Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATMega8][BASCOM] - Lookup wczytuje losowe wartości

DjDaniel11 25 Cze 2013 06:37 1101 1
 • #1 25 Cze 2013 06:37
  DjDaniel11
  Poziom 27  

  Witam.
  W temacie mikroprocesorów jestem dalej początkującym, i dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc. Nie będę ukrywał, że porwałem się kolejny raz z motyką na Słońce, ale dla mnie tylko takie wyprawy są cenne.

  Jednak przechodząc do problemu. Wydaje się być błahy, ale siedzę całą noc nad tym programem, i może nie potrafię trzeźwo myśleć. Funkcja LOOKUP która powinna podstawiać dane z tabeli, niestety podstawia losowe liczby, w zależności od ilości elementów w tablicy, czy ich wartości. Jednak przy żadnym przypadku, nie są to żadne elementy tablicy (Sek1).

  Mój zamysł jest taki :
  Podstawiam do zmiennej POMOC(word) wartość z tabeli (word). I tutaj pojawia sie problem. Następnie poszczególny bit podstawionej zmiennej wykorzystuje jako wartość kanałów ON/OFF (więc najpierw mnożę przez 255, a następnie podnoszę do potęgi aby wysłać do drivera pełną liczbę 16 bitową). Docelowo chcę dodać opcję wygładzania sekwencji (czyli jak było 255 a następnie 0, to tak aby pojawiały się stany pośrednie, tutaj za podpowiedzi też będę wdzięczny, problem, że będzie regulowany czas między sekwencjami).
  Zamieszczam kod :

  Kod: basic4gl
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  0 1
 • Pomocny post
  #2 25 Cze 2013 09:23
  Mundi1970
  Poziom 24  

  W tablicy powinieneś zaznaczyć że dane są typu word, dopisując do każdej wartości %:

  Kod: basic4gl
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  0