Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podajnik do gałęzi - Budowa podajnika?

wlochatcz 25 Cze 2013 22:53 2586 4
  • #1 25 Cze 2013 22:53
    wlochatcz
    Poziom 6  

Witam.
    Ma ktoś jakieś doświadczenie w budowie maszyn? Jak w temacie?
    Lub tworzył coś takiego i chciałby się podzielić pomysłami.

Chodzi o podajnik którego zadaniem będzie "ściskanie/prasowanie/układanie" rozproszonych gałęzi by w dalszym ciągu trafiły do gardziela rębaka

Podajnik typu "stół"- taśmowy, lub łańcuchowy podający rozproszone gałęzie, zasilany byłby np elektrycznie to luzik w budowie ale:
    WAŻNYM elementem będzie na końcu stołu walec który powinien się kręcić i dodatkowo poruszałby się góra-dół w prowadnicach. Jak taki walec można by zasilac???

Za odp i pomysły dziękuję
    Pozdrawiam

1 4
  • #2 26 Cze 2013 21:35
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Ostatnio naprawiałem rębak i mogłem przyjrzeć się jego budowie. Niestety nie wiem o co może Ci chodzić? Jakieś inteligentne ramie podające gałęzie do wlotu rębaka?

0
  • #3 26 Cze 2013 23:20
    diodabg
    Poziom 29  

a ile sianka chcesz na to przeznaczyć ? Troszke skomplikowana ta maszyneria będzie:-)
    może lepiej nałapać świstaki i będą jeszcze zawijać w sreberka ;-)

0
  • #4 27 Cze 2013 22:07
    cichus
    Poziom 21  

W profesjonalnych rębakach przed tarczą tnącą są dwie rolki. Dolna wykonuje tylko ruch obrotowy. Górna oprócz tego że się obraca ma możliwość podnoszenia się do góry tak aby w zależności od potrzeby można była więcej gałęzi pobrać. Obie rolki napedzane sa silnikami hydraulicznymi po jednym na każdą z nich.

0
  • #5 27 Cze 2013 23:02
    wlochatcz
    Poziom 6  

tylko skąd te świstaki brać ;)

A tak poważnie to coś podobnego do tych rolek miało by być; górna rolka by prasowała rozstroszone gałęzie.
    Najlepiej na hydraulicznych silnikach tylko pytanie teraz jaki silnik el. by musiał napedzać jaki silnik hydr????

I kto wie jak sie nazywa typowy łańcuch stosowany w rebakach np na podajniku gąsienicowym w Skorpionie Teknamotor

0