Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G 1,6 16V - Gaśnie, nie chce odpalić

24 Cze 2013 20:06 11703 15
  • Poziom 14  
    Cześć,
    Opel Astra G Pb/LPG, kilka dni temu zgasł w czasie jazdy po jakiś 600m,
    pożyczyłem od kumpla Elm327 i wyskoczył błąd P0230.
    Pod maską w skrzynce były dwa takie same przekażniki, zamieniłem miejscami i zapalił, kupiłem w serwisie nowy przekażnik i po sprawie, pojechałem na zakupy, wróciłem wszystko OK,
    wieczorkiem wybrałem się na cmentarz - auto zgasło po 500 - 600m,
    to była sobota, znów bląd P0230,
    rano w niedziele odpaliłem auto, zaskoczyło, pochodziło chwile i zgasło, nie dało się odpalić, jak wywale przekażnik i zrobie na stałe to chodzi normalnie,
    po kilku godzinach sytuacj się powtarze, odpala ale po chwili gaśnie i nie idzie zapalić.

Paliwo jest, wymieniłem świece na nowe (przed tą sytuacją), przekażniki mam 3 i wszystkie sprawne, pompa paliwa sprawna.
    Dziś sprawdziłem metodą wduszenia hamulca i pedału przyspieszenia i też wyskoczył błąd P0230, niezależnie czy na benzynie czy na lpg i tak gaśnie, naczytałem sporo tematów, macie jakieś konkretne rozwiązanie.
  • RenexRenex
  • Poziom 31  
    Masz złącza między wtyczkami (lub pod) sterownika silnika i przy + klemie akumulatora. Sprawdź, czy nie ma korozji na stykach. To samo na wtyczkach sterownika.
    W Astrze G było 5 silników 1.6 16V. Napisz jaki Ty masz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • RenexRenex
  • Moderator Samochody
    fanatix napisał:
    LPG

Szukaj tam gdzie gaziarze grzebali. U wielu normalka to pocięte i źle zaizolowane przewody, a potem po roku/dwóch zgniłe, pękają i się jaja dzieją.
  • Poziom 14  
    Spokojnie panowie ;)
    Silnik z16xe??
    Nie cwaniakuj, po to jest forum żeby zapytać!!!
    Podałem co wychwyciłem sam w domu, chociaż mechanikiem nie jestem, skończyły się moje możliwości więc pytam, jakoś ciężko mi do mechanika dojechać,
    Byłem na regulacji LPG, jakoś 3 tygodnie temu, ale wszystko działało,
    wygląda to tak (z mojej strony) że coś się przegrzewa, bo jak silnik ostygnie to znów odpala.
  • Poziom 14  
    Co to za przeróbka??
  • Poziom 14  
    Jaśniej, mam lutownice
  • Poziom 14  
    Co z czym trzeba skręcić, to zaraz pójdę sprawdzić
  • Poziom 36  
    Motronic napisał:
    Tak żeście się nauczyli, że wam trzeba dać! Od razu, gotowe!

I niech se to w ramkę oprawi i na ścianę , na przyszłość.
    Gdyby choć jedno "proszę " albo "dziękuję"....
  • Poziom 14  
    Motronic, jeśli wiesz co tam nie bangla czy byłbyś tak miły mi napisać co tam trzeba naprawić - zakładając że nie jestem mechanikiem z zawodu ;)
  • Poziom 14  
    Ktoś mi zdradzi w końcu co trzeba poprawić??
  • Poziom 14  
    Był znajomy z kompem :)
    cuda wyszły, brak minusa na przekaźniku, podepnę się do masy i na razie musi starczyć.