Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Onkyo TX-7520. Co to za element oznaczony Q301?

denooky 04 Mar 2005 20:22 4185 8
  • #1 04 Mar 2005 20:22
    denooky
    Poziom 20  

Witam! Prosbe kieruje glownie do tych, co albo maja ten amplitunerek, albo maja do niego schemat... mianowicie w moim brakuje ukladu scalonego Q301. Czy ktos poratuje i napisze co to za kostka? Dodam, ze ma 30 nozek i pracuje w sekcji przedwzmacniacza lub selektora wejsc. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

0 8
  • #2 24 Mar 2005 03:06
    andre772
    Poziom 14  

Witam.
    Mam TX-7530, układy na wejściu to klucze przełączające wejściami i wyjściami amplitunera nie pamiętam pełnej nazwy LC...... . W TX-7530 są dwa układy sterowane cyfrowo magistralą 3 przewodową a więc nie jest to I2C tylko inny standart w dodatku już nie rozwijany, ale układy są jeszcze do zdobycia. W moim amplitunerze też odmówiły posłuszeństwa a przyczyna leżała po stronie procesora sterującego. Najpierw padły wejścia, póżniej pamięć ustawień - akumulatorek rozładowywał się w kilka godzin, a na końcu procesor - resetuje się co jakiś czas. Procesor to trudny temat. Po świętach wrzucę na stronę schemat TX-7530 może przyda się tobie.

0
  • #4 06 Kwi 2005 21:02
    dawidel
    Poziom 10  

siemka denooky czuje ze wzmacniacz który do mnie trafił był również u ciebie ponieważ nie ma układu Q301 odpisz czy masz go jeszcze lub czy wiesz dlaczego nie było w nim układu chodzi mi czy działało sterowanie układu ewentualnie odp na maila dawidel(malpa)wp.pl z góry dzieki

0
  • #5 31 Lip 2005 14:39
    onkyo
    Poziom 11  

hej! co moze byc powodem ze we wzmacniaczu onkyo 7530 po przejechaniu za polowe volume pojawia sie pisk?

0
  • #6 01 Sie 2005 12:03
    dawidel
    Poziom 10  

temat pisku to najprawdopodobniej jakieś wzbudzenie na początek proponowałbym zlokalizować
    podać sygnał bezpośrednio na końcówke jeśli jest ok to raczej przedwzmacniacz .może to że gra cicho to wina selektora wejścia Q301tak jak u mnie też sie dziwnie zachowywał po ominięciu wszystko było ok

0
  • #7 02 Sie 2005 21:44
    onkyo
    Poziom 11  

pisk znikł po dolutowaniu nóżek elementu Q301-ale jest raczej walnięty ten scalak bo nieważne gdzie podepne sygnał wejściowy(CD,Phone czy Tape) to mam sygnał na wyjściu. Doszedł jeszcze problem z tym ze układ nie reaguje na jakąkolwiek zmianę volume,basu czy treble,nawet balance nie działa. Jakieś propozycje???????,bo juz mnie to onkyo denerwuje

0
  • #8 09 Sie 2005 12:21
    dawidel
    Poziom 10  

układ -301 najprawdopodobniej działa . Siada raczej procesor który nim steruje {jakąś dziwną magistrala ja tego nie rozgryzłem} u mnie właśnie tak było kupiłem układ wymieniłem i nic . zrobiłem inny selektor na TDA I JEST OKI . sprawa nie działania regulatorów to morze problem zasilania tegoż modułu pozdro dawidel

0
  • #9 13 Sie 2005 09:52
    onkyo
    Poziom 11  

ten procesor to jaki element na schemacie-chodzi mi o ozanczenie

0
  Szukaj w 5mln produktów