Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Daily 3512 - Zacisk hamulcowy tył

Strumien swiadomosci swia 25 Cze 2013 16:05 9543 5
  • #1 25 Cze 2013 16:05
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Może ktoś się orientuje jak zamocować wkręcaną śrubke z oringiem wchodzącą w tłoczek ?
    Od dołu śruba ręcznego hamulca jest dociskana sprężyną i zabezpieczona segerem.
    W tłoczku gwint śruby i łożysko jest zabezpieczone pierscieniem osadczym.

I jedyne wyjście wg mnie to włożenie do konca tłoczka i śrubka powinna jakoś sama skoczyć.

• Pomocny post
    #2 25 Cze 2013 22:11
    toku74
    Poziom 31  

Jeżeli to typ zacisku Brembo to wskoczy sama po wciśnięciu.

• #3 25 Cze 2013 23:57
    MartBan
    Poziom 21  

Seger ma wąsy, które wchodząc w tłoczek go ściskają, dodatkowo w korpusie jest stożek ułatwiający montaż, tylko wcisnąć pomagając wkręcaniem. Złożenie to pryszcz w porownaniu z rozbieraniem.

• #4 26 Cze 2013 10:34
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

U mnie było wszystko na ham wpier..... do środka . Dziwne że 3 lata bez ręcznego hulałem. a tu sie zachciało klamy.
    Nożny hamulec normalnie działał.

• Pomocny post
    #6 15 Cze 2017 18:47
    lukas22 mastah
    Poziom 22  

Sam szukałem co z tym zrobić ale zbyt dużo konkretów nie znalazłem. Doszedłem jak to złożyć.
    Zaczynając od tego ze najlatwiej zdemontować stary tłok sprężonym powietrzem, wtłaczając je do środka.

Wykrecasz zabezpieczenie trzpienia

Wyjmujesz całość, wyjmujac zabezpieczenie wewnątrz zacisku, użyj szczypiec z długimi szczękami.

Składasz to do tłoczka w tej kolejności

Pierścień który wyjąłeś wciskasz w wypustkę tłoczka ząbkami w stronę tłoczka, pozwoli to po za kręceniu/wysadzeniu tłoczka na jej wciśnięcie na miejsce

Wymieniasz gumki i skladasz wszystko z powrotem. Trzpień wykrecasz na max,tłok smarujesz płynem hamulcowym i po prostu go wkrecasz delikatnie wciskając, w ostatniej fazie stuknąłem młotkiem tłoczek od góry co spowodowało zaskoczenie pierścionka na miejsce. Następnie kontrujesz zabezpieczenie z pierwszego foto.

Niech zostanie dla potomnych. Chwilę mi to zajęło bo szef przyjechał autem w którym tłok juz zdążył się rozlecieć.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME