Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wykonać przenośną ładowarkę do telefonu? (bateria: 5400mah)

Dravic 27 Cze 2013 11:29 4758 10
  • Poziom 7  
    Witam.

Posiadam baterię 5400mah pasująca do Samsung Galaxy Note + obudowę, ale jako, że telefonu nijak nie posiadam, jest mi ona kompletnie zbędna (wygrałem w konkursie internetowym, losowaniu).

Leży sobie od pół roku nierozpakowana ale ostatnio wpadłem na pomysł że mógłbym na wakacje przygotowac potężny akumulator - przenosna baterie do ladowania mojego leciwego HTC Evo 3D (1700mah pod obudową).

Ale jestem kompletnym laikiem z wszelkiej masci elektrotechniki i innej fizyki stosowanej x)

Dodam że doswiadczenia tez nie mam bowiem niedawno stuknęło mi dopiero 16 lat.

Czy mógłby ktoś wyjaśnic krok po kroku jak zbudowac cos takiego, ewentualnie podpowiedziec gdzie szukac pomocy?

Z góry dziękuję.

Oto bateria, którą posiadam i kompletnie jej nie potrzebuję. (jak ktos jest zainteresowany, to mogę odsprzedac zanim ją rozpakuję, nie ma sprawy =) a bez ladowarki przezyje :D):

http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-po...or-samsung-galaxy-note-with-battery-door.html
  • Poziom 7  
    Oczywiscie ze chce cos zrobic ale moge sprzedac jesli ktos jest zainteresowany, osobiscie kupca nie znalazlem bo zaden ze znajomych nie ma tego telefonu wiec bateria jest kompletnie do niczego mi nie potrzebna.

=)

Przepraszam ze nie wyjasnilem tej kwestii od razu:

Tak, chcę zbudować ładowarkę przenośną.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam
    Skoro, jak sam napisałeś, jesteś laikiem w kwestiach elektroniki, nie proponuję ci budowania całej elektroniki o rezystorka (bo, jak zapewne się domyślasz, taka ładowarka jakąś elektronikę musi posiadać).
    Proponuję ci zbudowanie ładowarki na zasadzie kitu, tzn: twoja bateria + odpowiednia obudowa (ta z linku który podałeś nie nada się) + gotowy moduł kontrolera baterii (np. z tego Linku).
    Korzystając z tych podzespołów wystarczy kupić obudowę i moduł, wyciąć otwory na LCD i gniazda, przylutować akumulator i powinno działać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Free shipping to Poland.

Czyli moge sobie to zamowic i po prostu przylutowac baterie gdzie trzeba (oraz wyciac odpowiednia obudowe) i powinno hasac?

6,8$ to grosze jak na takiego potwora, zamówić z tego linku co dales? :)

Pokierujesz mnie jeszcze (jak przyjdzie juz modul do mnie) w ktorym miejscu przylutowac baterie? :D

No i jak to ładować, bo widze dwa USB wyjscia a wejscie zeby podladowac akumulator?

//EDIT zamówiłem ten moduł =) czekamy aż przyjdzie
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Dravic napisał:

Czyli moge sobie to zamowic i po prostu przylutowac baterie gdzie trzeba (oraz wyciac odpowiednia obudowe) i powinno hasac?

Tak, zasadniczo nic więcej nie potrzeba.
    Dravic napisał:
    Pokierujesz mnie jeszcze (jak przyjdzie juz modul do mnie) w ktorym miejscu przylutowac baterie?

Podłączenie jest standardowe, czerwony przewód do plusa baterii, czarny do minusa.
    Dravic napisał:
    No i jak to ładować, bo widze dwa USB wyjscia a wejscie zeby podladowac akumulator?

To Chińczycy piszą w opisie produktu, poczytaj sobie. Generalnie: dwa skrajne USB służą do podłączania np. telefonu który chcesz naładować. Środkowe mikro USB służy do ładowania baterii. Zobacz zresztą pod ten Link (to jest ten sam moduł, tylko o 10 centów tańszy - nie wiem czemu). Tam na dole opisu masz link do angielskiego manuala. Acha - to jest chiński-angielski, więc jest sporo błędów, ale da się zrozumieć jak to działa.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    OK dzięki wielkie :)

Za dwa tygodnie powinno przyjsc.
  • Poziom 7  
    No i przyszedł skubaniec dopiero dzisiaj.

Ojciec mówi że jak podłączę baterię na zywca do tego urzadzonka to zepsuję baterię?! :D

Jakies podpowiedzi, jak ładnie to 'złączyć'? Minus do minusa, plus do plusa, a trzeci PIN nie ma pokrycia na urzadzeniu i co teraz?

No i czy macie pomysl skąd wytrzasnąc do tego obudowe?
  • Poziom 21  
    Zamawiasz częsci a pytasz się o obudowe... Weź sklejke i blache wkręty wietrarke pomaluj ładnie blache pomontuj do sklejek i se obudowe elegancką zrobisz, wyprowadzenia do ładowania gniazdo usb, i tak masz już to gotowe, to najlepsza metoda zrobienia powerbanku fachowego, z takim sprzętem dobrze wykorzystasz energie z tej bateri. Kable plus to czerwony minus czarny masz tam pewno jedno gniazdo jako wyjście 5V a drugie do ładowania tej baterii ale nie jestem pewnien wrazie czego se do tej bateri zamontujesz równolegle gniazdo usb i wsadzisz bezpiecznik 1A wrazie zwarcia nie uszkodzisz portu usb,
    bardzo ładna miniaturowa płytka obudowe łatwo zrobisz albo proponuje poszukać jakiegoś plastikowego pudełka np. puszki elektrycznej takiej natynkowej i szybko zamontujesz to do czegoś takiego, chyba sam se zamówie takie coś i zrobie po swojemu, ja bym kupił gniazda na akumulatorki AA i połączył po 3 równolegle to bym miał w cholere pojemności a w puszcze dużej bym zmieścił dużo tego, chyba se coś takiego zrobie :D bo mnie nakręciliście na budowe czegoś takiego a powerbank juz dawno miałem zrobić.
  • Poziom 28  
    Dravic napisał:

Ojciec mówi że jak podłączę baterię na zywca do tego urzadzonka to zepsuję baterię?! :D

Bez obaw, nie zepsujesz. To "urządzonko" jest przeznaczone do akumulatorów litowo-jonowych, właśnie takich jak twój, więc bądź spokojny.
    Dravic napisał:

Jakies podpowiedzi, jak ładnie to 'złączyć'? Minus do minusa, plus do plusa, a trzeci PIN nie ma pokrycia na urzadzeniu i co teraz?

Minus baterii do minusa na płytce (czarny przewód), plus baterii do plusa na płytce (czerwony przewód), trzeci zostaw niepodłączony (najprawdopodobniej jest to wyjście pomiaru temperatury baterii). Pamiętaj tylko, że lutowanie przewodów do styków baterii trzeba wykonać możliwie szybko, by jej nie przegrzać.
    Dravic napisał:

No i czy macie pomysl skąd wytrzasnąc do tego obudowe?

No nie żartuj, obudów do elektroniki masz w necie od metra. Szukaj, na Allegro, w sklepach dla elektroników... Ale też porozglądaj się wkoło siebie, może znajdziesz jakieś odpowiednie pudełko w domu...
    A w załączniku masz instrukcję obsługi do modułu, znalazłem ja na stronie dx.com
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Dzięki wielkie za odpowiedzi, będę myślał jak zrobić obudowę na razie :D