Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrofalówka Continent MW800G - Zapach spalenizny wydobywający się ze środka.

CtrlF4 24 Cze 2013 19:52 1599 2
  • #1 24 Cze 2013 19:52
    CtrlF4
    Poziom 15  

Witam. Załatwiłem sobie mikrofalówkę Continent MW800G. Nie było w niej kabla zasilającego więc poszedłem kupić. Po włączeniu do prądu i przestawieniu minutnika z mikrofali wydobywa się zapach spalenizny ale nie elektroniki. Zapach wydziela się z magnetronu. Wyjąłem go i faktycznie. Co może być powodem upala się coś w nim? Mogę z portalu aukcyjnego załatwić sobie używkę za 40zł z wysyłką. Ale jestem ciekaw co się z nim dzieje bo żadne bezpiecznik nie wystrzelił wode grzeje a smród ze o ja...
    Magnetron WITOL 2m217j

0 2
  • #2 24 Cze 2013 23:41
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

CtrlF4 napisał:
    Zapach wydziela się z magnetronu. Wyjąłem go i faktycznie.

Jesteś pewny że z magnetronu a nie na przykład z zaślepki komory falowodu ? Oglądałeś dokładnie antenkę magnetronu ? Pamiętaj , zachowaj ostrożność https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1841979.html

0
  • #3 25 Cze 2013 09:46
    CtrlF4
    Poziom 15  

Spokojnie nie mam dużej wiedzy(amator od naprawy swojego sprzętu AGD), ale ostrożność zachowuje.
    Śmierdzi ze środka magnetronu z radiatora. Po wywietrzeniu trochę przypomina zapach kiszonych ogórków.
    Antena magnetronu nie wydaje się być uszkodzona. Jest w dobrej kondycji.
    A co by miała teflonowa zaślepka wspólnego z takim intensywnym zapachem spalenizny? Wyjąłem tą zaślepkę i ona w ogóle nie śmierdzi. Spalona ani nic też nie jest.

EDIT
    Smród spalenizny wydobywał się z upalającego trafo. Wymieniłem na inny podobny i mikrofalówka ładnie działa. Koszt naprawy 30zł.

1