Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smart TV doradzić modele i sugestie

drverde 26 Cze 2013 01:14 1548 6
  • #1 26 Cze 2013 01:14
    drverde
    Poziom 9  

Witam, nie jestem maniakiem telewizyjnym, lecz z tego że urodziło mi się dziecko, i coś ostatnio nawet mnie ciągnie do TV postanowiłem coś zakupić. Z początku miał być do zwykły telewizor, lecz przy dobie internetu i nowinek postanowiłem zakupić coś co nazywają wszyscy SMART TV

Odpowiedzi na pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    - 4 m x 5m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    - 2 m - 4m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    - 2 aktualnie dorosłe i pewnie za chwile dziecko

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    - Na wprost, sporadycznie lekko pod kątem (impreza, znajomi, itp)

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    - Stać (w późniejszym czasie wisieć - kwestia czy słone będzie mocno świecić na półkę, gdzie będzie stał odbiornik )

6. Jak słońce świeci w pokoju?
    - 1 okno na krótkiej ścianie, 1 okno na długiej ścianie wszystkie okna mniej więcej w 3/4 ściany .

7. Jaki masz obecnie telewizor?
    - można powiedzieć że żaden, chyba że się liczy laptop 15,9 cala.

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    - 1 złącze euro może się przydać może w końcu bym DVD jakieś podłączył dla dziecka w przyszłości, minimum 1 złącze HDMI, choć bym chciał by było koło 2 zawsze to lepiej, DVB-T/C, WiFi ( może być osobny moduł w poźniejszym czasie bym dokupił ), , Smart TV, USB 1x , nagrywanie USB - dobrze by było choć to funkcja która raczej nie jest za ostro brana u mnie pod uwagę , DLNA i inne przydatne bajery głownie wbudowane YouTube i kawałek przeglądarki. :)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    - Telewizja cyfrowa ( naziemna czy jak to się zwie )

10. Jakie urządzenia?
    - w przyszłośći DVD, Smartfon by przeglądac zdjęcia przez HDMI

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    - 4h - 5h na poczatek, z dorastającym dzieckiem pewnie koło 12 h ?

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    - bez różnicy... kolor itp obojętne

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    - Sport, filmy, seriale, programy popularnonaukowe

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    - Prawdopodobnie tak ( wi-fi w domu ).- strony informacyjne, ewentualnie humorystyczne, czy YouTube

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    - Nie.

16. Preferencje co do marki?
    - brak

17. Preferencje co do wielkości?
    - Powiem tak napalam się by coś kupić w okolicach przekątnej ponad 100 cm czyli od 40 cali w górę najlepiej w granicach 47, choć pewnie nic konkretnego nie dostane. Ostatni jaki kolwiek TV który miałem w domu xxxx lat temu miał chyba z 50 cm nie wiem ile to cali z 20 ? A ostatnio odbiornik gdzie moje około dłużej zagościło właśnie miał coś koło 47 cali, stąd może tyle chce.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    - Nie wiem nie mam odbiornika TV, choć z reguły jeśli gdzieś coś u kogoś oglądam to obraz, nie lubię tzw mrówek podczas oglądania.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    - Najwięcej zdecydowanie NOC

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    - oscylowałem coś koło 1500 - 1700 max 2000 zł ?? choć nie wiem czy coś się da za to kupić.

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    - A ja wiem ? Oglądać tylko chce ...

I w oko nie wiem czemu wpadł mi owy odbiornik, choć z tego co się doczytałem nie posiada ona złącza euro i nie wiem czy to nie jakiś azjatycki "wynalazek"

LG 47LD651

• #2 26 Cze 2013 11:50
    Doradca LG
    Poziom 12  

Witam,
    Polecam model LG 42LN570S. 42-calowy telewizor z podświetleniem LED o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Funkcja Czysty Głos II gwarantuje dobrą jakość i słyszalność ludzkiego głosu, a Współczynnik MCI odpowiedzialny jest za płynność obrazu w dynamicznych scenach. W telewizorze znajdziesz Usługę Game World zapewniającą dostęp do ogromnej ilości gier. Technologia MHL umożliwia wyświetlanie treści z telefonu na dużym ekranie telewizora, a także pozwala na sterowanie ich odtwarzaniem przy użyciu pilota Magic. Do tego 3 wejścia HDMI oraz USB.

Pozdrawiam,
    Doradca LG

• #3 26 Cze 2013 12:22
    drverde
    Poziom 9  

A panie Doradca LG rozumiem że prezentowany przez pana model EURO nie posiada ?

• #5 26 Cze 2013 23:31
    jacekRCA
    Poziom 25  

Jeżeli chodzi o SCARTA (potoczna nazywa to euro złącze) to LG 42LN570S ma na pewno przynajmniej jedno takie złącze, w daje linka do specyfikacji na stronie producenta, http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-42LN570S.. Ponadto są HDMI, więc gitara.

• #6 27 Cze 2013 00:42
    drverde
    Poziom 9  

A moje pytanie czy model samsung ue39f5700 - Jest godny uwagi, czy raczej omijac łukiem ?
    Ewentualnie LG 42LA6130, czy TOSHIBA 40RL938

• #7 27 Cze 2013 11:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME