Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[ATMega8][BASCOM] - Lookup wczytuje losowe wartości

DjDaniel11 25 Jun 2013 06:37 1266 1
 • #1
  DjDaniel11
  Level 27  
  Witam.
  W temacie mikroprocesorów jestem dalej początkującym, i dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc. Nie będę ukrywał, że porwałem się kolejny raz z motyką na Słońce, ale dla mnie tylko takie wyprawy są cenne.

  Jednak przechodząc do problemu. Wydaje się być błahy, ale siedzę całą noc nad tym programem, i może nie potrafię trzeźwo myśleć. Funkcja LOOKUP która powinna podstawiać dane z tabeli, niestety podstawia losowe liczby, w zależności od ilości elementów w tablicy, czy ich wartości. Jednak przy żadnym przypadku, nie są to żadne elementy tablicy (Sek1).

  Mój zamysł jest taki :
  Podstawiam do zmiennej POMOC(word) wartość z tabeli (word). I tutaj pojawia sie problem. Następnie poszczególny bit podstawionej zmiennej wykorzystuje jako wartość kanałów ON/OFF (więc najpierw mnożę przez 255, a następnie podnoszę do potęgi aby wysłać do drivera pełną liczbę 16 bitową). Docelowo chcę dodać opcję wygładzania sekwencji (czyli jak było 255 a następnie 0, to tak aby pojawiały się stany pośrednie, tutaj za podpowiedzi też będę wdzięczny, problem, że będzie regulowany czas między sekwencjami).
  Zamieszczam kod :
  Code: basic4gl
  Log in, to see the code
 • Helpful post
  #2
  Mundi1970
  Level 24  
  W tablicy powinieneś zaznaczyć że dane są typu word, dopisując do każdej wartości %:

  Code: basic4gl
  Log in, to see the code