Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda kontra B&S - który mocniejszy

witek1965 26 Cze 2013 20:07 12810 12
  • #1 26 Cze 2013 20:07
    witek1965
    Poziom 14  

Który z tych silników jest mocniejszy, bardziej bezawaryjny itd.
    Briggs&Stratton 675 czy Honda GCV 190 ?

0 12
  • #2 26 Cze 2013 20:19
    1234
    Poziom 23  

"mocniejszy"
    Jeżeli gcv ma dobry osprzęt, gaźnik z zewnętrznym ssaniem lub DOBRYM automatem to tylko Honda :) inna kultura pracy..... z żywotnością jest różnie zależy od właściciela, honda zazwyczaj dłużej zachowuje stabilność pracy silnika i osprzętu nawet po 10...12 latach pracy.

2
  • #3 26 Cze 2013 23:05
    witek1965
    Poziom 14  

1234 napisał:
    "mocniejszy"
    czyli posiadający większą moc. Teraz podają moc brutto, netto oraz podają moment i pieron wie jak się w tym połapać.
    Przymierzam się do kosiarki Stiga Turbo 53 S H z silnikiem Hondy GCV 190 OHC Autochoke o momencie 11,3 Nm przy 2500 obr/min oraz mocy netto 3,8 KW przy 3600 obr/min
    lub
    Stiga Turbo 53 S B z silnikiem B&S 675 XVS o momencie obrotowy 9,2 Nm przy 3060 obr/min
    Moc podają sprzedawcy jako 6 KM. Na stronie producenta nie znalazłem danych o mocy.

Wiadomo, że dbać trzeba o każdy silnik i to nie ulega wątpliwości. Mój B&S XTS 45 QUANTUM ma już ok 15 lat i padła w nim cewka oraz wcześniej króciec dolotowy gaźnika. Zaczyna już brać olej, więc chyba nie jest zły to wynik.
    Obie kosiarki kosztują podobnie, ale wolałbym silnik mocniejszy. mam spory trawnik - ok 1500 mkw
    W grę wchodzi również dostępność części zamiennych, i tu chyba górę bierze B&S, ale nie mam pewności

1
  • #4 27 Cze 2013 15:45
    1234
    Poziom 23  

Briggs od pewnego czasu sporo zawyżał moce silników, jeżeli się nie mylę w USA było o tym bardzo głośno. dlatego teraz nie podają mocy tylko moment obrotowy. W silnikach 675 nie ma pompki paliwa tylko automatyczne ssanie (chyba we wszystkich) rozwiązane w różny sposób. Obydwa sposoby ssania psują się, termiczne się zapieka i do wymiany, a odśrodkowe zakurzy się i nie działa poprawnie. Jeżeli już to briggs tylko z pompką.
    --Natomiast w hondzie jeżeli jest ssanie automatyczne przesuwane nad gaźnikiem to to samo co w b&S zakurzy się i nie powraca lub za szybko się chowa :(
    Co do mocy to jeden i drugi jest mocny, widac moc po momentach obrotowych.

1
  • #5 28 Cze 2013 22:02
    witek1965
    Poziom 14  

1234 napisał:
    Jeżeli już to briggs tylko z pompką.
    czyli jaki ? bo wszędzie królują 675 , przynajmniej w tych kosiarkach, które mnie interesują. Może seria 850 ?

1
  • #6 28 Cze 2013 22:09
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 04 Lip 2013 20:29
    1234
    Poziom 23  

850 są niezłe naprawdę, ale to dość nowa seria. Osobiście jestem za hondą, może dlatego że mam bardzo starą serie rok ok 95. skrzynia hydro sprzęgło noża. to jest to nigdy nie zawiodła.

