Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwer plików Win7 64bit wycina połączenie w sieci z XP ?

25 Cze 2013 07:11 1158 3
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie, do tej pory tylko czytywałem to forum i muszę przyznać że kilka rozwiązań już tu znalazłem :-)
    Mam jednak problem z którym nie mogę sobie poradzić - może ktoś miał podobny i znalazł rozwiązanie.

Mam serwer plików w sieci lokalnej oparty na Win7 64bit oraz kilka komputerów które korzystają z jego zasobów. Nowe komputery z Win7 niezależnie czy to 32 czy 64 nie mają żadnych problemów natomiast dwa komputery z XP co jakiś czas "tracą widzenie" serwera - komunikat "dany zasób nie jest dostępny , sprawdź ...."
    Nie ma z nich dostępu, nie pinguje się z nich serwer.
    Restart serwera pomaga ... na kilkanaście godzin ....
    Grupa jest taka sama, sieć firmowa, zmieniłem na serwerze obsługę szyfrowania na najniższe ... myślałem że może coś na tych XP ale na jednym postawiłem system od nowa i dalej to samo.

Może ktoś miał podobne doświadczenia i udało mu się rozwiązać problem?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
  • Poziom 31  
    Mi to wygląda na problem z internetem. Dla próby podstaw inny router i sprawdź jak będzie działać sieć.
  • Poziom 2  
    Richter napisał:
    Mi to wygląda na problem z internetem. Dla próby podstaw inny router i sprawdź jak będzie działać sieć.

No tak, ale czemu problem nie dotyczy innych komputerów z Win 7 w sieci? Zresztą restart routera nie pomaga, restart kompów z XP też nic nie daje - tylko restart komputera na którym są pliki.

Zresztą internet działa na tych XP bez zarzutu, nawet gdy nie ma dostępu do tych plików.

Wszyscy mają stałe adresy IP ale jak zmieniałem na dynamiczne (na tych XP) to taka sama historia się działa. Router to Mikrotik 1200 http://www.mikrotik.org.pl/urzadz.php?gr=5&kat=35&idx=1392 o ile to ma jakieś znaczenie
  • Poziom 31  
    Rozumiem, a gdyby tymczasowo Serwer plików zmienić na inny komputer z win 7. Nie mówię tutaj o przenoszeniu całości dla testu, ale wybiórczo jeden folder i zobaczyć czy będzie tak samo, gdy serwerem plików będzie inny komputer.