Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy CDI 2012 - Awaria ale czego? Myje i po ok 50min piszczy

26 Cze 2013 09:44 11424 30
  • Poziom 11  
    Witam!

Mój pierwszy temat w tym dziale. Wertuję forum od wczoraj, ale sam nie wiem czego szukać. O CDI 2012 jest mało.
    Mój problem polega na tym, że zmywarka zaczęła wariować przy myciu. Najczęściej korzystam z programu P1. Po ok 50min staje i piszczy zmywarka. Mruga dioda programu P1. Naczynia są zimne i mokre. Tabletka się nie rozpuszcza. Włączałem trzy razy ten cykl i trzy razy to samo. Podczas pracy zmywarka zmieniła dźwięk jak by woda nie miała ciśnienia.

Teraz skończył się program skrócony P4 i przeszedł cały. Niestety tabletka się nie rozpuściła i nadal dziwnie pracowała. Cztery lata ją mam i wiem jak pracuje i jak ją słychać, a tu zmiana dźwięku pracy.

Proszę o sugestie i radę co robić z nią. Naprawiać samemu czy serwis. Czy może nową, bo naprawa nieopłacalna.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Na 99,9 % masz zużytą pompę myjącą. Pompa magnetyczna...
  • Poziom 15  
    Mam podobny problem z pracą mojej zmywarki, ale u mnie naczynia są gorące i tabletka się rozpuszcza.

Według mnie grzałka Ci zdechła. Jak masz ją na wierzchu to sprawdź jakimś miernikiem rezystancję.

A pompa to może być swoją drogą...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mychatel napisał:
    A pompa to może być swoją drogą...

Jak pompa pada to też nie będzie grzać....
  • Poziom 11  
    Może dziś ja rozbiore. Cdi2012 jest pod zabudowe, wiec troche wiecej babrania. Grzałka to pół biedy, bo to koszt 50zl plus wysyłka. Pompa do 300zl. Pompę daje się naprawić?
  • Poziom 11  
    Grzałka ma 28 omów, to chyba sprawna.
    jarzit napisał:

Sprawna. Pod spodem zmywarki jest wyłącznik ciśnieniowy i pewnie jest wypalony.
  • Poziom 11  
    cezet napisał:
    jarzit napisał:

Sprawna. Pod spodem zmywarki jest wyłącznik ciśnieniowy i pewnie jest wypalony.

Jak to wygląda? Jak to sprawdzić?
  • Poziom 11  
    I co? Jak to sprawdzić?
    jarzit napisał:
    I co? Jak to sprawdzić?

Zrób zdjęcie zmywarki od dołu , coś poradzimy. Bo jak inaczej jak? Może też być uszkodzenie w samym module elektroniki. Sprawdź również pompę myjącą - jest magnetyczna i może mieć luzy na panewkach. A jeśli ma to może się zacinać i nie robi ciśnienia a wtedy nie zadziała czujnik ciśnienia i grzałka nie ma wtedy zasilania.
    jarzit napisał:
    Jak to wygląda?

Dochodzą do niego dwa kabelki w szeregu do grzałki.Jeśli się nie mylę to jest czerwony i żółty.

"Więcej grzechów nie pamiętam ". :| :D
    Tu masz podobny temat :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2107122.html
  • Poziom 11  
    Zmywarka Candy CDI 2012 - Awaria ale czego? Myje i po ok 50min piszczy

Pompa jest podejrzana, bo słabe ciśnienie daje.
  • Poziom 11  
    Jak się sprawdza pompę magnetyczną?
  • Poziom 14  
    Podejdzie może pompa myjąca askoll m97 ? bo wiem że w tym modelu jest model m96 .
    marcinkuna napisał:
    Podedzie może pompa myjąca askoll m97 ? bo wiem że w tym modelu jest model m96 .

Do tej zmywarki podejdzie pompa indukcyjna starego typu. Wszystko pasuje a jest nie do zdarcia. Może być też używka i spokojnie pochodzi.
  • Poziom 11  
    cezet napisał:
    marcinkuna napisał:
    Podedzie może pompa myjąca askoll m97 ? bo wiem że w tym modelu jest model m96 .

