Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux - EWS 10470W - wymiana łożysk

pociemu 25 Cze 2013 18:23 15366 17
  • #1 25 Cze 2013 18:23
    pociemu
    Poziom 9  

Witam.

Mam problem z pralką Elektrolux EWS 10470W. Padły łożyska. Pralka ma trzy lata. Tuż przed końcem gwarancji padło to samo- wymienili. Po roku jest to samo.
    Jeśli trzeba wymienić cały bęben to pralka pewnie musi być nowa bo znów rok pochodzi. Koszt wymiany 650 zł.
    Może jednak da się wymienić łożyska?

Prod.No. 914529100/03

Można to jakoś sprawdzić?
    Jakieś rady? :(

Jeśli trzeba wymienić cały zespół piorący to może będzie pasował inny z wymiennym łożyskiem?

pozdrawiam

2 17
  • #2 26 Cze 2013 20:49
    Volt-rom
    Poziom 13  

18 Mar 2012 13:22
    Pralka Electrolux ewf 10470 w wymiana łożysk
    poszukaj i poczytaj

3
  • #3 26 Cze 2013 21:16
    pociemu
    Poziom 9  

Volt-rom napisał:
    18 Mar 2012 13:22
    Pralka Electrolux ewf 10470 w wymiana łożysk
    poszukaj i poczytaj

Czytałem, ale ja mam pralkę EWS......

2
  • #4 28 Cze 2013 14:06
    egon42
    Poziom 37  

Jak byli i wymienili to wymienili łożyska czy cały zbiornik bo z rysunków wynika że pralka ma zbiornik sklejony a więc łożysk się nie da wymienić producent mówi wymienić cały zbiornik. Chyba że rozetniesz zbiornik wymienisz łożyska a potem go skleisz ale co się stanie jak zbiornik się rozleci przy wirowaniu na 1000 obrotów.

5
  • #5 28 Cze 2013 17:33
    pociemu
    Poziom 9  

Wymieniali cały zbiornik. Myślę, że nie ma sensu już jej naprawiać pomimo, że ma tylko 3 lata. Można jedynie pomyśleć o kupnie zbiornika z wymiennymi łożyskami, ale jak się dowiedzieć czy coś będzie pasowało?

1
  • #6 29 Cze 2013 10:22
    egon42
    Poziom 37  

Zbiornik musi być z tej samej prali inny może nie pasować.

0
  • #7 29 Cze 2013 18:43
    Pawel1812
    Poziom 26  

Na pewnym znanym portalu jest wystawiona usługa wymiany w takim zbiorniku w rozsądnej cenie. Można zbiornik rozpiłować i wymienić łożyska samemu. Można szukać używanego rozbieralnego zbiornika zabierając stary zbiornik na dobrze zaopatrzony złomowiec - coś się powinno dopasować. Potrzeba tylko mieć trochę wolnego czasu i chęci.

2
  • #8 29 Cze 2013 22:06
    pociemu
    Poziom 9  

Poczytałem trochę o samodzielnej naprawie takiego zbiornika i chyba spróbuję. :idea:

Jeszcze dwa pytania:

- jakim klejem/silikonem najlepiej sklecić zbiornik? Może spawanie?
    - Czym najlepiej ciąć, aby powierzchnia nadawała się do sklejenia? Może jakaś
    cieniutka tarcza?

pozdrawiam

0
  • #9 01 Lip 2013 10:05
    egon42
    Poziom 37  

egon42 napisał:
    ale co się stanie jak zbiornik się rozleci przy wirowaniu na 1000 obrotów.
    . Podstawa to zobaczyć czy zbiornik ma po rozcięciu możliwość skręcenia jak nie ma to nic bym nie robił bo zbiornik jest sklejany na wpust a przy cięciu i późniejszym sklejeniu trzeba wpusty przeciąć i skleić scianka do ścianki przez co struktura zbiornika bardzo się osłabi. Sam zbiornik też nie łatwo rozciąć ze względu na to że są często duże powierzchnie sklejenia w okolicach grzałki ale może ten zbiornik ma inaczej niż ten co kiedyś rozcinałem w celu spróbowania.

