Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TC 21B3EE - Podłączenie tunera DVB T

strusio master 25 Cze 2013 14:00 3120 9
  • #1 25 Cze 2013 14:00
    strusio master
    Poziom 12  

Witam
    Pytanie jak w temacie czy da się do Panasonica TC 21B3EE podłączyć tuner do telewizji cyfrowej jak tak to proszę o podanie nazwy tunera i krótki opis jak to zrobić.
    Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam :)

0 9
  • #2 25 Cze 2013 16:30
    mirex
    Poziom 43  

strusio master napisał:
    czy da się do Panasonica TC 21B3EE podłączyć tuner do telewizji cyfrowej

Da się.
    strusio master napisał:
    jak tak to proszę o podanie nazwy tunera

Każdy dostępny.
    strusio master napisał:
    i krótki opis jak to zrobić.

Odpowiednimi kabelkami, od tyłu.

0
  • #3 25 Cze 2013 21:36
    strusio master
    Poziom 12  

zwykły tuner DVB T będzie pasował?

to jest telewizor mojego dziadka :P (ja siedzę jeszcze na studiach i dopiero za miesiąc przyjadę do niego) i nie mam wizualnego dostępu do telewizora by oszacować jakie on ma wyjścia z tyłu, ale z tego co widziałem na zdjęciach w necie to tam są tylko wyjścia "aux " bez żadnych kostek w stylu "euro".
    na tych zdjęciach widzę tylko takie podłączenia

dlatego pytam czy na pewno się da podłączyć?

0
  • #4 26 Cze 2013 10:14
    egon42
    Poziom 37  

Kolego problem był setki razy opisywany trzeba sobie poczytać to wymóg regulaminowy. trzeba kupić kabel euro na 4 czinch i podłączyć dlaczego na 4 bo wtedy masz z z euro wyprowadzone 2 sygnały wejściowe i 2 wyjściowe jak kupił byś na 2 czinche to z się by okazało że wychodzą akurat nie te sygnały co trzeba. Przy 4 czinchach podłączasz 2 a 2 zostają wolne. Jak masz kabel to włączasz tuner i tv na AV i szukasz wizji jak masz wizję to szukasz głosu o to tyle. Dobrze mieć tuner już zaprogramowany bo wtedy już będzie działał głos. Oczywiście tuner podłączamy z tyłu tv nie z przodu!.

0
  • #5 26 Cze 2013 10:28
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Albo tuner z wbudowanym modulatorem, droższy nieco ale ułatwia życie w przypadku starych telewizorów, gdzie często brak pilota, pilot zamiennik nie uruchomi trybu AV bądź osoba starsza nie ogarnia całej procedury uruchomienia sprzętu.

0
  • #6 26 Cze 2013 14:44
    strusio master
    Poziom 12  

dzięki za wyjaśnienia :) a mógłby ktoś podesłać nazwę do takiego tunera by było można go podłączyć bez problemów (nie chodzi mi tu o tuner z modulatorem tylko zwykły na cinch)
    zrobił bym prezent i a allegro kupił dla dziadka :P

a co chodzi do opcji szukaj tematu sam to uwierz trochę tego poczytałem.

dobra już trafiłem na dobry artykuł i wiem wszystko :)
    dzięki wszystkim za posty.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 27 Cze 2013 09:58
    egon42
    Poziom 37  

KIEROWCA_VW napisał:
    Albo tuner z wbudowanym modulatorem, droższy nieco ale ułatwia życie w przypadku starych telewizorów, gdzie często brak pilota, pilot zamiennik nie uruchomi trybu AV bądź osoba starsza nie ogarnia całej procedury uruchomienia sprzętu.
    Problem w tym ze obraz z tekiego modulatora jest gorszy bo sygnał cyfrowy zamieniany jest na analogowy z analogowego robiony jest sygnał wysokiej częstotliwości przesyłany do tv i znowu z wysokiej częstotliwości robiony jest sygnał analogowy niskiej częstotliwości po co jak w tym tv da się przesłać bezpośrednio do tv sygnał niskiej częstotliwości.

0
  • #8 27 Cze 2013 10:11
    mirex
    Poziom 43  

Egon, dla tego TV to już nie ma znaczenia. ;)
    Choć w innych przypadkach masz oczywiście rację.

Całkiem tez nie rozumiem

KIEROWCA_VW napisał:
    bądź osoba starsza nie ogarnia całej procedury uruchomienia sprzętu.

Owszem, to sprawia trudność. Jednakże czy z modulatorem, czy bez niego, i tak potrzebne są dwa piloty do codziennej obsługi.
    Zatem czy TV zostanie na programie, czy też ma zostać przełączony na AV, to drobnostka.
    Również opcja niedziałania pilota jest w tym wypadku lekko naciągana, bo starsi ludzie na ogół używają wyłącznika głównego w TV. Zatem nacisnąć dodatkowo jeden klawisz na panelu też się przyzwyczają.
    Nie wiem niestety, nie pamiętam już, czy ten TV nie ma opcji automatycznego przechodzenia na ostatnie wybrane źródło po włączeniu. ;)

0
  • #9 27 Cze 2013 11:12
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

To może nieco poza tematem, skoro autor już znalazł rozwiązanie: sprawa braku pilota - spotkałem się już z kilkoma telewizorami, które nie posiadają na panelu opcji przełączenia na AV, możliwe że da się uzyskać taką funkcję poprzez wciskanie kilku przycisków jednocześnie, bądź w stosownej kolejności ale taka właśnie operacja jest trudna do zrealizowania dla starszej osoby...

0