Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka CANDY CS2 115 - jak usprawnić programator?

tomek2000 25 Cze 2013 16:24 3423 2
  • #1 25 Cze 2013 16:24
    tomek2000
    Poziom 23  

Mam problem z pralką CANDY CS2-115 a konkretnie z pokrętłem programatora.

Pralka działa prawidłowo, ale jest problem z wybieraniem programów. Często realizuje zupełnie inny program niż ten jaki się ustawiło. Najgorzej jak ustawi się program na 40stopni a ona zagrzeje wodę do 90st. Żona już zaczyna mieć tego dość.

Ogólnie problem jest z kiepskim kontaktem na stykach pokrętła dzielnika rezystancyjnego - bo w taki sposób w tym modelu są programy wybierane. Wstawione jest 20 rezystorów 100ohm i wystarczy niewielka rezystancja i już się głupoty dzieją (choć teoretycznie nie powinno to mieć znaczenia).

Szukam jakiegoś prostego patentu jak pozbyć się tego problemu. Na razie pomaga oczyszczanie i kilkukrotne pokręcenie gałką przed uruchomieniem programu. Ale nie tędy droga. Wymiana gałki też chyba na długo nie pomoże. Najgorsze, że nie mam kontroli nad tym jaki program pralka zdecydowała się wybrać :(

1 2
  • Pomocny post
    #2 28 Cze 2013 15:06
    egon42
    Poziom 37  

Raczej nie ma innego patentu niż naprawa kontaktów tylko trzeba zrobić to dobrze żeby trzymało długo pewnie trzeba wyczyścić pole stykowe i ślizgacz do tego dogiąć ślizgacz przydały by się zdjęcia pola kontaktowego.

0
  • #3 21 Lut 2014 13:15
    tomek2000
    Poziom 23  

Pomogło dokładne oczyszczenie i podoginanie blaszek stykowych. Do tej pory nie było problemu a to już ponad pół roku.
    A pola stykowe w tym przełączniku wyglądają tak:
    Pralka CANDY CS2 115 - jak usprawnić programator?

3