Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyta - Ceramiczna vs indukcyjna

26 Cze 2013 11:42 3942 3
  • Poziom 12  
    Witam,

Chciałbym powrócić do tematu "płyta indukcyjna czy ceramiczna"
    Jestem na etapie aranżacji mieszkania. Czytałem, że płyty indukcyjne mogą mieć średni wpływ na człowieka, a że ze względu na to że jesteśmy młodą parą z względnie dobrym genotypem zwracamy uwagę na takie rzeczy:)

Szukam płyty ceramicznej która będzie najbardziej energooszczędna z możliwych i w zasadzie nie wiem na co zwrócić uwagę.

Proszę o poradę.

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Ok zawężę pytanie bo widzę, że nikt nie odpowiada.

Czy warto kupić płytę ceramiczną z większą czy mniejsza mocą?
    Czy inwestować w te systemy typu Highlight etc?
    Czy warto kupił płytę z sensorem czy na pokrętło?
    Na co jeszcze wrócić uwagę?
  • Poziom 10  
    ceramiczna: każdy garnek ale możliwość poparzenia o pole grzewcze po zdjęciu garnka
    indukcyjna: drogie garnki, zimne pola grzewcze po zdjęciu naczynia, b. droga naprawa po okresie gwarancji nieznany wpływ długotrwałej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne o dużym natężeniu :-( podobno ma być bezpieczne. . .
  • Specjalista AGD
    MarcinLitwa napisał:
    (1) ceramiczna: każdy garnek ale możliwość poparzenia o pole grzewcze po zdjęciu garnka
    (2) indukcyjna: drogie garnki, zimne pola grzewcze po zdjęciu naczynia, b. droga naprawa po okresie gwarancji nieznany wpływ długotrwałej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne o dużym natężeniu :-( podobno ma być bezpieczne. . .

1. Fakt
    2. Garnki tanie, jak barszcz.
    Zimne pole jest na wsi, coś około jesieni, na polu ornym. Naprawa takiego sprzętu niekoniecznie musi być droga. Zależy od "kumatowości" serwisanta.
    A tak w ogóle, to idź do szkoły i poczytaj o wpływie długotrwałej ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne o dużym natężeniu

I wsio.

PS. Od dzisiaj masz zakaz używania telefonu komórkowego, o stacjonarnym już nie wspomnę...:)
  • Poziom 12  
    Hej,

Mam prośbę bo w sumie nie po to stworzyłem to zapytanie. Nie chcę abyście przekrzykiwali się między sobą czy komórki, płyty indukcyjne są szkodliwe. Wg mnie jeśli istnieje takie ryzyko to wolę ograniczyć kontakt z takim przedmiotem. Pamiętam jak moja mama miała w kuchni płytę azbestową jako podkładkę pod garnki :)

Ale wracając do pytania.

Lepiej wziąć mniejszą czy większą moc płyty? Ważne są te wszystkie opcje dodatkowe typu high light etc?

Co byście proponowali z ceramiki?