Do tej zmywarki podejdzie pompa indukcyjna starego typu. Wszystko pasuje a jest nie do zdarcia. Może być też używka i spokojnie pochodzi.

Jak konkretnie? Jakiego starego typu?
  • Poziom 11  
    marcinkuna napisał:
    jarzit napisał:
    cezet napisał:
    marcinkuna napisał:

Jak konkretnie? Jakiego starego typu?

Witam ja zamówiłem tą z allegro , okazało się że to też askoll ale zapomniałem modelu tu masz nr aukcji jeszcze trwa 3752655434 Pracuje aż miło nówka na gwarancji 197 zł . Przekładasz tylko turbinkę czarną i łapę tylną aby pompa stała .

http://allegro.pl/pompa-myjaca-do-zmywarki-ariston-indesit-c00256523-i3752655434.html

Znalazłem za 210zł + KW bez przekładki, ale wezmę tą co podałeś. Parę złotych mniej i kurierem. Dzięki.
  • Poziom 11  
    Kupiłem podaną pompę. Jest to M216 jeśli się nie mylę. Działa prawidłowo. Zmywarka przeszła dwa mycia i jest ok teraz. Różnice się pomijalne w porównaniu z m96 3.
  • Poziom 9  
    witam panowie mam podobny problem moja cdi 2515 myje około 1h grzeje a potem pika co jakiś czas aż w końcu piknie 3 raz pod rząd i restartuje program . gdy jest gorąca restartuje bez końca średnio co minut lub dwie nie wiem co robić pomóżcie
  • Poziom 9  
    nie żadnych wycieków obczaiłem że wszystko zaczyna się dziać jak zmywara się nagrzeje tak jakby jakiś element pod wpływem temperatury świrował
  • Poziom 9  
    jakieś sugestie lub podpowiedzi już nie wiem co robić
  • Poziom 11  
    Obejrzyj całą elektronikę. Zobacz czy się nie popaliła. U mnie w podobnym czasie się wyłączała zmywarka. Ponowne włączenie i ok 10-20 ponownie pikanie i się wyłączyła.

Może to też pompa myjąca. Pompa jest magnetyczna. Ośka w pompie jest na tulejach i się wyrabiają.
  • Poziom 9  
    Elektronika sprawdzona pompa ma osiem lat i używana była dość intensywnie tz codziennie prawie ma już trochę luzu ale dlaczego cała cała sprawa zaczyna się dopiero ja zmywara jest gorąca jaki jest zimna to nawet nie jęknie
  • Poziom 11  
    Moja wysiadła po nie całych czterech latach.
    I to pewnie już pompa.
    A dlaczego, to nie wiem.
  • Poziom 9  
    wymieniłbym ją ale jak zainwestuje 300 a okaże się że to nie to to się chyba zagotuje chciałbym mieć pewność zanim podejmę taką decyzje
  • Poziom 12  
    Mam całą zmywarkę CDI2012 na zbyciu, elektronika spalona. Chętni na pw. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie wymieniłem po,pe myjącą zainwestowałem przeszło dwie stówy i po kilku myciach ok problem powrócił zmywarka dochodzi do mycia na gorąco a potem pika i restartuje program ręce mi już opadają doradźcie coś
  • Poziom 15  
    Sprawdź czujnik NTC :)
    Albo możliwe, że moduł jest niesprawny i tego nie widać.
    Świruje gdy się nagrzeje więc spróbuj , oczywiście z umiarem podgrzać go suszarką do włosów przez blachę tak jak robi to gorąca woda gdy zmywarka jest zimna i wtedy odpal i zobacz co się będzie dziać :)
  • Poziom 9  
    spróbuje dzisiaj wieczorem ją podgrzać a jak sprawdzić czujnik Ntc jak w ciepłej wodzie rezystancje to sprawdzałem na samym początku im woda cieplejsza ty rezystancja maleje
  • Poziom 15  
    No skoro tak to sprawny :)
    Napisz jak wyszło po podgrzaniu :)