Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL Latitude d610 - filmy odwtarzanie przez flash player

25 Cze 2013 23:00 1812 9
  • Poziom 10  
    Witam, wiem iż już było parę tematów tego typu, jednak żaden mi nie pomógł.
    Mam problem z oglądaniem filmów w przeglądarce na powyższym laptopie, na youtube w małym okienku na niskich rozdzielczościach chodzi znośnie, jednak na HD czy pełnym ekranie jest masakra.

Jednak głównym moim problemem jest odtwarzanie filmów np na kinomaniak'u i innych portalach tego typu, tam nie da się oglądać nawet w małym okienku nie mówiąc juz o fullscreen czy wysokiej jakości.

Specyfikacja lapka:
    Pentium M 1,84 GHz
    2GB ram
    Windows XP SP3, modyfikacja windows JG (okrojona ale bardzo wydajna wersja)
    radeon 64mb

Próbowałem sam coś podziałać, zainstalowałem FireFoxa w wersji 3.5.3 oraz flash player'a 10. (dodam że o dziwno na 10 działą lepiej niz na 9). Oczyściłem całego kompa z syfu (właściwie to całkiem niedawno był format). Jest poprawa ale głównie na youtube i to dość mała.
    Trochę dziwnie to wygląda bo cały komp chodzi dość szybko, kilka folderów, zakładek w 2 przeglądarkach i komp smiga. Co jeszcze można by podziałać aby móc oglądać filmy?.
    Mam zainstalowane tez shockvave, silverlight w najnowszych wersjach czy one mogą coś blokować ?.

Pozdrawiam, i zapraszam do dyskusji :)
  • Poziom 31  
    Jak zachowuje się na Google Chrome? Jaki masz antywirus ?
  • Poziom 10  
    Na Chromie zachowuje się podobnie, nie mam żadnego antywirusa w tej chwili, niedawno był format.
  • Poziom 31  
    Z internetu korzystasz po kablu, czy WIFI ?
  • Poziom 39  
    relaxninho napisał:
    Pentium M 1,84 GHz

Przy tym procesorze nie da się oglądać filmów w rozdzielczości HD, bo jest poprostu za słaby. Procesor jest wogóle za słaby do stron z flashem, aby płynnie działały. Minimum to intel dual core czy intel core 2 duo do filmów HD, a także do komfortowego korzystania z internetu ze stronami z flashem - czyli prawie wszystkie strony bo flash jest teraz wszedzie.
    Jedyne wyjście to zmiana komputera i niestety nic na to nie poradzisz.
    Możesz spróbować zobaczyć jak się będzie wszystko sprawowało na jakiejś lekkiej dystrybucji linuxowej.
  • Poziom 10  
    Witam, poradziłem sobie na ile się da. Dla tych którzy będą mieli podobny problem opisze tutaj.

Od siebie dodam, iż ten laptop ( i wiele innych leciwych) ma problemy ze speedstepem, radzę najpierw sprawdzić czy aby procesor nie działa nam np na 800MHz nawet przy obciążeniu zamiast na 1,8MHz, jak to u mnie było.

1. Okrojona wersja systemu windows (np Windows MX by MalcolmX, albo windows JG)
    2. Wersja flasz w wersji 10.0
    3. Lekka przeglądarka, np K-Meleon lub Arora działają świetnie, dużo szybciej niż FF czy Chrome, a nawet Opera.
    3. zmiana wyglądu windows na klasyczny (ten z win98) - znacznie przyśpiesza działanie całego kompa
    4. wyłączenie w windzie wszystkiego co się da, jak np wygładzanie czcionek, ikonek, brak cienia itp...
    5. Odinstalowanie adobe shockwave
    6. Zmniejszenie rozdzielczości na ekranu 1024x768

W tej chwili, youtube chodzi wyśmienicie mogę oglądać nawet filmy w HD w powiększonym okienku, niższe jakość na fullscreenie.
    Problem pojawia się przy oglądaniu filmów czy seriali na różnych stronach na każdej przeglądarce wszystko działa inaczej, np. na Arora nawet hd da radę oglądać na fullscreenie, natomiast filmy np. na kinomaniaku często tną nawet w okienku. Natomiast na K-Meleon jest zupełnie odwrotnie, kinomaniak chodzi nawet na fullscreenie czy sporym oknie a youtube nieco gożej ale też znośnie. Mam zainstalowane oby dwie i korzystam w zależności od tego gdzie chcę oglądać ...

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co można by zrobić, chętnie przetestuję.
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Już za bardzo nic nie zrobisz, widzę że ładnie odchudziłeś system napewno jest duża poprawa w płynności. Praca w 1024x768 też jest mało komfortowa, ale jakoś da się pracować.
    Jedyne wyjście to zmiana komputera niestety bo ten procesor jest naprawdę kiepski.
    relaxninho napisał:
    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co można by zrobić, chętnie przetestuję.

Spróbuj lekkiej dystrybucji linuxa może być jeszcze lepiej niż na tym odchudzonym windowsie :)

Tylko po co oglądać filmy HD skoro ekran masz ustawiony w 1024x768?
  • Poziom 10  
    kasiunia7777 napisał:
    Tylko po co oglądać filmy HD skoro ekran masz ustawiony w 1024x768?

Chodziło mi o opcje na youtube, 720p głównie. Widać różnice w jakości nawet przy tak małej rozdzielczości ;)

Myślisz że na linuxie byłby widoczny wzrost wydajności we flashu? W sumie można by spróbować, jaką wersje polecacie w tej chwili ? kiedyś miałem ubuntu na stacjonarnym.
  • Poziom 31  
    Jeśli miałeś Ubuntu to próbuj na Ubuntu