stron, zrób tez zdjęcie karty abonenckiej też z obydwu stron, i to wszystko wrzuć tutaj na forum, postaraj się by zdjęcia były wyraźne!.

0