Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja rtv-sat w mieszkaniu

26 Cze 2013 23:30 4617 12
  • Poziom 9  
    Witam,

robię remont mieszkania na piętrze w domu jednorodzinnym. Chcę zrobić tam instalację rtv-sat.Do wykonania są 4 punkty (gniazda antenowe) sat-tv-r, tak aby dochodził do nich jeden kabel. Dodatkowo chcę aby w tych punktach był odbiór z satelit: Hotbird i Astra, oraz sygnał telewizji naziemnej. Antena do odbioru tv naziemnej już jest prawidłowa, czasza do sat w technologi HD też. Sygnał odbierany w Bielsku-Białej z nadajnika Katowice. Bardzo proszę o pomoc w dalszej części prac (jaki konwerter, zwrotnica, sumator, wzmacniacz). Może trzeba coś jeszcze.

Dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Podajesz że chcesz odbierać dwie satelity, tylko multiswitch i co z funkcją PVR czy będziesz z niej korzystał?
  • Poziom 9  
    Z funkcji PVR nie będę korzystał. Chodzi mi tylko o odtwarzanie, a nie nagrywanie. Schemat instalacji. Bardzo proszę jego sprawdzenie i czy to w ogóle będzie działać.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    marbat91 napisał:
    Schemat instalacji. Bardzo proszę jego sprawdzenie i czy to w ogóle będzie działać.

Jedno małe "ale", co robi ten wzmacniacz przy antenie TV naziemnej DVB-T. :?:

Podajesz, że instalacja w Biesko-Białej a odbierać będziesz z Katowic.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    SP5ANJ-> czyli mam rozumieć, że nie dawać tam żadnego wzmacniacza?
    W takim razie bardzo proszę o pomoc w doborze sumatora i konwertera. Może polecicie jakieś firmy lub konkretne modele (nie z najniższej póki cenowej).
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jeśli potrzebujesz sygnał z dwóch satelit musisz do twojej anteny satelitarnej założyć dwa konwertery QUATRO np: UEU-124

Do tego uchwyt drugiego konwertera: ZEZ

I jako zwrotnicę i wzmacniacz multiswitch: SM-0904

Oto mały schemacik:

• Poziom 20  
    Z tego co pisałeś nie chciałeś sprzętu z najniższej półki???
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    marbat91 napisał:
    A nie mogę tego zrobić bez multiswitcha?

I tutaj dotykamy trudnych decyzji, z tych -- Być albo nie Być --- .

Troszeczkę z innej strony.

Zobacz, że instalację, którą tworzysz, będzie już nieodwracalna z funkcji pojęć, że TV wkroczyła w erę DVB-T czy inaczej "cyfrowego" przekazu.

Zobacz, że rozwiązania, które wykorzystasz dzisiaj za małą "kaskę" - za parę lat będą do wymiany/zamiany czy wręcz podmiany na nowe a rozwiązanie z wyższej półki, będą na około 10 do 15 lat.

My będąc dość biednym krajem w EU, musimy się zastanawiać nad tym czy kupujemy tanio ale kilka razy czy drożej a raz i dobrze.

Decyzja należy oczywiście do Ciebie i zrobisz jak uważasz, ale jakby się zastanowić, jesteśmy na totalnej zmianie ustawień/sposobu transmisji, to i decyzja będzie łatwiejsza, że należy kupić przede wszystkim :
    - nowe urządzenia
    - dobre urządzenia i anteny na obecną chwilę tego montażu
    - kable z wyższej półki (TRISET czy RG-6) [o RF-10 czy CNT-400 nie wspomnę]

Reasumując : jak robić dobrze to koszty muszą być wyższe w przeliczeniu do słabej i chwilowej roboty/wykonania. :!:

Uważam, że nie możemy sobie (na dzień dzisiejszy) pozwolić na partaninę czy Chińską taniochę. :cry:

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Czasza satelitarna jest w bardzo dobrym stanie o śr. 90cm, a antena do odbioru TV naziemnej ma 2 lata i sygnał TV naziemnej jest na poziomie 90-100% dla każdego multiplexu, więc to nie wymaga wymiany. Przewody oczywiście będę wymieniał w całej instalacji.

SP5ANJ -> proszę o podanie przykładowego konwertera dla astry i hotbirda (czy dwa osobne czy monoblock???) i multiswitcha.

Dziękuje.