Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czym się różni zmywarka SPV50E00EU od SPV53M10EU

mkrobert 25 Jun 2013 18:12 9669 9
    mkrobert
    Level 8  
    Czym się różni zmywarka SPV50E00EU od SPV53M10EU, że aż taka różnica cenowa jest między nimi (prawie 400 zł). 120 litrów na rok, oraz 2 db w poziomie hałasu, aż tyle kosztuje?
    Liczę też na Wasze opinie dotyczące tych zmywarek.
    Pawel1812
    Level 26  
    Jak dla mnie wszystko to samo jak każda dzisiejsza zmywarka Bosch/Siemens - dobra póki jest gwarancja, później nienaprawialna z uwagi na wysoką integrację części i ich zaporowe ceny.
    Po co integrować pompę myjącą z grzałką? Po co integrować płaszcz wodny z przepływomierzem?

Dzisiejsze zmywarki tej marki nie mają nic wspólnego z tymi sprzed lat 5 i więcej.
    Zmywarki te różnią się oprogramowaniem.
    mkrobert
    Level 8  
    Jak sobie poczytałem cyt. <<zmywarki BOSCH i SIEMENS z plastikowym dnem bez względu
    na model są produkowane w EU tj. w bardzo dużej części w fabryce w Łodzi, (na
    górnej części drzwi przy zamku jest wypalony laserem napis z modelem i Made in
    EU lub Europe), natomiast modele z metalowym dnem komory produkowane są w 90% w
    Niemczech (analogicznie jak w poprzednim przypadku na górnej części drzwi przy
    zamku jest wypalony laserem napis z modelem i Made in Germany>> to myśle że tu tkwi róznica cen.Tylko czy to prawda że SPV53M10EU jest robiony w niemczech i ma metalowy dno (na infolinii firmy nic sie nie moge dowiedzieć)?Jesli to prawda to SPV 43M10EU też nie bedzie z Łodzi i staje sie bardziej atrakcyjny tylko jesli on nie ma opcji 70 stopni to 45-65 domyje np. garnki?
    mkrobert
    Level 8  
    Sprzęt kupiony, kończę temat.
    Callahan
    Level 18  
    Z plastikowym dnem są produkowane TYLKO W ŁODZI, i tylko szerokie. Natomast z komorą całostalową, szerokie i wąskie tylko w Niemczech.
    Farstone
    Level 12  
    BOSH SPV53L50 EU ten model będzie z metalowym czy plastikowym dnem komory?
    Callahan
    Level 18  
    To jest wąska zmywarka, a więc jest całometalowa. Ale masz na mysli SPV53M50EU.
    Ale co się tak boicie tego plastykowego dna, które nigdy nie przerdzewieje w przeciwieństwie do całemetalowego?
    Notabene szerokie nowe łódzkie zmywarki z plastykowym dnem są o niebo cichsze od niemieckiego silenta z komorą całometalową...
    Farstone
    Level 12  
    Pomyliłem jedną literkę: chodziło mi o szeroką SMV53L50EU.
    Callahan
    Level 18  
    To jest łódzka zmywarka, z plastykowym dnem, z wymiennikiem; chyba najlepszy zestaw programów: 70stC, auto, 50stC eco, 45stC 1/2h, mycie wstepne, vario speed, pół wsadu. Cicha. Dobry wybór.
    Farstone
    Level 12  
    Właściwie to pomyślałem o niej tylko dlatego, że w tej chwili już prawie 2 lata użytkuję 45 cm BOSCHa z identycznym zestawem programów i sprawuje się bez zarzutu. Poziom hałasu też ważny ze względu na umiejscowienie w aneksie kuchennym. Dzięki za informację.