1
  • #8 14 Paź 2013 01:43
    erstan24
    Poziom 11  

Pewnie kolega witek 1965 kupił już kosiarkę. Chciałem podzielić się opinią na temat kosiarki Stiga 53s z sinikiem Honda GCV190. Używam już tą kosiarkę cztery lata. Zdawało mi sie że jak silnik Honda to bede mógł spokojnie cieszyć się dobrym zakupem. Niestety same problemy łącznie z wymianą gaźnika, który do tego silnik nie jest tani coś ponad 400zł kupiony w Warszawie w serwisie Hondy. Drugi mankament to zerywająca sie linka napędu a przyczyną tego jest niechlujne wykonanie prowadnicy linki. Posiada ona ostrą krawędź i na skutek wielokrotnego zwalniania i naciągania dzwigni napedu następuje przetarcie linki. Odkryłem tą przyczyne po dwkrotnym zerwaniu linki. Myślę że serwis zdawał sobie z tego sprawę co jest przyczyną. Następny problem to wtyrobienie się klina mocującego piastę na wale i w efekcie dwukrotnie rozwaliło mi piastę. Też wydedukowałem przyczyne po kolejnym pęknięciu piasty.

3
  • #9 26 Kwi 2015 23:01
    witek1965
    Poziom 14  

Tak, zakupiłem kosiarkę Stigi z silnikiem B&S serii 850.
    Ogólnie kosiarka nie warta jest swojej ceny. Teraz żałuję. Będę musiał się z nią męczyć jeszcze długie lata. Ma kilka wad, które nie powinny się znaleźć w kosiarce znanego producenta.

1
  • #10 27 Kwi 2015 01:10
    erstan24
    Poziom 11  

Trochę po czasie ale mam nadzieję, że moje spostrzeżenia pomogą innym. Od roku używam kosiarkę Hondy z silnikiem GCV 190 takim samym jaki miała moja poprzednia kosiarka od firmy Stiga którą po 5 latach wywaliłem na złom. Szkoda tylko pieniędzy wydanych na serwisowanie. Honda HRX 537 jest naprawdę jak na razie super. To zupełnie inna jakość, aż chce się tą kosiarką pracować.Wszystko jest zrobione z głową i przemyślane. Trochę kosztowała bo nie jest to tani sprzęt ale raczej warty tej ceny. Pisze raczej bo nie wiem jeszcze jak długo będę się z jej pracy cieszył. Mam nadzieje że limit przykrych doświadczeń wyczerpała Stiga.

1
  • #11 29 Kwi 2015 22:18
    1234
    Poziom 23  

Pod koniec tematu sami Konsumenci określili będzie jakość, albo będzie jakoś()...
    1.Silniki gcv160-190 wg. mnie to najwyższa półka w gamie możliwości średniego polaka, tylko że:
    a) Honda "nieudanie" próbowała wprowadzić (wypromować) swoje silniki do podwozi o niskiej jakości włączając do tego HUSQVARNE, oryginalne gaźniki hondy mają ODDZIELNĄ dźwignie ssania (Jeżeli państwo zdają sobie sprawę odpowiednia regulacja tej dźwigni daje możliwość pracy na "słabszym" paliwie lub czyszczenie dyszy głównej z niewielkich osadów)
    b) Bloki silników hondy są chyba takie same w każdej konstrukcji, natomiast osprzęt to już nie ta liga włączając w to nieudane (lecz firmowe) gaźniki... i osprzęt to już inna bajka....

Podsumowując:
    Niech Pani, Pan Podjedzie do salonu HQ lub Vikinga i odpali ich aktualny model w "dobrej" cenie (nie najtańszy) a poźniej przejedzie się do salonu hondy i dopłaci te 500PLN

0
  • #12 24 Sie 2015 21:29
    witek1965
    Poziom 14  

kupiłem kosiarkę z silnikiem B&S 850

2
  • #13 03 Cze 2016 01:22
    kremir
    Poziom 11  

Cześć,
    Minął prawie rok. Zaczął się kolejny sezon. Jak sprawuje się Twój B&S? Pytam bo mam B&S 675 series i same kłopoty. Wkrótce pewnie będę szukał nowego sprzętu do koszenia...

0