Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser dyskotekowy - schemat

samomysl13 04 Mar 2005 21:16 27728 13
  • Zamieszczam schemat jak zbudować najprostszy skaner laserowy można sobie dorobić jeszcze jakąś obudowe i jest w porządku można zamiast lasera na rysunku wstawić lusterko pod kątem 45° a laserek z boku. Ogólnie to wszystko polega na umieszczeniu obrotowego lusterka skierowanego pod określonym kątem do światła laserowego.

Fajne!
  • #2 11 Maj 2005 07:26
    grad1
    Poziom 1  

generalnie, oklepany ale w sumie ciekawy pomysl. Wlozyc "troszke" pracy (niestety glownie tej mechanicznej) jakis pryzmacik i takie tam (rzecz jasna elektroniczne pierdolki) imoze cos by z tego bylo. Zasadniczo kazdy DOBRY pomysl gdzies ma swoj poczatek! Mysle, ze w kupie mogloby powstac cos naprawde ciekawego.

• #3 21 Maj 2005 21:39
    PIEKNY1234
    Poziom 14  

Zrobiłem taki na dwóch silniczkach i podobnie jak to działa w kineskopie jeden odchylał promień lasera pionowo a drugi poziomo a efekt był bardzo fajny

• #4 28 Lis 2005 23:09
    Kowal416
    Poziom 1  

Ja tez jestem nowy na forum wiec moze ktos mi powie gdzie moge znalezc schemat budowy lasera ale z promieniem ktory byl by widoczny bez potrzeby dymu na calej dlugosci. Jak ktos wie gdzie cos takiego moge znalezc to bede bardzo wdzieczny.

• #5 30 Lis 2005 23:39
    Duch__
    Poziom 31  
  • #7 06 Gru 2005 15:24
    Popak
    Moderator na urlopie...

Cichyviki napisał:
    Witajcie jestem nowy ale mam coś ciekawego dla was tam jest sporo o laserach i skanerach
    http://elm-chan.org/works/vlp/report_e.html

cześć Cichyviki (nowy) :) musze cie zmartwić. Już znamy tą stronke :)

Pozdrawiam

• #8 30 Gru 2005 00:47
    medyn
    Poziom 10  

Kowal416 napisał:
    Ja tez jestem nowy na forum wiec moze ktos mi powie gdzie moge znalezc schemat budowy lasera ale z promieniem ktory byl by widoczny bez potrzeby dymu na calej dlugosci. Jak ktos wie gdzie cos takiego moge znalezc to bede bardzo wdzieczny.

O ile sie nie mylę nie jest raczej możliwe zrobienie lasera który by byl widzialny na calej długosci bez dymu!Wiązka lasera jaki i wiazka światła widzialnego jest widoczna jedynie dla tego iż zanieczyszczenia znajdujące sie w powietrzu odbijają tą wiazke po czym światło odbite dociera do naszego oka co umożliwia zaobserwowanie tej wiazki.Dlatego jeżeli nie będzie dymu to nic nie zauważymy.

• #9 14 Mar 2006 20:18
    mariuz
    Poziom 32  

niekoniecznie!

Moj laser widac na calej dlugosci bez dymu :D
    Wystarczy wzbic zamiast dymu chmure kurzu albo pare baniek mydlanych i juz widac w tym miejscu laser :D

Mozna tez puscic zeby byl prawie rownolegle do sciany to sie zrobi kreska na scianie ;)

• #11 16 Paź 2007 23:22
    max14
    Poziom 11  

witam jestem młody (14lat) i głupi nie znam sie na elektronice znaczy z naszej klasy tylko ja się tym interesuje budowałem już iluminofonię 3-trój kanałowa ze schematu j-50 chyba i coś nie działał teraz próbuje zobaczyć czemu ale podejrzewam ze coś jest z mikrofonem ale mniejsza o to chcę zbudować właśnie skaner dyskotekowy tylko tak po 1 chce zbudować zasilacz(fajnie by było gdyby był z potencjometrem) ale to dal mnie za wysoko (chyba) po 2 jaki laser wybrać nie chcę laserów za 300 zł chcę coś taniego nie wiem czy taki z laserka za 10 zł albo z lasera z napędu DVD będzie dobry oczywiście z tego schematu na jednym silniczku i czy mógł by mi ktoś podać gdzie znajdę schemat zasilacza sieciowego żeby dwał jakieś 2wolty i jak mam niby zamocować lusterko do silniczka pod katem 45 stopni bo nie wiem z góry dzięki za mam nadzieje udzieloną pomoc bo w sumie to chyba dobrze ze sie interesuje takimi rzeczami nie?

• #12 17 Paź 2007 22:20
    dowodca_armii
    Poziom 30  

Hej,
    Tez mam prawie 14 lat i J-50 odpalilo mi od 1 razu (tutaj ona https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic673631.html ), dziala do dzis. Lusterko przymocuj na jakis klej np na goraco. Kat 45 stopni to jest przyklad.
    Tez mysle nad jakims skanerem, bo ta iluminofonia nie daje efektu na sali - ona nada sie tylko do oswietlenia aby ciemno nie bylo.
    Tutaj niezwykle prosty i tani sposob na skaner https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic347286-0.html i tu troche o Swiatlach Flower - zobacz na google co to :P

P.S. jak masz jakies problemy to pisz do mnie na GG - pomoge ;)

Pozdrawiam.

• #13 20 Cze 2008 16:09
    izas24
    Poziom 9  

Kowal416 napisał:

Głupie pytanie, chcesz aby Twój laser, Twój promień lasera był widoczny to proste kup sobie diodę laserową dużej mocy powiedzmy 500 mW zieleni.

Zanim zadasz głupie pytanie to to przemyśl. Kto sie nie zna ale jak ruszy głową to wie że chodzi o moc diody!