Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b5 1.9 tdi świece żarowe

marcokr1 24 Cze 2013 20:59 5967 6
  • #1 24 Cze 2013 20:59
    marcokr1
    Poziom 2  

Witam
    Mam pytanie gdy zapalam silnik po całej nocy kontrolka świec po chwili gaśnie, natomiast gdy troszkę pojeżdżę i silnik ciepły nie gaśnie kontrolka podgrzewania świec do momentu odpalenia pojazdu i przy tm przekopci później jest ok zero dymku.
    Świece są okej, jaka to może być przyczyna .

0 6
  • #2 25 Cze 2013 10:21
    WOJTEX50
    Poziom 10  

Witam- do sprawdzenia czujnik temperatury silnika /g2,g62 .
    Kontrolka świec żarowych również informuje o innych zaistniałych i pojawiających się błędach w sterowaniu silnika. Należałoby przeskanowac auto programem diagnostycznym.

0
  • #3 26 Lis 2014 21:07
    kostek250
    Poziom 11  

Witam
    Passat sąsiada 1.9TDI B5 na pompowtryskach nie działają świece żarowe kontrolka na zegarach zapala się i po sekundzie gaśnie sprawdziliśmy kontrolką czy dochodzi napięcie w monecie przekręcenia kluczyka kontrolka się nie zapala, czyli napięcie nie dochodzi świece żarowe OK.

Mam program VCDS za bardzo go nie ogarniam, ale zrobiłem następujące rzeczy test przekaźnika świec żarowych działa klika napięcie dochodzi na świece sprawdzone kontrolką.

Następnie sprawdziłem temperaturę silnika 18*C trochę sporo sąsiad się zarzekał, że nie odpalał auta dłuższy czas, czyli powinna być niższa, bo na zewnątrz jest 7,5*C jutro mam sprawdzić definitywnie na zimnym silniku tą temperaturę.

Pytanie czy w tych passatach przy temperaturze 18*C nie włączają się świece żarowe czy to jest prawidłowe.

Następnie odłączyłem czujnik temperatury cieczy chłodzącej w tym silniku znajduje się za turbiną strona prawa wtyczka cztery piny natychmiast wyrzuciło kod P1256. W innych tematach czytałem, że po odpięciu kostki temperatura powinna być -40 cos koło tego a ja mam Coolant Temp 7,2*C tyle samo, co Fuel Temp, ale przynajmniej zaczęły świece żarowe grzać normalnie na odpiętym czujniku temperatury.

Pytanie czy po odpięciu powinno być te -40*C czy funkcje czujnika temperatury przejmuje czujnik temperatury paliwa, co jest dla mnie dziwne proszę o wyrozumiałeś chciałem jak najlepiej opisać to, co udało mi się sprawdzić wszystkie sugestie mile widziane co powinienem jeszcze sprawdzić w tym przypadk.

3
  • #4 26 Lis 2014 22:10
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Sprawdz tempratury rano, mają być takie same.
    Paliwa, wody i powietrza.

1
  • #5 28 Lis 2014 21:44
    kostek250
    Poziom 11  

Sprawdziłem jest ok kable były obdarte z izolacji i jeden do drugiego dotykał, ale nadal ma problemy z rozruchem z pompy tandemowej cieknie paliwo i ma słaby akumulator nikt nie mówił, że będzie łatwo podejrzewam że się zapowietrza a zbyt wolne obroty nie ułatwiają rozruchu.

1
  • #6 28 Lis 2014 21:54
    T5
    Admin grupy Samochody

kostek250 napisał:
    czy po odpięciu powinno być te -40*C czy funkcje czujnika temperatury przejmuje czujnik temperatury paliwa
    Tak - przyjmuje temp. zastępczą(paliwa).

0
  • #7 05 Sie 2017 19:58
    meteo1985
    Poziom 8  

Mam podobny problem z Vw Passatem 1.9 TDI 130KM. Świece grzeją tylko po odpaleniu autka około 3 minut. Nawet wypięcie czujnika temperatury cieczy ( vag pokazał -20 stopni) świece po przekręceniu nie grzeją. Masa na przekaźnik 202 jest podawana tylko jak autko jest odpalone niezależnie od temperatury cieczy. Czy sterownik silnika do wymiany?

2