Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F - Powietrze w płynie hamulcowym

27 Cze 2013 01:28 2148 10
 • Poziom 16  
  Witam.
  Problem jest taki że mimo odpowietrzania hamulców na wszystkie możliwe sposoby tj. metodą deptania na pedał, metodą nadciśnieniową i podciśnieniową cały czas leci z odpowietrzników powietrze, ale tylko z prawego przodu i lewego tyłu.
  Wymienione zostały gumki w pompie hamulcowej, tylne cylinderki hamulcowe bo lekko się pociły i płyn hamulcowy efektu brak pedał miękki. Jak ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną tej "zarazy" to niech się ujawni bo przegląd już wkrótce.
  PS Nie mam ABS-u
 • Poziom 21  
  Witam.
  Pompę odpowietrzyłeś ?
  Wymiana gumek w pompie nie zawsze się sprawdza.
 • Poziom 16  
  Pompa jest na pewno dobra bo nie było rys na korpusie, a gumki wchodziły ciasno. Pompę oczywiście odpowietrzałem na przewodach, ciekawe jest to że powietrze wylatuje jakby falami, raz leci sam płyn a po chwili płyn z powietrzem i tak w kółko.
 • Poziom 33  
  Ma korektor siły hamowania na tyle? Jeśli tak to tu bym szukał winy.
 • Poziom 16  
  Korektory są na przewodach i chyba nie pozostaje nic innego jak ominięcie ich na próbę. *********************
  Jednak to nie korektory, po zaślepieniu kolejnych wyjść pompy hamulcowej wyszło na to że miękki pedał jest przez układ ham. prawego przedniego koła, więc wymieniłem giętki przewód ham.(nowy) i nawet zacisk efekt jest żaden. Jak ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia w tym temacie to niech się odezwie bo przypadek jest b. ciężki.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 16  
  Przelałem już mnóstwo płynu, ale odpowietrzę go jeszcze raz, dodam jeszcze że jak kilka razy depne na pedał to nie twardnieje a chyba powinien.
 • Poziom 28  
  Mimo wszystko wróciłbym do tej pompy. Jest duże prawdopodobieństwo, że jedna z wymienianych uszczelek się podwinęła.Sam napisałeś, że ciasno wchodziły, więc.....
 • Poziom 16  
  To nie pompa, bo jak zaślepiłem wczoraj wyjście pompy od prawego koła to hamulce były brzytwa tyle że na trzy koła.*******************************
  Jednak układ był po prostu zapowietrzony, wystarczyło dać 2,5atm na zbiorniczek płynu, przelać przez układ ham. 2l. dot4 i hamulce pracują jak należy.
 • Poziom 28  
  To,że udało się w ten sposób odpowietrzyć jest potwierdzeniem tezy o której wcześniej wspomniałem ( podwinięcie uszczelki w pompie). Prawdopodobnie problem ten powróci.
 • Poziom 16  
  Tłoczek wchodził z oporem w korpus bo jego powierzchnia robocza jest prawie dwa razy grubsza, stare uszczelnienia miały kilkanaście lat i były starte. Jak będzie to czas pokaże, ale ja jestem dobrej myśli.