1
  • Pomocny post
    #10 01 Lip 2013 19:48
    skryn
    Admin grupy AGD

egon42 napisał:
    egon42 napisał:
    ale co się stanie jak zbiornik się rozleci przy wirowaniu na 1000 obrotów.
    . Podstawa to zobaczyć czy zbiornik ma po rozcięciu możliwość skręcenia jak nie ma to nic bym nie robił bo zbiornik jest sklejany na wpust a przy cięciu i późniejszym sklejeniu trzeba wpusty przeciąć i skleić scianka do ścianki przez co struktura zbiornika bardzo się osłabi. Sam zbiornik też nie łatwo rozciąć ze względu na to że są często duże powierzchnie sklejenia w okolicach grzałki ale może ten zbiornik ma inaczej niż ten co kiedyś rozcinałem w celu spróbowania.

Bzdury pleciesz. Tam lata obyczajny zbiornik Electroluxa stosowany "od wieków", z tym, że zamiast wkrętów jest zaspawany (obie połówki). Nie stanowi żadnego problemu rozcięcie takiego zbiornika i ponowne jego złożenie przy pomocy wkrętów.

Pralka Elektrolux - EWS 10470W - wymiana łożysk

3
  • #11 09 Lip 2013 22:02
    pociemu
    Poziom 9  

Trochę mnie nie było. Dziękuję za odpowiedzi.

Prosiłbym jeszcze o poradę czym najlepiej ciąć taki zbiornik. Może cieniutka tarcza do metalu na szlifierce?

Drugi temat to uszczelnianie zbiornika. Wydaje mi się, że najlepszy będzie klej do szyb + primer. Stosujecie takie rozwiązanie?

I zupełna niewiadoma - pierścień mocujący kołnierz do przedniego panelu. Jak go zdemontować? Jest wykonany z tworzywa sztucznego i łączony na zachodzące na siebie ząbki. Może to jednorazówka?

Pozdrawiam

1
  • Pomocny post
    #13 12 Lip 2013 23:01
    nares
    Specjalista AGD

pociemu napisał:
    Może cieniutka tarcza do metalu na szlifierce?

Jak najbardziej.
    pociemu napisał:
    Wydaje mi się, że najlepszy będzie klej do szyb

Oczywiście.
    pociemu napisał:
    pierścień mocujący kołnierz do przedniego panelu. Jak go zdemontować?

Cienki płaski wkrętak i chwila dłubania - rozchylasz ząbkowane zaczepy.

0
  • #14 14 Lip 2013 19:29
    pociemu
    Poziom 9  

ok, dziękuje

Będę próbował :D

pozdrawiam

0
  • #15 16 Sty 2017 13:49
    sonicja
    Poziom 10  

i co udało się ?? Najgorsze posty to nie zakończone.

0
  • #16 21 Sty 2017 18:00
    pociemu
    Poziom 9  

Ogólnie nie polecam naprawiać tej pralki. Kupa złomu, nic więcej. Kupiłem Amikę, gdzie wszystko jest jakby z poprzedniej epoki, wszystko da się wymienić.

1
  • #17 21 Sty 2017 20:19
    bartek_1
    Poziom 10  

Naprawiłem kilkanaście takich pralek i wymieniałem w nich łożyska z powodzeniem, udzielając gwarancji, tak więc opinia kolegi dowodzi braku umiejętności i niczego wiecej.
    Jeśli Kolega zna dobry nowy, współczesny sprzęt AGD, który jest wart naprawy, to chętnie posłuchamy. Dziś nie ma już dobrego sprzętu - który przetrwa 20 lat - bez wyjątków.

4
  • Pomocny post
    #18 21 Sty 2017 21:14
    skryn
    Admin grupy AGD

bartek_1 napisał:
    Naprawiłem kilkanaście takich pralek i wymieniałem w nich łożyska z powodzeniem, udzielając gwarancji, tak więc opinia kolegi dowodzi braku umiejętności i niczego wiecej.
    Jeśli Kolega zna dobry nowy, współczesny sprzęt AGD, który jest wart naprawy, to chętnie posłuchamy. Dziś nie ma już dobrego sprzętu - który przetrwa 20 lat - bez wyjątków.

Czytamy w opisie produktu, czy łożyska są wymienne.

1