Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung wf7522SUV - gdy dochodzi do momentu wirowania staje i zgrzyta nie wiruje

26 Cze 2013 19:07 4557 4
  • Poziom 8  
    Witam.W samsungu WF7522SUV pralce podczas prania działa ok ale gdy dochodzi do momentu wirowania pralka staje i zaczyna coś zgrzytać tak jakby przy próbie przekręcenia bębna i ani ruszy,nie wiem co robić tymbardziej że jestem laikiem dlatego piszę do Was na tym forum.Proszę o pomoc!aha jeszcze zauważyłem że na niskich obrotach 400obr/min wiruje a na innych już nie
  • Poziom 11  
    proponuję na początek sprawdzić silnik, a konkretnie stan szczotek i komutatora
  • Poziom 13  
    czy bęben się blokuje?
    zdjąć pasek i wypróbować sam silnik
    sprawdzić ( obejrzeć) bęben , może coś się urywa
  • Poziom 8  
    Żona włączyła pranie i zauważyła że przed wirowaniem wyskakuje błąd E5 w instrukcji piszą że trzeba filtry przeczyścić są przeczyszczone. drugie to że teraz już na wszystkich prędkościach obrotowych zatrzymuje się przed wirowaniem,dodatkowo gdzieś z pralki kapie woda myślałem ze gdzieś wąż może w środku jakiś się przetarł
  • Poziom 11  
    dziadyga21 napisał:
    Żona włączyła pranie i zauważyła że przed wirowaniem wyskakuje błąd E5 w instrukcji piszą że trzeba filtry przeczyścić są przeczyszczone. drugie to że teraz już na wszystkich prędkościach obrotowych zatrzymuje się przed wirowaniem,dodatkowo gdzieś z pralki kapie woda myślałem ze gdzieś wąż może w środku jakiś się przetarł

a czy przypadkiem nie zaginęła żonie jakaś fiszbina? :-) Częsty przypadek powodujący blokowanie bębna, a czasami przebicie fartucha lub obudowy bębna