Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CZ 175 - akumulator w zimie

helmud7543 26 Cze 2013 13:56 858 2
  • #1 26 Cze 2013 13:56
    helmud7543
    Poziom 42  

Zainstalowałem sobie w motocyklu CZ 175 połączenia umożliwiające ładowanie bez wyjmowania czegokolwiek (dostałem takie przewody z prostownikiem). I teraz pytanie: czy na zimę, kiedy motor będzie nieużywany, mogę zostawić go w środku i ładować np: co tydzień za pomocą prostownika (w uproszczeniu jest to wielostopniowa ładowarka automatyczna AEG, ładuje do 7,2 V, wyłącza się i automatycznie wznawia ładowanie po spadku do 6,3 V)? Czy lepiej jest ładować częściej, np: co drugi dzień trzymając go pod prądem powiedzmy przez 12 h? Czy na mróz nie ma rady i w ten sposób zniszczę/mocno skrócę żywotność baterii i nie ma innej rady jak wzięcie go ze sobą do domu?

0 2
  • Deimic Smart Home
  • #2 26 Cze 2013 20:17
    Staszek49
    Poziom 34  

Jeśli pojazd nie będzie przez dłuższy czas używany, a parkowany jest w pomieszczeniu nieogrzewanym należy akumulator wymontować i przechowywać go w w pomieszczeniu o plusowej temperaturze. Fachowcy zalecają podładowywać akumulator np. raz na miesiąc, sprawdzoną i odpowiednią ładowarką do posiadanego akumulatora. Korki cel akumulatora podczas ładowania powinny być wyjęte.

0
  • Deimic Smart Home
  • #3 26 Cze 2013 20:34
    helmud7543
    Poziom 42  

To ja wiem. Chodzi mi tylko o to, czy jeśli będę go ładował odpowiednio często to mogę go pozostawić w motorze? Czy nawet jak będzie ładowany, ale cały czas będzie w niskiej temperaturze, to mu zaszkodzi?

0