Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Incanto classic - informacja o zablokowaniu silnika młynka lub bloku

acot 27 Cze 2013 00:44 5034 4
  • #1 27 Cze 2013 00:44
    acot
    Poziom 2  

Witam,
    mój problem z tym ekspresem polega na tym, że wyświetla się (miga) wykrzyknik. Instrukcja na to: Zablokowany silnik młynka.Zablokowany silnik bloku zaparzającego. Skontaktować się z autoryzowanym serwisem. Oczywiście nie można włączyć żadnego cyklu parzenia kawy. Jednak po wejściu w tryb serwisowy (włączenie ekspresu trzymając przyciski "duża kawa" + "gorąca woda") wszystkie funkcje ekspresu działają prawidłowo. Działa młynek, napęd bloku, styki pojemnika na fusy, drzwiczek. Jedyne czego się dopatrzyłem to brak reakcji na styk bloku zaparzającego w trybie serwisowym jednak przy normalnym uruchomieniu i wyjęciu bloku wykrzyknik świeci się ciągle, więc chyba styk działa prawidłowo. W czasie gotowości wcisnąłem jednocześnie "kawa mielona" + "odwapnianie" i ekspres zwariował tzn. zaczął obracać blokiem do przodu i do tyłu jednak nie do krańcowych położeń tylko jak mu się podobało po czym całkowicie się wyłączył i już się nic nie świeci :cry: Co robić? Pomóżcie.

1 4
  • #2 10 Lip 2013 18:14
    ajsu
    Poziom 8  

Jak miga szybko to wystarczy odpowietrzyć (puścić wodę przez dyszę para/woda) jak woda poleci ale pompa stanie i jest to samo to do wymiany przepływomierz a jak miga powoli to coś jest nie domknięte lub wyłamane popychacze włączników lub jakiś włącznik krańcowe najczęściej ten za blokiem zaparzającym nie załącza bo powyginane są prowadnice pod blokiem albo popychacz w bloku.

0
  • #3 22 Wrz 2013 16:40
    wiciury
    Poziom 8  

proponuję sprawdzić szczotki młynka. i raczej wymienić. trochę to roboty ale ... wymiar 3x6 mm. szukać od alternatora samochodowego.

0
  • #4 15 Maj 2014 20:10
    waldek_l44
    Poziom 1  

U mnie wyświetlił się napis "jednostka centralna zablokowana" w Saeco Incanto de Luxe. Słyszę jak ten wałek obraca się bardzo powoli a następnie wyskakuje ten napis. Wchodzę w tryb serwisowy, jednak nie mam pojęcia co dalej robić, więc wyłączam ekspres a następnie włączam i dalej to samo. W serwisie jak zadzwoniłem, to powiedzieli, że maksymalny koszt naprawy to 500 zł. Ekspres mam od nowości ponad 7 lat, kawa smaczna, ale nie wiem, czy się opłaca naprawa. Proszę o poradę, czy opłaca się naprawiać ten ekspres, czy na części sprzedać?

1
  • #5 16 Maj 2014 06:43
    wiciury
    Poziom 8  

specjalistą nie jestem ale na początek znalazłbym jednostkę centralną (można znaleźć za jakieś 120 zł) i wstawił. jeśli pomoże to smacznego, jeśli nie to zakup internetowy można zwrócić do kilku dni :)

powodzenia

0