Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny głośnikowe unitra - jaki to model?

Kacper22721 26 Cze 2013 22:37 1422 3
  • #1 26 Cze 2013 22:37
    Kacper22721
    Poziom 5  

Witam, posiadam jakieś tam kolumny głośnikowe unitry, w dobrym stanie, ale .. nie wiem co to jest za model, miał ktoś kiedyś styczność z tymi kolumnami? a, i jeszcze jedno pytanie.. bo brakuje tu głośników wysokotonowych, jakie mają oznaczenia te wysokotonówki, i czy można je jeszcze gdzieś kupić?.. Dziękuje z góry za odpowiedzi..

Kolumny głośnikowe unitra - jaki to model?

• #2 26 Cze 2013 22:52
    wariato
    Poziom 43  

Wyglądają na ZgP 35-8-685 ale ze zmienionym niskotonowcem GD na GDN (piankowe zawieszenie).

• #3 27 Cze 2013 19:49
    Książe Radziwił
    Poziom 21  

GDW 5/40 to był wysokotonowy

• #4 27 Cze 2013 20:27
    Maciej Raniś
    Poziom 14  

Witam, posiadam kolumny bardzo podobne do Twoich, różnią się jedynie kolorem i ramkami. Przetworniki to GDN 20/40 8Ohm, GDW 9/15 15Ohm oraz GDW 5/40 8Ohm. Moje są brandowane przez Sanyo, zdjęcia tabliczek przedniej i tylnej masz na dole. Do tego zastosowano tunel stratny z tyłu, który ja wymieniłem na Bass Reflex. Są to dość dziwne kolumny, gdyż z powodzeniem mogłyby zagrać jako dwudrożne, mniejszy GDW jest dodany jakby na siłę, być może tylko w celu poprawienia wytrzymałości mocowej zestawu oraz naciągniecia nieświadomego klienta na większy wydatek, bo "trójdrożne to lepsze". Co do brzmienia, to wiadomo, jakieś audiofilskie z pewnością nie jest, ale tragedii też nie ma. Głównie boli słyszalna "dziura" w środku pasma, gdyż GDN musi być cięty wysoko, by nie przeciążyć średniego GDW, a wszyscy wiedzą chyba, jak się spisuje midwoofer zmuszony do przenoszenia trzech czy czterech kHz. Aktualnie mam tylko obudowy tych kolumn, przy testach wzbudziła mi się końcówka mocy i spaliła wysokotonowce, jakby ktoś był zainteresowany kupnem obudów wraz z oryginalnymi zwrotnicami w celu ożywienia zestawu, proszę o info na PW.

Kolumny głośnikowe unitra - jaki to model? Kolumny głośnikowe unitra - jaki to model? Kolumny głośnikowe unitra - jaki to model? Kolumny głośnikowe unitra - jaki to model?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME