Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie można kupić dobre książki nt. akustyki?

04 Mar 2005 19:21 4710 13
  • Poziom 11  
    Mam pytanie gdzie można kupić dobre książki o akustyce?
  • Poziom 12  
    Witam!
    Tu można kupic:
    http://www.twojaksiazka.pl/x_C_I__P_415979-410002.html
    tą książkę można kupić także w księgarni gdzie jest nawt niewielki dział techniczny. Ostatnio przeglądałem tą książkę ale jej nie kupiłem ze względu na ceną, ale myślę że to dobra książka. Pozdrawiam!
  • Poziom 29  
    O akustyce powiadasz... Ale to jest jednak dość szeroka dziedzina wiedzy, na którą się składa np. technika mikrofonowa, reżyseria dźwięku w warunkach studyjnych, nagłaśnianie, adaptacja pomieszczeń, budowa zespołów głośnikowych, wzmacniaczy i innych urządzeń, higiena i protetyka słuchu... Tak więc powinniśmy sprecyzować co nas dokładniej interesuje.
  • Poziom 29  
    Oczywiście koniecznie trzeba chociaż zajrzeć do książek Aleksandra Witorta- "Elektroakustyka dla wszystkich", "Amatorskie wzmacniacze elektroakustyczne". Znam jeszcze "Elektroakustykę na scenie i estradzie" Jerzego Seredy- mimo postępu technicznego i dezaktualizacji niektórych informacji, to wciąż jest moim zdaniem całkiem dobra pozycja.

Ja tam może porozglądam się po bibliotekach i poszukam. Słyszałem o książce Krzysztofa Sztekmajera ("Zasady nagłaśniania i realizacji nagrań" czy coś w tym stylu), nie wiem na ile to dobra pozycja- ale być może w którejś z wielu łódzkich bibliotek będzie.
  • Poziom 11  
    Witam

Ostatnia książka o której pisał kolega(autor: Krzysztof Sztekmiler) przedmówca jest bardzo dobra, posiadam, autor podszedł do tematu wiedząc że jego książke będą czytać nie tylko fachowcy ale też i laikowie.

P.S. Bardzo dobra propozycja dla "Świeżych" w tym temacie. A i Stare wygi przypomną sobie troszkę.

pozdrawiam

NeoSound
  • Poziom 14  
    No to was zmartwię. Studiuję akustykę na Politechnice Wrocławskiej i wykładowca nasz, chcąc wnieść trochę humoru na zajęcia przynosił właśnie Sztekmilera. Omawiał jakieś zagadnienie i poźniej cytował fragment z ów ksiązki. Wesoło czasami było. Facet ma naprawdę duże doświadczenie. Nagrywa Wratislavie Cantans we Wrocku co roku.Kompletnie jej u nas nie akceptują doktorki i profesorki nasze.
  • Poziom 20  
    dla adeptów poleciłbym także"Zestawy głośnikowe" Witorta.
    chociaż niektórzy zarzucą mi pewnie że "tamte czasy minęły" to jedna książka ta moim zdaniem jest ciekawą pozycją dla początkujących.
    Także książka "Wzmaciacze akustyczne" Macieja Feszczuka jest godna polecenia i warta poświęcenia czasu...
    często cennego
    pozdrawiam!
    Michał
  • Poziom 35  
    ta ksiązka feszku jest świetna pod warunkiem że masz podstawy z wzmaków bo jest dosyć trudnym językiem pisana pozatym ok

tam jest wszystko jak obliczyć wzmak zavbezp omówieno i obliczanie przegład gotowych rozwiązań ogólnie ja mnóstwo sie z tej ksiązki dowiedziałęm :D
  • Poziom 28  
    J.Sadowski Akustyka architektoniczna
    J.Różycki Urządzenia HI-Fi
    J.Wirszyłowski Psychologia muzyki
    E.Dawid J.Pierce Świat dźwięków
    S.Miszczak Elektroakustyka
    S.Miszczak Urządzenia elektroakustyczne
    S.Miszczak Rozgłośnie radiowe
    S.Miszczak Rozgłośnie radiowe i telewizyjne
    K.Dobrzyński Człowiek i dźwięk
    J.Kacprowski Zarys elektroakustyki
    W.Ludwik Audiodynamika rozgłoszeniowa i estradowa
    Z.Żyszkowski podstawy elektroakustyki
    S.Miszczak Teoretyczne zasady reżyserii dźwięku w radiofonii i telewizji
    A.Witort Dźwięk i technika Hi-Fi
    A.Witort Elektroakustyka dla wszystkich
    A.Witort Głośniki i zespoły głośnikowe
    A.Witort Stereofonia dla wszystkich
    A.Witort R.Girgulski Wysoka jakość odtwarzania dźwięku
    A.Witort R.Trechciński Zasady rozgłaszania przewodowego
    W.Jassem Mowa a nauka o łączności
    A.Mitrinowicz Akustyka psychofizyczna
    C.Puzyna Zwalczanie hałasu w przemyśle
    L.Niemcewicz Radiotechnika.Wzory,definicje,obliczenia
    J.Sereda Pomiary w elektroakustyce
    J.Sereda Elektroakustyka na scenie i estradzie
    P.Kozłowski M.Słaby Przetworniki elektroakustyczne
    C.Sachs Historia instrumentów
    A.Rimskij-korsakow Elektroakustyka
    J.Joseph Fizyka dźwięku muzycznego

Od razu mówię: książek nie pożyczam !!!
  • Poziom 29  
    Hehehehe jakbym mieszkał w Gliwicach to bym się nie śmiał tak jak teraz ;). Ale, na osłodę serca, jak nie ty to może ZoltAn by mi coś niecoś z "knigów" pożyczył :)
  • Poziom 43  
    Radocha: Z tym Korsakowem nie przesadziłeś? :) Zmarł w 1908 roku :)

Jest jeszcze ksiażeczka Friedemana Hausdorfa "Podręcznik budowy zestawów głośnikowych".

Po za tym Radiotechnika dla praktyków, część rozważań akustycznych spotkałem nawet w podręczniku Jaya Oreara Fizyka 1 i 2.
  • Poziom 28  
    3molo, Tobie chyba chodzi o kompozytora - Nikołaja, pisanego bez "j" po rymach.
    Rymskich-Korsakowów u nich jak psów, ten od akustyki z tego co wiem, też już nie żyje, ale nieco mniej zdążył się rozłożyć
  • Poziom 15  
    Tremolo napisał:

Jest jeszcze ksiażeczka Friedemana Hausdorfa "Podręcznik budowy zestawów głośnikowych".

Książkę PODRĘCZNIK BUDOWY ZESTAWÓW GŁOŚNIKOWYCH Friedeman Hausdorf w wersji elektronicznej można pobrać z

http://www.lucki.com/forum/ksiazka.pdf

Pozdrawiam i miłego czytania

Gdyby były problemy z pobraniem książki z powyższego linku, to można pobrać z dołączonego załącznika
    Myślę, że na Elektrodzie nie zginie i przyda się zwłaszcza początkującym konstruktorom kolumn głośnikowych

Moderowany przez Artur k.:

Wystarczy podanie linku, nie trzeba umieszczać pliku za punkty.
    Załącznik usunąłem.