Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuje informacji na temat pierścienie (kręgów) zabezpieczających obiekt.

27 Cze 2013 16:25 1833 5
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich,

Mam nadzieje, że w miarę dobry dział wybrałem.

Otóż jak w temacie mam do napisania pracę magisterską pt: Audyt systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji w obiekcie infrastruktury krytycznej.

Promotor kazał mi w pracy umieścić pierścienie (kręgi) zabezpieczające jakie są w wybranym przeze mnie obiekcie chodzi tu o szkolę.

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat przejrzałem sporo książek w tym K. Liderman'a itp. i nic nie znalazłem.

Czy ktoś posiada jakąś literaturę na ten temat schematy, opisy tych pierścieni?

Z góry dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 32  
    Na pewno trochę na ten temat jest napisane w ustawie o ochronie informacji niejawnych, ale nie pamiętam, jak szczegółowo jest to tam opisane.
  • Poziom 9  
    Jak opracowywałem inne zagadnienia z pracy to trochę tej ustawy czytałem. Nie widziałem jednak tego, ale skoro mówisz że tam jest coś na ten temat to zaraz się temu przyjże.
  • Poziom 40  
    Obiekt infrastruktury krytycznej o ile pamiętam to jest pojęcie z ustawy o zarządzaniu kryzysowym.

I tam bym tego raczej szukał.

Jest tez coś takiego jak strefy ochrony może promotor jako kręgi rozumie granice stref. Jest tez opcja ze chodzi mu o coś zupełnie innego na powiedzmy innym poziomie abstrakcji.

http://www.iniejawna.pl/pomoce/przyc_pom/strefy_ochronne.html
  • Poziom 9  
    Powiem szczerze, że narysował mi na kartce 4 okręgi.
    Odniosłem wrażenie, że mu chyba chodzi o strefy bezpieczeństwa obiektu czyli coś takiego, że:
    I strefa mamy np. ogrodzenie,mur, kamery.
    II strefa rolety antywłamaniowe i inne takie
    III strefa wszelkiego rodzaju czytniki kart, biometryczne itp.
    IV strefa kolejne jakieś zabezpieczenia
    Tylko, że on nie opisywał tego jak ja napisałem powyżej tylko mówił żeby opracować pierścienie zabezpieczające dla szkoły.

Próbowałem znaleźć coś takiego ale nigdzie nic takiego nie ma. Już chyba z 20 książek przejrzałem szukając jakichś schematów czy opisów związanych z tą tematyką. Jedyne co mam:

Ogólnie ktoś mógłby powiedzieć żebym się spytał o co mu dokładnie chodzi, ale to ryzykowna sprawa gdyż według jego opinii powinienem to wiedzieć.. tylko ciekawe skąd:)

P.S: Ma ktoś może listę kontrolną dla takiego audytu na podstawie normy pn-iso/iec 27001.
  • Poziom 9  
    Można zamknąć znalazłem rozwiązanie w materiałach z wykładów. Jakby komuś było do czegoś potrzebne.