Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F 1,4 8v B + Lpg (wysokie obroty na benzynie)

piotrekchopin 25 Cze 2013 22:24 2238 2
  • #1 25 Cze 2013 22:24
    piotrekchopin
    Poziom 7  

Witam. Chciałbym się poradzić co może być przyczyną wysokich obrotów na benzynie, na biegu jałowym. Ale może od początku...

Posiadam Opla Astre F 1.4 8v B + LPG. Chodzi na gazie bez problemu, co prawda czasami ma delikatnie większe obroty ale wcale mi to nie przeszkadza. Tak się dzieje bardzo rzadko, a jak już się to stanie, to obroty rosną naprawdę delikatnie i po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy.
    Problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy przełączę na benzynę. Obroty momentalnie rosną do (mniej więcej) 2,5- 3 tyś i za cholerę nie chcą spaść. Zdążyłem wymienić silniczek krokowy na nowy. Dałem stary na wzór, dostałem taki sam, założyłem więc podejrzewam że to nie jest wina silniczka.

Moje pytanie. Co może być nie tak? Może ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Dodam, że kontrolka check engine świeci się bez przerwy. A nie... Przepraszam. Czasami gaśnie, jak już jadę na gazie, rozpędzam się, to tak mniej więcej od 65km/h do 100km/h przestaje świecić a później ponownie się pojawia i świeci już cały czas, nie ważne ile bym jechał. Na to pytanie, od ,,fachowca" usłyszałem odpowiedź ,,ople tak mają, wyjmij Pan żarówkę z kontrolki i po bólu" (uśmiałem się wtedy) Może ta kontrolka by mi tak nie przeszkadzała, bardziej te wysokie obroty na benzynie ale piszę także o tej kontrolce, bo może jest to jakoś ze sobą powiązane.

Liczę na pomocne podpowiedzi bo już głupieje od tego samochodu, a od fachowców jeszcze bardziej :)

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Dodano po 5 [minuty]:

Ps. Jeśli źle trafiłem z tym pytaniem, albo taki temat już był to nie krzyczcie na mnie ;)

• #2 26 Cze 2013 15:47
    bds
    Poziom 12  

podepnij komputer i odczytaj błędy najpierw jak chcesz odpowiedź

• #3 03 Gru 2013 06:56
    marbecia
    Poziom 9  

witam kolegow
    mam podobny problem z astra 1.4 8v 98r ben+gaz przebieg 200,000 Na zbiorniku 30 litrów robiłem 280 km a teraz 210-220 km myślałem że to katalizator - był tak zapchany że musiałem cały wydech wymienić, kable, świece, cewka, kopułka, rozrząd w porządku sprawdzone, oleju nie bierze nawet kropli, termostat sprawny-nagrzewa się prawidłowo i wentylator się włącza, u gazownika instalacja ustawiona spaliny w normie,
    CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNA WIĘKSZEGO SPALANIA LPG

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo